У Чернівцях презентували результати моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами Чернівецької міської ради

Протягом листопада 2017 — квітня 2018 року Чернівецька обласна громадська організація Комітет виборців звійснювала моніторинг щодо дотримання антикорупційного законодавства депутатами Чернівецької міської ради. Діяльність відбувалась в межах Антикорупційної складової громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”.
Моніторинг здійснювався у декілька етапів:
-створення реєстру приватних інтересів депутатів Чернівецької міської ради (ознайомитись можна за посиланням https://goo.gl/9B8KB4 );
-аналіз проектів рішень;
-аналіз рішень прийнятих Чернівецькою міською радою щодо потенційного та реального конфлікту інтересів.
За інформацією з відкритих реєстрів, а також аналітичної кампанії YouControl 27 депутатів міської ради мають активні бізнес-інетереси, семеро з них повязані з діяльністю фізичних осіб-підприємців.
Найпотужнішим, згідно реєстру приватних інтересів, виглядає бізнес багаторічного депутата Валерія Чинуша та його зятя Андрія Брязкала, проте окремі депутати з інших фракцій також демонструють хороші фінансові показники повязаних з ними підприємств з різних сфер (виробництво хлібобулочних виробів — Артур Мунтян, агробізнес Ростислава Білика, Василя Максимюка, Богдана Ковалюка та Володимира Сєхова, будівельний бізнес Ромео Скрипи та торговельний Ярослава Петришина).
Крім бізнесу депутати активно займаються і громадською діяльністю — це “профільні” спортнивні (Ігор Наконечний та Валерій Чинуш), професійні (Андрій Брязкало), волонтерські (Юлія Цуркан та Роман Гаїна). Деякі депутатські громадські організації активні лише у передвиборчий період.
Рішення Чернівецької міської ради у яких фігурують інтереси депутатів періодично зустрічаються на сесіях, тому варто відзначити їхню динаміку. Так у 2016 році лише 6 депутатів при розгляді 10 питань порядку денного заявляли про КІ, у 2017-му — 19 обранців при розгляді 20 питань, за 4 місяці 2018 року — 8 разів.
Загалом було проаналізовано близько 250 рішень Чернівецької міської ради на предмет наявності конфлікту інтересів, та відзначаємо, що порушень законодавства зафіксовано не було. Більшість депутатів після повідомлення про наявний конфлікт інтересів позитивно голосують за “чутливе” питання порядку денного. За моніторинговий період такі питання розглядались 14 разів (з них 10 разів рішення стосувались землі). У семи випадках про конфлікт інтересів заявляли депутати від фракції “Рідного Міста”, 5 разів — депутати, що представляли фракцію “Самопоміч”, 5 разів — БПП “Солідарність” та двічі Народний Контроль. Лідером є Валерій Чинуш, котрий заявляв про конфлікт інтересів 4 рази.
Також усі депутати міської ради успішно пройшли кампанію е-декларування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.