2 жовтня — чат-конференція з Михайлом Сеничаком

2 жовтня — чат-конференція з Михайлом СеничакомДоброго дня, шановні учасники чат-конференції. Радий можливості поспілкуватися з вами. З повагою і увагою ставитимусь до всіх запитань. Сподіваюся на конструктивну розмову з думаючою частиною суспільства. Вибачте, якщо ігноруватиму пустих ботів.

32 thoughts on “2 жовтня — чат-конференція з Михайлом Сеничаком

 1. Пане Михайле, кажуть що ви йдете на вибори проти Федорука. Це правда?

  Відповідь:З приводу заданого питання відповідаю: «Найважливіші мої вибори ще попереду».

 2. Пане Михайле. У нас ліси вирубують у пень. Робіть щось з цими злодіями. Бо вони вирубають і втечуть. А нам, гуцулам, як жити у горах без лісу?

  Відповідь: Мене, як буковинця, тема нещадної і безгосподарної вирубки лісів дуже непокоїть. Думаю, що побороти таке явище можна лише спільними зусиллями самої громади, не дочікуючись допомоги ні від кого – об’єднавшись, можна досягти результату. Впорядкувати вирубку лісу допоможе також запровадження електронного обліку дерев, про що зараз багато говорять.

  Я ж на сьогоднішній день, як начальник фіскальної служби області, можу контролювати лише сплату податків за уже зрубаний ліс. І до цього питання ми будемо ставитись дуже відповідально. Упродовж січня-вересня 2014 року безпосередньо скарбниці отримали 15,3 млн. грн. збору за спеціальне використання лісових ресурсів. В області зареєстровано 18 платників збору за спеціальне використання лісових ресурсів. З них, 17 підпорядковані Державному комітету лісового господарства та 1 – Міністерству оборони України.

  Податкова рентабельність з податку на додану вартість платників лісової галузі у середньому по області складає майже 8%. Поряд з цим, окремі суб’єкти мають дещо нижчий показник ,що свідчить про наявність резервів для розширення бази оподаткування і ми таких платників не залишимо без уваги. Задля зростання надходжень до бюджету будемо «розкривати їх платіжний потенціал» .

 3. Фищук скаржиться, що вас на посаду призначив якийсь родич. Хто той родич? І що від вас хоче депутат Фищук?

  Відповідь: Родичі мене виростили, виховали, випустили у світ. Прості роботящі люди. Кожне моє призначення сприймалося ними через призму переживань за рівень відповідальності та порядності. Чи такими ж критеріями керується депутат Фищук, коли озвучує відверту брехню?

 4. Мірча з Глибокої

  Якщо ви не перекриєте контрабанду цигарок до Румунії, гріш-ціна вашій роботі. На цій контрабанді наживаються нечесні люди. А у нас в Глибокій кажуть, що податкова,митниця і прикордонники кришують цей бізнес В Україні, а прокурор Сучави кришує у Румунії. Що робити?

  Відповідь: Паління шкодить здоров`ю, тому відношення до цигарок не маю smile )))
  Що ж до поставленого завдання – відпрацюємо!!!

 5. Цікава ситуація з цигарками… Як прокоментуєте? Казали, їх мали віддати на Схід, нашим хлопцям, а тепер спалюють. Якщо це так, то громада бажає бути присутньою при акті знищення, чи це недоступна інформація? Хто виконує акт спалення?

  Відповідь: Враховуючи нинішні потреби українських військових, ДФС України ініціювало звернення до Мінфіну з проханням розглянути можливість внесення змін до Податкового кодексу та Постанови №1340, якими визначити порядок передачі цигарок підрозділам Міністерства оборони. Але на сьогоднішній день, відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок обігу, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність державі, і розпорядження ним» та п. 228.7 Податкового кодексу, передбачено, що вилучена контрафактна тютюнова продукція підлягає обов’язковому знищенню. Як бачите, щоб змінити процедуру, необхідне певне рішення Уряду, – це щодо нашої позиції та ініціатив.
  Загалом, оперативниками Головного управління ДФС у Чернівецькій області з незаконного обігу у 2014 році вилучено 1,4 млн. пачок (1 408 030 пачок на суму 7 639 060 грн.) тютюнових виробів. Це при тому, що загальна цифра по Україні складає 6,9 млн. пачок цигарок, – це щодо нашої роботи.

  А ініціатива громадськості щодо привселюдного знищення контрафакту нами підтримується. У нас уже є такі приклади: 5 червня 2014 року знищення тютюнових виробів уже відбувалося за участі журналістів місцевих телеканалів. Телесюжети про ці події можна переглянути в архіві новин.

  Вибір фірми, яка здійснює знищення, врегульоване вищезазначеною постановою.

  Остання партія цигарок, яка була відправлена на знищення, перебуває наразі в Одеській області. Якщо представники громадськості мають бажання бути присутніми, то вони мають таку можливість. Звертайтеся.

 6. Прошу розказати, як податківці діляться з вояками, що йдуть на смерть на сході України

  Відповідь: З самого початку агресії на Сході країни співробітники органів Міндоходів у Чернівецькій області долучилися до акції «Підтримай Українську армію».

  Органами ГУ Міндоходів у Чернівецькій області ще у березні цього року було перераховано близько 38 тис.грн. власних коштів на матеріально-технічне та медичне забезпечення для допомоги збройним силам.

  На Сході країни безпосередньо у зоні бойових дій перебуває і бере учать у цих бойових діях один з працівників ДПІ у м. Чернівцях. Для забезпечення необхідною амуніцією, засобами захисту працівниками інспекції зібрано близько 13 тис.грн.

  Крім того, у липні 2014 р. працівниками Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області та територіальними підрозділами спільно з активістами ГІ «Євромайдан у Чернівцях» зібрано понад 50 тис.грн. На ці кошти закуплено амуніцію, продукти та засоби особистої гігієни і доставлено за моєї участі в зону АТО.

  З 25 вересня набув чинності Закон України від 2 вересня 2014 р. №1663-VII «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Цим законом дозволено службовцям здійснювати публічний збір благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності і функціонування Збройних Сил України.

  В результаті співпраці працівників ДФС області з суб’єктами господарювання Чернівецької області, зібрано коштів та надано матеріальну допомогу у вигляді спорядження, зокрема, бронежилети, каски, форми, прибори нічного бачення, запчастини, дизпаливо, продукти харчування та предмети першої необхідності на суму понад 325 тис.грн.

 7. На сесії облради народний депутат Фищук такого про вас наговорив, що соромно було слухати. Що ви з ним не поділили?..
  Чи, може, він з дуба впав?

  Відповідь: Я вже відповідав на це запитання в ЗМІ. Єдине, що варто уточнити, чи він ходив туди, куди я йому порадив.

 8. Зибій бімба з Бессарабії.

  Я багато чув про те, як панує на Сокирянщині Василь Козак. Він забрав у людей землю, понад Дністр насадив сади, набудував собі палаци, захопив береги і пляжі. Але податки ніц не платить. Не могли б ваші козаки дізнатися, скільки податків за все своє доро сплатив державі поміщик Козак від 2010 року і до сьогодні?

  Відповідь: Нормами ПКУ ст. 17.1.9 визначено, що платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов'язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами. Тобто не маю права на публікацію таких даних. Сподіваюся, що у зв’язку із вашим запитанням Василь Козак із Сокирянщини ініціюватиме оприлюднення таких відомостей. Чекаємо.

  Якщо йдеться про публічну особу, голову Сокирянської районної ради 2010-2013 рр. Василя Козака, то ви можете надіслати запит на отримання публічної інформації до Сокирянської районної ради, щодо відомостей, зазначених у його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за за 2010 -2013роки, оскільки в цей період пан Козак Василь перебував на державній службі і мав обов’язок подавати таку декларацію.

 9. Микола з Вадул Сиретської митниці.

  У вашому підпорядкуванні зараз знаходиться вся наша митниця разом з її керівником. Микола Салагор щодня хвалиться великими надходженнями від митниці до Держави. У нього по 200-300 відсотків порівняно з минулим роком. То є правда? Чи прибільшує митний генерал?

  Відповідь: Чернівецька митниця ДФС, як юридична особа публічного права, є у підпорядкуванні ДФС України. Я вважаю, що найбільш доречно буде отримати коментар про досягнення чернівецьких митників від пана Миколи Салагора.

  Я ж можу поінформувати щодо підсумків роботи Головного управління ДФС у Чернівецькій області. За 9 місяців бюджет отримав 1 105,6 млн.грн. До державного бюджету зібрано 393,3 млн.грн. Дохідну частину місцевих бюджетів поповнили 712,3 млн. грн. надходжень податків, зборів та інших платежів.

  Індикативні показники виконано на 107,1 відс. ( + 47,0 млн. грн.). Військового податку за два місяці дії Закону зібрано 10,0 млн. гривень., у т.ч. у вересні п.р. – 6,1 млн.грн., план виконано на 117, 1 відс. ( + 0,9 млн.грн.).

  Внеску на загальнообов’язкове страхування при плані 141,5 млн.грн. надійшло 159,6 млн. грн., що більше на 5,5 млн.грн, ніж фактично за вересень м.р.

 10. ЧОГО ГАЖОС ДОСЬОГОДНІШЬОГО ДНЯ ПРАЦЮЕ ВІН В ХМЕЛЬНИЦЬКУ ВІДПРАВЛЯВ В КИЇВ ТА ФІНАНСУВАВ АНТИМАЙДАНІВЦІВ ВИХОДИТЬ ЩО ВИ СТОЯЛИ НА МАЙДАНІ А ГАЖОС ВАС БИВ А СЬОГОДНІ ВИ З НИМ ПРАЦЮЕТЕ ЯК ЦЕ ЗРОЗУМІТИ ЩО КУПМВ ВАС ТАКОЖ ВІН ЦЕ ВМІЕ НАЙКРАЩЕ

  Відповідь: Я такою інформацією не володію. Запрошую нашого гостя «Саша» поінформувати мене більш детально про це у будь-який зручний для нього спосіб: телефоном (номер залишаю в редакції) або під час особистої зустрічі.

 11. Пане Михайле, у Вас на сайті у вимогах до кандидатів на посади заступників чітко вказано, що такі особи мають володіти економічною, фінансовою або юридичною освітою. То що тоді робить Соломко у штаті вашого першого заступника?

  Відповідь:
  Перше: При призначенні Соломка О.І. витримано усі необхідні вимоги.

  Друге: Порада досвідченої людини дуже часто важливіша за яскравий червоний диплом. Я завжди намагаюся поєднати досвід, професіоналізм і юнацький максималізм.

  Третє: Ваші сумніви, а мої сподівання матимемо змогу оцінити згодом.

 12. Василь Днями по місту возили в "Альтфатері" головного лікаря госпіталю інвалідів. Як ви ставитеся до такої форми люстрації?

  Відповідь:
  Неоднозначно. Яскрава картинка не завжди є мірилом справедливості. Однак чиновник завжди має відчувати високий рівень відповідальності перед суспільством.

  Не хочу жити у прототипі Гондурасу. Бажаю жити всім нам у правовій державі з відповідальною владою і активним громадянським суспільством.

 13. Хотілось б знати, чому після прийняття закону України про очищення влади Ви всіх начальників районних інспекцій допустили до проходження кадрової комісії. Напевно, прийдеться їх люструвати по народному.

  Відповідь:
  Про ініціативу створення громадської кадрової ради можна подивитися тут
  http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/164654.html
  http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/165678.html

  Якщо знаєте більш демократичні методи, я прислухаюся до Ваших порад.

  Якщо у вас є гарні приклади від «попередників», я із задоволенням перегляну.

  Запрошуємо вас у гості або на засідання. За більш детальною інформацією щодо діяльності Громадської кадрової ради звертайтесь за телефоном: 0661268451.

 14. Я працюю бухгалтером у крупного платника багато років. Наше підприємство активно підтримувало революцію і АТО, тому ми ще більше не розуміємо, що роблять на посадах такі як Чернівчан Н., яка, як сірий кардинал, збирала хабарі для Пердейчука, Козловського, Загарюка, а тепер каже, і що для Вас. Скільки це може продовжуватись? А ще кажуть, що Загарюк її хоче забрати у місто заступником, і все це за Вашою згодою.

  Відповідь:
  Дякую за Ваше запитання. Пропоную уточнити деталі: або заявою до правоохоронних органів, або повідомленням у редакцію газети «Час». На підставі вашої інформації буде здійснено відповідну перевірку. Наші дії абсолютно прозорі і відкриті.

 15. Спасибо вам, товарищ Сенычак, за активную помощь на прошлых парламентских выборах в Словянске нашему кандидату – сыну Азарова. Вовек не забудем. Натаха Королевская о вас часто вспоминает, когда переписываемся полевой почтой. Кароче – приглашаем в гости в ДНР. Сто грамм и пончик с нас, на большее пока не розжились. Ну разве что подарим игрушку "Град"

  Відповідь:
  Дякую за визнання. Гонорар прошу передати «на розвиток» ДНР або на депутатську діяльність Ф.

 16. Михайле Ярославовичу, чим можна пояснити Вашу активну роботу останнім часом по будівництву будинку на 7 Приміській. Ви багато років нічого не робили біля цього будинку, казали, що нема грошей, що ще цього літа кредити у вас під заставу квартири були. Невже така хороша робота у податковій, що вже паркан будуєте? Треба закликати громадскість контролювати це будівництво, а то Ви його будуєте лише тоді, коли працюєте у держ. службі?

  Відповідь:
  Моя активність та результативність «на будівництві» прямо пропорційна вашій багатій уяві та фантазії. Сказане вами – брехня!

  Порада на майбутнє: не користуйтеся неперевіреною інформацією.

 17. Платник податків з Глибокої

  Люди кажуть, що у податковій тепер працює люстраційний комітет. Що це таке? Кого і як він люструє?

  Відповідь:
  З приводу діяльності Громадської кадрової ради:
  http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/164654.html
  http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/166323.html
  Дякую громадським активістам за їхню активну і принципову життєву позицію. Хочу відзначити, що діяльність Громадської кадрової ради уже має позитивні результати, які приємно здивують мешканців Чернівецької області. За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном: 0661268451 Слідкуйте за інформацією на сайті Головного управління ДФС у Чернівецькій області або газети "Час".

 18. п. Михайле, скажіть, будь ласка, коли органи податкової припинять "донараховувати безпідставні штрафи" за результатами перевірок з дивакуватих причин (банкрутство контрагента, відсутність у його звітності показників і т.д.)???

  Відповідь:
  Щоб не мати відносин з сумнівними платниками, перевіряйте їх на електронному сервісі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», що розміщений на офіційному порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/businesspartner.

  З початку року фахівцями Головного управління ДФС у Чернівецькій області перевірено 63 платники податків. Дотримуючись задекларованого принципу зниження фіскального тиску на бізнес, кількість планових документальних перевірок юридичних осіб за дев’ять місяців нинішнього року зменшено на 25 відсотків, а кількість фактичних перевірок – у 4 рази.

  Разом з тим, донарахування за актами перевірок відповідно перевищили 67 млн. грн., з них узгоджено 50 млн. грн. або 74,6 відс. донарахованих сум. Як і раніше, під час перевірок найбільше порушень виявляють при адмініструванні податку на додану вартість. Це і безпосереднє формування схемного податкового кредиту, зменшення податкових зобов’язань за рахунок включення схемного податкового кредиту. Також присутні випадки мінімізації сплати податку на додану вартість шляхом використання податкових накладних, виписаних контрагентами, які перебувають у розшуку чи не подають звітність.

  Задля викорінення всіх проявів тіньової економіки у поле зору ДФС Буковини, тобто до плану – графіку перевірок завдяки «ризикоорієнтованій системі» автоматизованого моніторингу потрапляють лише ті суб’єкти господарювання, у яких виявлені ризики несплати податків. Серед основних факторів ризику при відборі суб’єктів господарювання до проведення документальних перевірок – наявність взаємовідносин з підприємствами, які мають ознаки сумнівності, фіктивності, не подають звітність до органів ДФС, відсутні за вказаним місцезнаходженням, не мають активів та трудових ресурсів для реального здійснення господарської діяльності.

  При цьому документальні перевірки суб’єктів господарювання здійснюються виключно за наявності підстав для їх проведення, визначених статтями 77, 78 Податкового кодексу України.

  Під час проведення документальних перевірок проводиться дослідження всіх первинних, бухгалтерських документів, які підтверджують факт проведення господарської операції, здійснюється оцінка відповідності таких документів вимогам чинного законодавства. Тільки у випадку встановлення невідповідності складання таких документів нормам законодавства, їх дефектності перевіркою може бути зроблено висновок про заниження грошових зобов’язань.

  Втім, внаслідок застосування «ризикоорієнтованої системи» відбору платників податків до проведення перевірок не проводяться перевірки платників, які працюють чесно і прозоро.

 19. Доброго дня, пане Михайло. Скажіть, будь ласка, податківці постійно скаржаться на малу заробітню платню та нестачу в роботі канцтоварів, яка насправді середня зарплата простого інспектора?

  Відповідь:
  Про канцтовари — правда, тому що на 2014 рік заплановані у 4 рази менші видатки, ніж минулого року. Щодо середньої заробітної плати інспекторів, то сума нарахованої становить не більше 3 тис.

 20. Доброго дня. Скажіть, до якого часу податківці будуть вимагати підписання "Податкового вісника"? Я на місяць виписую по три екземпляри, а це 300 гривень, краще б пожертвувавв на АТО.

  Відповідь:
  Ситуацію виправимо.

 21. Добрий день. Вперше податкову очолив колишній бізнесмен. Як Вам працюється із вчорашніми опонентами і чи будуть прийматися кардинальні кадрові перестановки? Якщо так, то чи збільшиться у Вас кількість сторонніх, типу Вас і пана Соломка

  Відповідь:
  Добре пам'ятаю, як важко заробляються гроші. На цьому постійно наголошую колегам. Буду щасливий, якщо всім нам разом вдасться змінити філософію відносин платника і податківця.
  Крок перший: віра у раціональне, ефективне використання бюджетних коштів (це залежить від розпорядників коштів).
  Крок другий: віра у справедливий рівень оподаткування (це залежить від законодавців).
  Крок третій: об'єктивність і безкорисливість податківців (над цим працюємо).
  З приводу кадрових змін: вони будуть виважені і якісні.

 22. Якщо точніше, заробітна плата інспекторів на районному рівні — не більше 1600 -1800 грн.(зі стажем). А те, що показники беруться на обласному рівні, то різниця між заробітною платою велика! Не говорячи вже про соц. допомогу, якої працівники не отримують! І як на таку з.п. прожити???

  Відповідь:
  Важко всім. Однак кожен має право вибирати: погодитися на стабільну державну роботу з відносно низьким рівнем доходів або йти в бізнес і ризикувати. Сподіваюся, що стан справ покращиться і праця кожного буде достойно поцінована. Вдячний вам.

 23. Дякую за відповідь. Приємно читати також Ваші особисті думки, а не тільки заготовки. У цьому Ви прогресивні, а щодо решти – пиживемо і побачимо. Успіху!

  Відповідь:
  Щиро вдячний організаторам, учасникам, опонентам за можливість поспілкуватися.
  Зі свого боку зазначу, що ми докладемо всіх зусиль для повернення довіри, впевненості, взаємопорозуміння!!!

 24. смішно що про ГАЖОСА ВИ НІЧОГО НЕ ЗНАЕТЕ ЗНАЧИТЬ ВИ ТАКИЙ САМИЙ ПОСПІЛКУЙТЕСЬ З ХМЕЛЬНИЦЬКОМ ТА НА РАЗІ ВІН ПРАЦЮВАВ НА ЯНУКОВИЧА ВАМ ПРО ЦЕ НІЧОГО НЕ ГОВОРИТЬ

 25. Приветствую, всех!
  Извиняюсь поздно отписалась. Смотри как я порвала одно заведение на 508 700 рублей!
  Зацени видос http://vk.cc/4LlFNS
  Надеюсь вам понравилось!

 26. Pricing should be your agent's first priority. If you price a home well when it first enters the Glen Ridge NJ burnaby MLS® Listings mls listings, you should not have to endure a price adjustment. You agent will check to recent sales of similar homes in your area (called "comps") as well as taking into consideration the features and attributes of the home. He will do a fair bit of research in order to arrive at a solid, sellable price.

 27. Мобильный, выездной шиномонтаж в Москве круглосуточно!
  Мегафон: +7(495)908-97-71
  Мтс: +7(915)448-25-25
  Хранение шин.
  1. Шиномонтажные работы.
  2. Снятие секреток.
  3. Переобувка шин.
  4. Ремонт проколов и порезов.
  Выездной шиномонтаж 24 часа в Москве и МО.
  Звоните!

 28. radik_y2014 8-927-611-34-99 kruzzor

  , , "" . , :
  ————————————
  1. .

  2. ( ).

  3. , ( ), .

  4. . , .

  5. , .

  6. . .

  7. .

  8. : SEO , . SMM

  , , 😉
  ————————————-
  -, , , landing page, -, , .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.