Веб-конференція з Москалем у ЧАСі

Веб-конференція з Москалем у ЧАСіДоброго дня!

Як і обіцяв, я дав відповіді на усі запитання читачів «ЧАСу».

Щиро дякую всім за запитання, за те, що дотерпіли.

Бажаю усім успіхів, гараздів, з оптимізмом дивитися в майбутнє і пережити ці нелегкі часи, що випали на долю України!

З повагою, Геннадій Москаль

0 thoughts on “Веб-конференція з Москалем у ЧАСі

 1. Ви сказали, що у кожній області є смотрящий. Нас цікавить, хто смотрящий у Чернівцях. Дайте, будь ласка, конкретну відповідь з П.І.П., адресою проживання та посадою.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Може, іще надати номер телефону?

  На вчорашній день був Василь Продан, який займає скромну посаду члена виконкому Чернівецької міської ради. До речі, за квотою політичної партії "Наша Україна". А Михайлішин – це просто декоративна і підставна фігура. Без благословіння Продана не виноситься ні одне рішення на сесію міської ради, а також на виконком. Кожний день він сидить в будинку Чернівецької міської ради, де автор цього запитання може його і знайти.

 2. Тут у нас ліси вирубуют, нафту і газ вікачуют, а Ви там з Яценюком не куєте і не мелете. Чекаєте Аби ми бартки у руки брли. І як Олекса Довбуш панам голови стинали?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пане Василю. Давайте так: мухи окремо, котлети окремо.

  Газ і нафта для того і є, і їх видобувають, щоб забезпечити енергетичну безпеку України. Якщо вони будуть лежати в землі, то нам більше доведеться закуповувати в Росії чи в інших країнах. Питання в тому, що Карпати мають великі поклади нафти і газу. Це видно по сусідній Румунії, яка в Карпатах веде зі своєї сторони промисловий видобуток газу і нафти. Але, на жаль, геологічна служба, яка би мала шукати поклади нафти і газу, сьогодні в Україні зруйнована і добувається те, що лежить на поверхні.

  Тому, не зважаючи на всі красномовні промови нашого уряду, що видобуток українського газу і нафти постійно збільшується, не відповідають дійсності. Державне управління статистики України надає дані, що за 2012 та за перший квартал 2013 років видобуток газу, газового конденсату і нафти постійно зменшується.

  Друге питання щодо лісу. Область сьогодні експортує 30% лісів у вигляді сировини від загального обсягу експорту. Це дуже великі обсяги експорту. І, на жаль, сьогодні область не має чим замінити ці обсяги експорту іншою конкурентноздатною продукцією. Тому й нищать буки, буковинські ліси.

  Але пане Василю. Не Олекса Довбуш вибрав нинішню владу в Чернівецькій області. А ви, виборці, які підтримали Партію регіонів, продажного Ющенка, де всі висуванці від "Нашої України" пішли в тушки до Папієва.

  Тому виберіть владу, яка не буде нищити ліси.

  Квоти на вирубку лісу дає Міністерство економіки України. А область тільки ці квоти розподіляє між тими, хто за це з чиновників віддячує.

 3. Ви багато говорите, а справ мало. Навіть з цим шпіонажем проти Яценюка облажалися. Так у повних лузерів перетворитесь. Зробіть щось конкретне: когось до тюрми відправте, когось до праотців. Може тоді люди вам знову повірять

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пане Іване з Ленківців.

  Моє глибоке переконання, що розум людині дає мама, а університети його тільки відшліфовують. На жаль, у вас не склалось ні з першим, ні з другим. Тому ви, як папуга, задаєте чужі запитання.

  По-перше, якщо в будь-якій країні, навіть Східної Європи (Румунії, Польщі, Угорщині, Словаччині) було б викрито стеження за лідером найбільшої опозиційної партії чи лідером найбільшого опозиційного об"єднання, то у відставку пішов би не тільки міністр внутрішніх справ даної країни, а й увесь уряд.

  Мене дивує ваша позиція. Чому ви підігруєте Партії регіонів, яка кричить, що акція "Повстань, Україно!" не дає ніякого результату. Але чому при цьому влада так цієї акції боїться? І стеження, яке було реальним і факт був визнаний МВС України, показало, що в нинішньої влади і фобія, і страх перед такими акціями і лідерами опозиційних сил дуже великі.

  Лузерами сьогодні є Партія регіонів і продажні комуністи, які вже виторгували собі знову митницю (до речі, Чернівецька митниця теж потрапила до квоти Комуністичної партії). І разом з Партією регіонів вони створили більшість, яка веде нашу країну до повної економічної, фінансової і соціальної катастрофи.

  Де лозунг "Вернем страну народу!"? Що повернули? Окрім митниці, яку Партія регіонів хотіла від них забрати і певний час комуністи робили бойкот голосування до тих пір, поки її знову їм не віддали, нічого більше країні не повернули. Хай жителі Буковини згадають їхні лозунги. Це – не комуністична партія, а партія буржуїв. Які живуть за рахунок коштів Партії регіонів і за рахунок контрабанди на митниці.

  І не співайте, пане Іване, їм за здравіє. Краще перед Паскою поставте свічку за упокій.

 4. Кажуть, що у Криму до Вас люди ставляться, як до Робін Гуда чи Устима Кармелюка. Ви за короткий час зуміли знищити всі бандформування на півострові. Але там є якийсь Марк Бен Наїм, що дуже Вас критикує. Хто він такий і чого йому треба?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Марк Бен Наїм є кримінальним злочинцем, який був одним із лідерів злочинного угрупування, що діяло в Москві. Він був на підписці про невиїзд. І коли в Московському міському суді йому оголосили вирок 7 років позбавлення волі, він втік із зали суду до держави Ізраїль.

  Його справжнє прізвище Гельман. В Москві він одружився з громадянкою Бондаренко. І під цим прізвищем був засуджений. В державі Ізраїль він змінив прізвище, потім ім"я, і став Бен Наїмом. Коли проти нього було порушено 6 кримінальних справ, він втік до України і незаконно отримав у Криму українське громадянство за підробленими документами. Рішенням Севастопольського апеляційного адміністративного суду він позбавлений українського громадянства і суд постановив видворити його за межі України і заборонити йому в"їзд на територію України протягом 5 років.

  Але нинішнє керівництво АР Крим, яке повністю, на чолі з Анатолієм Могильовим, складається з однієї Партії регіонів, не дає правоохоронним органам виконати рішення суду і використовує його для обливання брудом опозиції, кримських татар і конкретних політиків, які критикують дії кримської влади, в тому числі й мене.

  Я особисто зв"язувався з керівництвом поліції держави Ізраїль і питав, чи не хочуть вони екстрадиції Бен Наїма до держави Ізраїль для притягнення його до кримінальної відповідальності за порушеними проти нього кримінальними справами. Представники поліції сказали, що їхнім радощам не було меж, коли громадянин Наїм покинув державу Ізраїль. І Бен Наїма вони залишають в Україні як подарунок ізраїльської поліції нашій державі.

 5. У Чернівцях шпіонили за Яценюком. А проти Вас відкривають справи. Чи можите привселюдно покарати негідникі з УМВС чи СБУ?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Якраз над цим питанням ми сьогодні активно працюємо.

  Цим питанням зацікавилась вже і міжнародна спільнота. До мене приходили представники посольства США в Україні, Європейського Союзу та інших дипломатичних установ та організацій, де детально розпитували про інцидент, який мав місце з Арсенієм Яценюком в Чернівцях.

 6. 1)Пане Геннадію, доброго дня! Мені імпонувала Ваша діяльність у якості міліціянта. А останнім часом все більше слів, а справ менше. Що заважає?
  2) Чим займаєтеся "в миру" у вільний від гнівних викривань час?
  3) Чи не повернетеся до Чернівців?
  Наперед дякую за відповідь

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пані Марічко!

  У вас виходить як у відомій українській приказці, що від любові до ненависті – один крок.

  Я ніколи не змінював політичних вподобань і як активно працював, так і надалі активно працюю у справі викриття нинішнього режиму.

  Вільного часу, на жаль, не маю. А чи повернусь до Чернівців? Так от, я сьогодні в Чернівцях, в редакції газети "Час".

 7. Колись у вас була сильна команда: Король, Москаль і Харабара. Допоможіть тепер Харабарі стати мером. Його образили регіонали.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Тут є доля правди. Харабару зробили винним в провалі виборчої кампанії по місту Чернівці. Хоча управління внутрішніх справ не є суб"єктом виборчого процесу.

  Але я особисто, якщо будуть вибори в Чернівцях (про що мене бере великий сумнів), проголосую за Харабару. Оскільки в нього є господарська жилка.

  Питання в іншому. А чи будуть вибори Чернівецького міського голови? Логіка в Партії регіонів "залізобетонна" – нема кандидата – немає виборів. Це показало останнє голосування по місту Києву, де кандидат від Партії регіонів Попов не дотягує навіть до посади начальника ЖЕКа, а кандидат від Партії регіонів в Чернівцях Михайлішин не дотягує до посади до керівника ритуальної служби

 8. У ВР добряче "Свобода" відкопала тушок Табалових. Чернівці віддані Яценюку. То й прийдіть до нас на сесії і відкопайте тушок. Ви не промахнетесь, бо кожна друга тушка вже смердюча. Кожна перша вже прострочена. Після вашого прикладу й народ може взяти до рук сніжки. Та й заліпити батькові і сину Ткачукам, Сільві, Зельоному, Сєдому… Правда, якщо до того часу ще сніг буде. Якщо ж не буде снігу, візьмуть у руки що потрапить. Нехай тоді вже звиняють. Що, пане генерале, слабо зробити конкретну справу? Це не пургу словесну ганяти. А разом з Бурбаком, Федоруком, Фіщуком, Яценюком тушок по сраці і по сраці… Аби знали!

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Не перекладайте своїх гріхів на мене. Тушки не впали ні в Чернівецьку міську раду, ні в Чернівецьку обласну раду з парашута. За них голосували виборці.

  Якщо вони зрадили своїх виборців, якщо вони перетворились на тих, хто в 41-ому році стрічав німців у вишиваних сорочках з хлібом і сіллю, то не далекий той час, коли вони відійдуть в історію Буковини як найгірші негідники.

  Чомусь родове прокляття для українців – це зрадництво.

  Чому в Першій світовій війні 1914-18 років ні один буковинець не перейшов на бік російської армії і не співпрацював з нею? Хоча Чернівці і Буковина були певний час окуповані російською армією під керівництвом Брусилова. Але зрадників тоді не було. Мабуть, людям прискіпливіше потрібно дивитись, кого обирають. А не обирати кота в мішку.

 9. За Вашого тут правління і після Вас Чернівці були "мєнтовським" містом. Тут бандитам і рекетирам дихати не давали. І це було добре. Після зняття Харабари у нас палять готелі та вілли, відбирають "акви" і "роднічки"… У що перетворили місто, де завжди домовлялися і ніколи не давали розгулятися бандитам? Хто за це відповість і коли?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  До 1995 року я працював першим заступником начальника УМВС, начальником кримінальної міліції в Чернівецькій області. Коли в ті лихі 90-і роки по всій Україні стріляли, вбивали, рекетували, підривали, міліція тоді втримала ситуацію в області. Така сама ситуація була в Закарпатті, коли я був переведений туди в 1995 році. А найгірша ситуація була в Криму, куди я був призначений в 1997 році. Але й там міліція з даною ситуацією справилась.

  Чому не справляється сьогодні? По одній причині. Міліція не формується сьогодні за професійною ознакою. А за приналежністю до донецького земляцтва. Все керівництво МВС – вихідці з Донецького регіону. І 80% начальників обласних управлінь міліції – теж вихідці з Донецького регіону. Якщо в Донецьку їхній рівень професійної підготовки був не вище рівня старшого дільничного інспектора, то в Міністерстві внутрішніх справ вони – керівники департаментів, замміністри.

  То який, при такі кадровій політиці, ви хочете мати результат? Завдання міліції сьогодні – це не боротьба зі злочинністю і забезпечення майнової та особистої безпеки громадян України, а не допускати мітингів, демонстрацій, акцій громадянської непокори. Тобто, міліція стала озброєним загоном Партії регіонів.

 10. Це правда, що донецькі бандити взяли уже під контроль нашу область? Як нам діяти у цих умовах? Повставати, терпіти чи мовчати?..

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пане Іване, щось я вас не бачив на мітингу "Повстань, Україно!"

 11. ВКЛАДНИКИ КС "БІСЕР"

  В 2011 році в офіс по вулиці Ровенській, а також по телефону ми залишали звернення до народного депутата Москаля про те, що місцеві чиновники розікрали гроші кредитної спілки "Бісер" і обікрали вкладників на 11 мільйонів гривень. Але ми так і не отримали відповіді. Ми просили, щоб пан Москаль з парламентської трибуни дав запит генпрокурору "Чому Пшонка не реагує на чисельні звернення? Чому потерпілі вкладники воюють вже п"ятий рік, щоб повернути свої кошти та притягнути до кримінальної відповідальності злочинців, які змовились обікрасти нас, але правоохоронці не хочуть це визнавати. Вже відкрито 3 кримінальні справи проти керівників КС "Бісер", але розслідування третьої кримінальної справи кришується. Скільки затратили вкладники здоров"я і нервів, а скільки задіяно правоохоронців, суддів, прокурорів, СБУ, міліції".

  Тому повторно просимо Вас дати запит Пшонці, щоб він сказав, чому до цього часу правоохоронні органи п"ятий рік не можуть закінчити цю кримінальну справу і повернути людям кошти. Адже вони всі є тут в Чернівцях.

  Контактні телефони – Негоїца О.Ф. 51 72 89, 095 152 86 09

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я уже за цим фактом робив запит до Генерального прокурора. Але він був оформлений, як депутатське звернення. Наступне, що я зроблю – це звернуся з депутатським запитом, яке буде зачитане спікером парламенту і за його підписом буде направлене до Генерального прокурора пана Пшонки.

  Я би хотів, користуючись нагодою, застерегти буковинців дуже обережно в нинішній економічній ситуації ставитись до вкладання коштів до кредитних спілок. Щоб отримувати відсотки, кредитні спілки мають кудись ці кошти вкласти, щоб вони приносили їм дивіденди. Але в області нічого не працює. І куди можна ці кошти вкласти?

  Тобто, я прихильник радикальних мір. Оскільки близько 80% кредитних спілок збанкрутували, а люди так і не отримали своїх коштів, я прихильник заборонити на законодавчому рівні їх діяльність. Сьогодні банки не мають кого кредитувати, а не те що кредитні спілки.

 12. Як Ви думаєте, яка реальна причина того, що Харабару зняли? Його кинули регіонали на чолі з Папієвим? Чи йому таки вже треба було йти, бо погано міліція працювала?

  І що Ви скажете про нового начальника УМВС Демидова? Що він з себе представляє? Чи боротиметься він з корупцією у владних кабінетах?

  На вашій сторінці у Фейсбуці ви часто пишете про реальну криміногенну картину в регіонах України. А що насправді коїтся в Чернівцях та області?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Про Харабару я вже відповів.

  Особисто Демидова не знаю і з ним не знайомий.

  Якщо дійсно буковинців цікавить криміногенна ситуація в області, я буду її надавати. Основне, щоб засоби масової інформації доводили її до відома краян.

 13. Чому не має жодної реакції на статтю газети ЧАС від 15-03-2013 (Румунське питання, про яке мовчать на Буковині. + Факти)??? Є ж всі відповідні дані що громадянини України мають подвійне громадянство, ну якщо ще із священником ситуація не плачевна, то щодо держслужбовця та й ще й високопосадовця та й ще й керівника району… ну просто дуже дивно чому цьому не приділяют увагу правоохоронні органи. Як мінімум держслужбовця потрібно звільнити і це як МІНІМУМ!!!

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  В Україні де-факто уже давно існує подвійне громадянство. Хочемо ми цього чи ні, рано чи пізно нам доведеться його визнати де-юре.

  Подвійне громадянство є у всіх країнах Європейського Союзу.

  І найважче, що має пройти Буковина, якщо Бог нам допоможе, і ми вступимо в Євросоюз, – це прийняття закону про реституцію. Тобто, повернення незаконно відібраних політичних та майнових прав громадян проти їх волі.

  Чому мовчить Міністерство закордонних справ України, уряд, президент України? А цю проблему піднімають тільки засоби масової інформації.

  Питання в пакті Ріббентропа-Молотова. Як мені розповідали батьки, 27 червня 1940 року вони лягли спати – була румунська влада. 28 червня вони прокинулись і побачили радянську владу. І яка тоді була допущена юридична помилка: у всіх жителів Буковини на руках залишились паспорти громадян Румунії. І ніяким державним органом України громадянства Румунії людейне було позбавлено. В той же час всі були прийняті "колгоспом" громадянами СРСР. Таким чином, подвійне громадянство уже було 28 червня 1940 року.

  Сьогодні Україна, якщо буде засуджувати Румунію, яка каже, що повертає історичну справедливість, має признати законність пакту Ріббентропа-Молотова. Тобто, Україна в даному питання знаходиться в тупиковій ситуації.

  Але тут вина не громадян Буковини, які і так, де-факто, мали подвійне громадянство Румунії, СРСР, а потім України. Вони просто його юридично сьогодні оформляють.

  А тут вина законодавчого органу, вина уряду України. По-перше, в законі про громадянство немає такого поняття як поновлення в громадянстві. По-друге, знаючи цю проблему, уряд України заздалегідь мав би підписати з урядом Румунії угоду щодо запобігання подвійного громадянства і усунення вже виниклого подвійного громадянства. Але уряд нічого не зробив. Тому сьогодні цю проблему перекладати на конкретне прізвище чи конкретного громадянина Буковини, який абсолютно не порушує законодавства України, недоцільно. Він поновився в тому громадянстві, в якому і був, адже його цього громадянства ніхто фактично не позбавив. Тому так скромно мовчить наше вище керівництво держави.

  Друга проблема. Якщо брати за 100% всіх в Україні, хто має подвійне громадянство, то румунське громадянство займатиме не більше 0,2 – 0,3%. На першому місці – це італійське громадянство, де сотні тисяч жителів України шляхом натуралізації або через інші законні процедури стали громадянами Італії. І на Буковині Італія займає перше місце, а не Румунія, за кількістю людей з подвійним громадянством. За ними йде Іспанія, Португалія, Греція, Ізраїль, Канада та інші країни світу.

  Найактивнішою, хто сьогодні надає у спрощеному режимі подвійне громадянство, є Угорщина. Заява просто відноситься до будь-якої сільської ради, яка самостійно приймає рішення.

  Оскільки я займаюсь цією проблемою на професійному рівні і був головою Державного комітету з питань національностей та міграції, то за моїми даними 70% жителів Закарпаття є громадянами України і Угорщини. Але про це ніхто не говорить, хоча про це пише угорська преса.

  Сьогодні також жителі Буковини та інших областей України, які були у складі Австро-Угорської імперії мають такі ж права на угорське громадянство, якщо вони докажуть, що їхні батьки чи діди були народжені при Австро-Угорській імперії.

  Не потрібно винити людей, тому що закономірним є прагнення людини мати кращу долю, кращу роботу і кращу зарплату. Якщо держава не може забезпечити людям роботу і достойне життя, по крайній мірі, не має їм заважати. Тим більше, що українці, які живуть за межами України, є першими інвесторами в економіку України.

  Це питання дуже об"ємне. Я, відповідаючи на нього, не піддавався емоціям, а опирався на норми міжнародного та національного законодавства.

  Я особисто це не приховую, що ще при президентові Кучмі офіційно виступав за подвійне громадянство, яке, як я говорив, вже де-факто є в Україні, його тільки треба оформити де-юре.

  І якщо ви вірите в деякі полум"яні речі "націонал-патріотів", що під видом захисту своїх громадян на нас хтось нападе, ну, вибачте, Італія, Португалія, Іспанія, Греція, Румунія, Угорщина, Чехія, які найбільше надають подвійне громадянство, є членами Євросоюзу і є членами НАТО.

  А якщо на нас нападе Канада, то я перший вийду на кордон і здамся.

  Друге питання, на чому іде спекуляція в Україні – це те, що Росія масово надає своє громадянство жителям Криму і Севастополя. Скажіть мені, чи є хоч один не сповна розуму росіянин, який би взяв українське громадянство і що б він з ним в Росії робив. Так само, для чого жителям Криму і Севастополя російський паспорт. Він не дає ніяких переваг. В міграційній політиці український паспорт перед російським має більше переваг. Якщо ви хочете працювати в Росії – немає ніяких обмежень. Сьогодні тільки в Москві працюють 2,5 мільйони українців і ніхто їх звідти не збирається виганяти, бо, якщо вони поїдуть, Москва стане.

  І ще на цю тему. Буковина завжди була піонером в міграційних процесах. Перші переселенці в Канаду, США, Аргентину, Бразилію, Парагвай були буковинцями. В кожній буковинській сім"ї є родичі закордоном, які осіли в цих країнах внаслідок міграційних процесів. І ніхто з цього не робить ніякої проблеми.

  Потрібно сьогодні удосконалювати законодавство. А не перекладати бездіяльність нинішньої і попередньої влади на громадян Буковини чи конкретні країни.

  А де в нас Служба безпеки України, а де Міністерство внутрішніх справ України? Я не бачив жодної прес-конференції, де б вони вийшли і сказали, що у вуйка Штефана знайшли румунський, угорський чи чеський паспорт. Якщо вони цього не можуть зробити і за це вони отримують гроші, то цю проблему треба розглядати ширше.

 14. Як вам зручно разом з Федоруком будувати Україну? не боїтеся, що він продасть і разом зі своїми комуняками стане тушкою?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  В який його глухий кут загнала місцева влада, Партія регіонів, тушки і сматрящі, у нього зворотньої дороги немає. Я в цьому повністю переконаний.

 15. Як Ви дивитесь на проведення люстрації, чого домагаєься Свобода у Вашій опозиції, зокрема у Чернівецькій області?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я – за люстрацію. Але ми маємо її зробити цивілізовано. Як у всіх країнах Європи. Має бути розроблений закон (але, на жаль, він ніколи, до 2015 років, не буде підтриманий в українському парламенті), щоб всі, хто співпрацював на негласній основі (тобто були агентами) з НКВД, МГБ, КГБ, офіційно це визнали. Якщо людина в зазначений законом термін це не визнає, то до неї мають бути прийняті міри щодо обмеження можливості працювати на державній службі, викладацькій. Її мають вигнати з політичних партій. Тобто людина буде в даному суспільстві почувати себе некомфортно.

  Щодо інших форм люстрації – це питання дискусійне. І я готовий до дискусії з партіями "Свобода", "Удар". Думаю, що нам всім трьом опозиційним партіям з даного питання потрібно виробити спільну позицію.

 16. Чи зможе Луценко очолит опозицію підняти народ і перемогти режим.?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Луценко – якраз та людина, яка найбільш цінна в вуличних протестах і в мобілізації населення проти нинішнього режиму. Це яскравий публічний оратор. Це перший політичний в"язень в історії незалежної України, який вийшов на волю під тиском громадськості України та міжнародної спільноти. Він тільки буде допомагати і доповняти Яценюка, Тягнибока і Кличка.

  І загальними зусиллями сьогодні ще треба вирвати із застінок режиму Юлію Тимошенко.

 17. Якби тепер Харабара тепер попросив ВАс допомогти йому стати мером Чернівців, Ви б допомогли?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я вже на це питання відповів.

 18. Добрий день пане Геннадію. Прошу відповісти на мої запитання:
  1. Як Ви вважаєте 450 депутатів ВР із такими гарними заробітними платами , надбавками , пільгами не забагато для такої бідної України?

  2. Чому зменшують фінансування в бюджетних організаціях, а звідси і скорочення штату і ніколи не піднімають питання про скорочення кількості депутатів ВР?

  3. Коли прийде опозиція до влади , а я в це вірю, чи будете проводити "ревізію" роботи посадовців , які на сьогодні займаючи державні посади, кришують злочинців, надають неправдиві висновки та рішення, фальсифікують документи і при цьому за такі діяння не несуть покарання? Факти є, результату немає.

  4. Як можна середньостатистичній сім"ї при суцільному безробітті забезпечити лікування важкохворої дитини , коли на операцію потрібно до 200 тис.грн, а то і більше? Що це за ціни такі? Чому держава не бере на себе лікування таких дітей?

  Дякую!

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Давайте все по черзі.

  1. Я повністю поділяю вашу думку і є активним прихильником зменшення кількості народних депутатів, але в конституційний спосіб, а не в спосіб, придуманий Партією регіонів, так званого Всеукраїнскього референдуму за народною ініціативою. Кількість народних депутатів 450 вийшла на момент проголошення незалежності України в 1991 році. Але тоді населення України складало 52 мільйони.

  І в нас в Україні є два парадокси, як ні я, ні автор питання, та, мабуть, всі жителі Буковини не можуть зрозуміти. Населення України вже 45 мільйонів, а депутатів так і залишилось 450. На моє переконання, оптимальна кількість депутатів Верховної ради – 250-300. І, за бажання парламентської більшості, можна в рамках двох сесії внести відповідні зміни до Конституції України. Другий парадокс, що, при зменшенні кількості населення, у нас постійно росте злочинність.

  2. Сьогодні "покращення вашого життя уже сьогодні" звелось до так званих псевдореформ – адміністративної, податкової, пенсійної, медичної, освітньої, судової системи, реформи кримінально-процесуального кодексу. Але ці реформи крім зла і викидання людей в масовому порядку на вулиці нічого не дали. Як можна було проводити пенсійну реформу в той час, коли в Україні почалось різке скорочення кількості робочих місць. Де сьогодні жінкам, яким підвищено на 5 років термін виходу на пенсії, а також страховий стаж для виходу на пенсію підвищений ще на 10 років, зможуть знайти роботу, якщо не створюється жодне робоче місце в області.

  Тут я хотів би відповісти трошки ширше. Звідки така любов в жителів Буковини до Партії регіонів. В мене дійсно є проблеми з зором. Я ношу окуляри. Але ще не до такого ступеня я сліпий, щоб не бачити, що вже йде четвертий рік правління Партії регіонів, і покажіть мені, шановні буковинці, що хоч один завод, підприємство, який відкрила Партія регіонів в Чернівецькій області. Де нові робочі місця? Де людям заробити пенсію?

  85% місцевих бюджетів – це є прибутковий податок з працюючих громадян. Кількість працюючих постійно зменшується. Значить зменшуються і доходи до місцевих бюджетів. Таким чином немає за що фінансувати школи, лікарні. Тоді придумали так звану оптимізацію навчальних та медичних закладів, що призводить до їх закриття, ліквідації. Та свої недоробки, недолугі рішення не потрібно перекладати на плечі пересічних громадян.

  Якщо така любов і шана, яка сьогодні є до цієї партії і буде в 2015 році, то в області просто можуть залишитись тільки ті, кому нема вже куди їхати, або нема сил кудись виїжджати.

  То скажуть мені, земляки, за що така шана і всенародна любов до цієї політичної сили, яка не має ніякого історичного і ментального коріння в Чернівецькій області. Трошки людям треба відходити від глибокого сну і повернутись до реальності, яка є в конкретній області.

  3. Опозиція вже могла би бути при владі, якби народ довірив їй мандат на виборах 2012 року. Але люди віддали свідомо цей мандат Партії регіонів і комуністам.

  4. Я думаю, що системи охорони здоров"я, як в Україні, мабуть, гіршої немає ніде. От я сьогодні проводжу депутатське розслідування щодо вартості ліків. Тобто, я витребував з Державної служби по контролю за лікарськими засобами перелік всіх ліків іноземного виробництва, які дозволені для продажу в Україні. Детально з цим переліком можна ознайомитись на моєму офіційному сайті, або в мережі Фейсбук. Я групую ліки по країнах виробника. І купую ці ліки в аптеках України і аналогічні ліки купую в аптеках країн Європейського Союзу.
  На жаль, я це можу зробити тільки в Румунії, бо поки це ще єдина країна ЄС, яка продає ліки без рецептів. Всі інші – строго по рецепту. І порівнюю. Так, ціни на деякі ліки в Україна у 2-5 разів вищі, ніж в країнах Євросоюзу. При тому, що рівень зарплат і пенсій значно відрізняється. Їдучи в Чернівецьку область, я вибрав 48 найменувань ліків, які за даними Державної служби по контролю за лікарськими засобами, мали б імпортуватися з Молдови. І захотів їх купити в аптеках Києва, а потім зрівняти з цінами в аптеках сусідньої Молдови. Але ні одного лікарського засобу виробництва Молдови я в аптеках Києва не знайшов і про них там ніхто не чув.

  Сьогодні мною закуплені ліки, які виробляються в Російській Федерації і в Білорусі. Я на наступному тижні маю намір поїхати в Гомель і там закупити ці препарати, аби порівняти. Про що я поінформую.

  Просто нас дурять. І найбільша мафія, яка є в Україні, – це фармацевтична. На жаль, поняття "мафія" у нас не закладено в Кримінальному кодексі України.

  Чому в нас така велика смертність і ми є лідерами в Європі і світі? Тому що люди не мають за що купувати ліки. Люди не лікуються. Через дороговизну ліків, їх фальсифікацію (замість ліків п"ють вітаміни, крейду або інші хімічні сполуки), а також те, що ми дозволили закуповувати ліки в офшорних компаніях за такою схемою: Україна закуповує ліки в офшорній компанії, яка знаходиться на Кіпрі, а вона, в свою чергу, закуповує їх в Індії. Як мені кажуть фахівці, ці ліки не закуповуються на приватних чи державних індійських заводах, а в різних підвалах, де виробляється фальсифікат.

  Основна смертність в Україні не від онкологічних захворювань. 80% населення України помирає від серцево-судинних захворювань. Ті ліки, які дешеві, не допомагають, а ті, що допомагають, сьогодні в Україні вартують від 250 до 600 грн. Так що з таким рівнем заробітних плат, пенсій, українці приречені тільки на вимирання.

 19. ПАНЕ ГЕНАДІЮ ПРОСИМО ВАШОЇ ДОПОМОГИ РОСЛІДУВАТИ КОРУПЦІЮ В КІЦМАНСЬКОМУ ТЕХНІКУМІ КОРУПЦІЯ ВЖЕ ДОСЯГЛА КРАПКИ КИПІНН ДИРЕКТОР ФІЛІПЧУК Ю М ВЖЕ ДІЙШОВ ДО ТАКОГО ЦИНІЗМУ ЩО ЗАПРОПУНУВАВ СВОЄМУ СЕКРЕТАРЮ САВЧУК І І ЗБИРАТИ НЕЗАКОННО З ВСІХ ПРАЦІВНИКІВ ТЕХНІКУМУ ПО ДЕСЯТЬ ПРОЦЕНТІВ ВІД ЗАРПЛАТИ НА ВЗЯТКУ КОМІСІЇ ПРИ АКРЕДИТЦІЇ ТЕХНІКУМУ

  СКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ЯК ПРИМУСИТИ МЕРА БУЛЕГУ С Б ВИКОНУВАТИ СВОЇ ОБОВЯЗКИ ЯК МЕРА А НЕ ЯК АВОКАТА ВУЛ.9 ТРАВНЯ І ВИКОНАТИ ПРИПИС ЧИНОВНИКІВ ПО ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ПРИ РОЗГРУЗЦІ ПРИРОДНОГО РУСЛА МІЖ ВУЛ.9 ТРАВНЯ І УКРАЇНСЬКОЮ ЯКИМ ОСТАНІМ ЗАВДАНА МОРАЛЬНА ІМАТЕРІАЛЬНА ШКОДА ТІ СТВКИ ЩО ЖИТЕЛІ 9 ТРАВНЯ ВИКОПАЛИ БЕЗ ДОКУМЕНТІВ НА ЦІ РОЗКОПКИ В ПРИРОДНОМУ РУСЛІ ЩО ЗАКОНОМ ЦЕ ЗАБОРОНЯЄСИ РОБИТИ АЛЕ ДЛЯ НАШОГО МЕРА ЗАКОНІВ НЕ ІСНУЄ ВІН ТАК НАМ СКАЗАВ ПРИ ЗУСТРІЧІ ЩО Я ТУТ ВЛАДА ЯК СХОЧУ ТАК І БУДИ

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я сьогодні в Верховній Раді сьомого скликання за квотою ВО "Батьківщина" займаю посаду першого заступника голови Комітету Верховної Ради України по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією. 80% всіх звернень, які надходять до Верховної Ради потрапляють в цей комітет. Тому що сьогодні за рівнем корупції ми знаходимося серед найбільш корумпованих країн світу. Я не можу одразу відповісти, чи ці факти відповідають дійсності, чи це є нездорова психологічна атмосфера, яка склалась в колективі, тому ці запитання оформлю депутатським зверненням на ім"я генерального прокурора та міністра внутрішніх справ України, щоб вони за даним фактом здійснили ретельну перевірку, а відповіді, які надійдуть від цих правоохоронних структур, я надам газеті "Час" для публікації.

  Це питання відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування, а також міністерства екології та природних ресурсів України. Жителі Кіцманя самі собі вибирають владу в особі міського голови і депутатів міської ради. Потрібно більш прискіпливо придивлятись до тих, кого ви обираєте.
  Я теж це питання оформлю у вигляді депутатського запиту на ім"я міністра екології та природних ресурсів, щоб він доручив незалежним експертам здійснити перевірку, хто в даному конфлікті правий – міська влада чи ті мешканці, які вважають себе ображеними. Відповідь, яка надійде, я теж надам газеті "Час".

 20. Шановний Генадій Москаль, прошу Вас надати віповідь на наступні запитання: 1) яка нерухомість знаходиться у вашому володінні та у володінні вашої родини; 2) на кого з вашої родини оформленно бізнес (відпочинковий комплекс на Німчичі)

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Шановний пане Василю. Розділимо ці питання.

  Щодо першого. Для чого вам було так довго чекати, якщо ви спокійно можете зайти через свій комп"ютер в Інтернет і знайти сайт "Державне підприємство "Інформаційно-ресурсний центр". Це є веб-сайт Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, де чітко вказано, хто є власником, засновником чи керівником будь-якого підприємства незалежно від форми власності. Згідно закону "Про засади запобігання та протидії корупції", я, як народний депутат України, до першого квітня кожного року подаю декларацію про доходи, а також про рухоме і нерухоме майно, а також декларую свої видатки. До першого травня, згідно цього закону, декларація має бути опублікована в газеті "Голос України" або в інших друкованих виданнях Верховної Ради України. Зайдіть в Інтернет і там ви знайдете всі відповіді на ваші запитання.

  Щодо другого питання. Туристичний комплекс "Перевал Німчич" належить на правах приватної власності моєму зятю Бучковському Михайлу, якого, думаю, багато жителів Чернівців та області знають. Цю інформацію теж можна було спокійно знайти в Єдиному державному реєстрі. Справа в тому, що так склалось, що в дочки це другий шлюб. І зять уже прийшов з приданим. На момент укладення шлюбу він уже володів цим комплексом.

  Я би не говорив так відверто, якби зять мав у власності заклади грального бізнесу, казино, якісь нічні клуби чи інші заклади сумнівної репутації. Справа в тому, якщо брати Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську та Чернівецьку області, на території яких розташовані гори Карпати, то перше місце за розвитком туризму займає Івано-Франківська область, друге – Закарпатська, на третьому місці – Львівська, а потім, на жаль, аж ми – Чернівецька область. Таких туристичних комплексів, як Німчич, Мигово, "Сонячна Долина", "Тихий хутір", в області має бути не одиниці, а біля трьохсот. Тоді би область була дійсно туристично привабливою і не потрібно би було рубати букові ліси, що є сьогодні найбільш злободенною темою. І все населення області засуджує такі дії влади.

  У мене є дані Державної служби статистики України. Згідно з ними, тільки за перший квартал цього року експорт деревини з Чернівецької області як сировини збільшився на 131,6% і складає 30% від всього експорту області. А якщо взяти в доларах США, то область експортувала товарів всього за перший квартал всього на 17 млн 169 тисяч доларів США, і з них 5 мільйонів – це виручка від експорту лісу. Тож, розвиваючи туристичний бізнес в області, можна було б не заробляти на експорті деревини, яка знищує ліси, а на туристичному бізнесі. І не п"ять мільйонів, а сотні мільйонів.

  Чомусь мені в цій ситуації нагадався один анекдот: На одне підприємство приходять пожежники перевіряти дотримання заходів протипожежної безпеки. Вогнегасники на місці, протипожежні щити на місці, озеро викопано, тобто майже все ідеально. Але тут пожежники взяли лопату і почали складати акт, що довжина лопати на 10 см. більша, ніж мала б бути. Діаметр древка на 5 міліметрів менше, ніж треба, лопата пофарбована в чорний колір, а не в червоний. І коли вони в акті дійшли до тридцятого пункту недоліків, які є в лопати, директор підприємства вихопив лопату з рук пожежників і викинув її в озеру. І директор сказав: "Напишіть один недолік – немає лопати".

  Чомусь наш менталітет, адже задавали це питання не прості люди, а з конкуруючих політичних партій, такий, що коли ти сьогодні в опозиції до влади, то не потрібно підтримувати те, що робиться в області, а будь-яким шляхом знищити.

  Колись за радянських часів на Буковині були чотири культових комплекси, куди привозили всіх гостей, які приїжджали з усіх країн колишнього СРСР і закордоння. Це знаменитий комплекс в селі Валя Кузьміна, який сьогодні стоїть, не працює і ніхто не задає питання. Це відома старшому поколінню під назвою "Жаба" база на Дністрі між Чернівецькою та Тернопільською областями, яка стоїть повністю розбита, зруйнована, але питання теж ніхто не задає. Це був комплекс "Затишок" на кордоні Чернівецької та Івано-Франківської областей, який, на щастя, сьогодні працює. Це ресторанний комплекс "Гірська казка" на перевалі Німчич, який теж не працює. Так само, як сьогодні повністю занепав притулок "Німчич", який перебуває на балансі профспілок. Давно зруйнований відпочинковий комплекс "Кемпінг", на ладан дихає турбаза в місті Вижниця, не працює турбаза в Виженці, занепала турбаза у Валі Кузьміні. Задавайте питання владі. Чому вони нічого не роблять, щоб хоча б ці туристичні комплекси запрацювали. А ті, що працюють, вони допомоги від влади не потребують. Головне, щоб влада не заважала і не задавала через інтернет дурні питання, думаючи, що я на них не дам відповідь. Тим більш, що на сьогоднішній день діє закон "Про доступ до публічної інформації". І кому це дуже цікаво може написати до Підзахаричської сільської ради Путильського району запит і там їм нададуть вичерпну інформацію.

 21. У нас аптек більше, ніж хлібних магазинів. Там такі ціни, хоч зразув домовину лягай. А Ви ще й тут написали, що нас дурять. Що нам робити? Вмирати, чи аптеки палити?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  В доброму розумінні слабому чоловікові хочу відповісти так. На жаль, завдяки "турботі" про людей правлячої партії і уряду, чоловік в середньому в Україні живе 62 роки, жінка – 74 роки. Така тривалість життя є хіба в деяких слаборозвинених африканських країнах.

  Не потрібно забувати, що після розпаду Радянського Союзу нас було 52 мільйони, а сьогодні – 45 мільйонів. На жаль, і населення Чернівецької області постійно зменшується. Смертність вища, ніж народжуваність. В Чернівецькій області серед причин смертності близько 80% – це серцево-судинні захворювання, а також хвороби системи кровообігу.

  Скільки вже разів піднімали цю тему! Всі ці реформи системи охорони здоров"я, а також приватизація аптек нічого людям не дали.

  Ліки потрібно закуповувати тільки у виробника, а не у посередників. Як цього не може зрозуміти ні президент, ні уряд, ні парламентська більшість?

  Ми в Європі, мабуть, єдина країна, яка не перейшла на страхову медицину, де б людина могла отримати ліки, які потребує, незалежно від наявності коштів у гаманці, ліки будь-якої вартості. На жаль, корупція Міністерства охорони здоров"я і всієї системи охорони здоров"я фактично забирає життя людей, а не лікує від хвороб, бо невиліковних хвороб немає. Всі хвороби є виліковними, крім корупції, яку сама держава і розвела.

  Ми неодноразово пропонували проекти медичної реформи в Україні. Але, на жаль, парламентська більшість і того, і цього скликання не має бажання їх приймати.

  У мене особисто склалось таке враження, що задача цієї влади полягає в тому, щоб ми якнайшвидше повимирали.

 22. Генадій Генадійович!!
  Допоможіть жителям міста Чернівців,які персонально встановили елекроводонагрівачі за відсутності гарячого водопостачання, вирішити питання оплати за електороенергію відповідно до тарифів ДБН для будинків з електроплитами.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Це питання, яке сьогодні турбує жителів не тільки Чернівців, а майже всіх регіонів України. Система опалення, а також гарячого водопостачання, яка сьогодні існує і не реформувалась за весь час незалежності України, вже себе вичерпала. Таке місто, як Чернівці, а також всі районні центри не повинні мати централізованого опалення та гарячого водопостачання. А тільки індивідуальне. Хто яке собі хоче – електричне чи газове.

  Сьогодні Ужгород, Мукачево не мають жодної котельні, немає жодної заборгованості за житлово-комунальні послуги. Бо кожен громадянин платить за себе. Школи, дитячі садочки, державні установи там обладнані міні-котельнями.

  Питання, яке ми вже неодноразово піднімаємо, в одному: ціна на електроенергію для мешканців квартир, які використовують електроенергію як для опалення, так і для гарячого водопостачання, має бути однаковою. І жодних підвищених тарифів бути не може. Ми з цього приводу мали зустріч з керівництвом Національної комісії з регулювання енергетики, ставили ці питання і будемо ставити.

  Єдине, на чому можна наголосити, це те, що місцева влада Чернівців у такому реформуванні житлово-комунального господарства не зацікавлена, бо красти уже не буде в кого.

  А що ми маємо сьогодні? Маємо за перший квартал 2013 року заборгованість населення Чернівецької області з платежів більше мільярда гривень. Із них 65% – це місто Чернівці. Єдиний, хто не має заборгованості, це Путильський район, бо там немає газу.

  Населення вибрало міську раду, щоб вона проводила реформи в житлово-комунальній галузі міста, а не займалась політичною тріскотнею. А якщо не знають, як це робити, хай поїдуть навчитися в Ужгород і Мукачево.

 23. Скажіть, будь-ласка, що я, як громадянин України, можу вимагати від сусідів стосовно паління у під’їзді, до кого звертатись у випадку відсутності реакції на вимоги і які на даний момент є нормативні акти стосовно цього.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Верховна Рада України прийняла закон, який забороняє паління у всіх громадських місцях – в ресторанах, кафе, барах, в тому числі й у під"їздах житлових будинків. Виконання даного закону покладено на органи внутрішніх справ, а також органи місцевого самоврядування.

  Ви задали цікаве питання. Я сьогодні письмово звернуся до керівництва УМВС в Чернівецькій області, щоб вони надали інформацію про те, скільки осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за паління у громадських місцях. Хоча штрафи там такі, що для деяких сімей складають річний дохід.

  Якщо хтось із ваших сусідів не виконує цього закону, повідомляйте про порушення за номером телефону 102, і на нього міліція зобов"язана реагувати

 24. Пане Москаль! Чи не збираєтеся взяти участь у мерських виборах у Чернівцях? Тоді б мали можливість для реальних справ. У Вас, напевне, й команда знайшлася б?

  Де нині Москаль, ми знаємо. А де, прошу пана, Король? Чим зараз займається, з ким і проти кого дружить?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Щоб були вибори в Чернівцях, потрібно хоча б, щоб Верховна Рада їх призначила. Але у Партії регіонів досі немає кандидата. Тому й не призначаються вибори.

  Те, що я буду брати участь у виборах і буду добиватись їх призначення, хай ні у кого не викликає сумнівів. Але я буду агітувати не за себе, а за єдиного кандидата на посаду міського голови, якого висуне опозиція.

  Стосовно пана Короля, то газета "Час" має можливість запросити його на веб-конференцію, де ви зможете йому задати всі питання, які вас цікавлять. Відповідати про тих людей, з якими я працював, я не хочу з морально-етичних міркувань. Я тільки відповідаю на питання, що стосуються моїх політичних опонентів.

 25. У Чернівцях продаж золота контролюється якимись людьми, що стоять біля "Рубіну". Особливо вони додають колориту Панській вулиці влітку, коли роздягаються до півгола, стоять у тапочках і трусах. А навколо ходять діти, цнотливі панянки та туристи з Молдови, Румунії і т.д., і золотих справ майстри всім кажуть, що вони не спекулянти, а консультанти. А що каже міліція?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Отож. Або ходить по Кобилянській в чорних окулярах, або їх кришує.

 26. Пане Геннадію! Запитують Вас жителі м. Кіцманя з вулиці Української, котрі працювали та працюють в Кіцманському технікумі.

  Щодо запитань від 08.04.2013 року о 13:31… Кіцмань.
  Факту збору коштів секретарем Савчук І. на акредитацію за дорученням директора немає місця. Якщо в когось вимагали кошти, то нехай звернеться із заявою до правоохоронних органів та підпишеться власним прізвищем.

  Друге питання, стосовно виконання приписів мером м. Кіцманя Булегою С. щодо замовлення документації з доцільності існування в природному руслі ставків та існування обвідного каналу, який самовільно викопали жителі вулиці 9 Травня, що несе загрозу зсувів грунтів та пошкодження забудов жителів вулиці Української, на сьогодні актуальне.

  По убезпеченню забудов, згідно з документаціями жителів вулиці Української, від паводків міським головою на сьогодні нічого не зроблено. Як Вам, так і іншим депутатам ВР надавалася інформація, яка не відповідає дійсності і вводить Вас в оману.
  Тому до Вас питання: до кого звернутися, щоб міський голова виконав свої безпосередні обов"язки, передвиборчі обіцянки та приписи контролюючих органів? Чи продовжите Ви займатися цим питанням?

  Пане Геннадію! Запитують Вас жителі м. Кіцманя з вул. Української, які працювали та працюють у Кіцманському технікумі, -Волянська , Шелюк, Соколюк.

  Перше: стосовно першого запитаня від 08.04.2013 року 13:31 … Кіцмань у питанні збору коштів в технікумі на акредитацію секретарем. Кошти ніхто ні в кого не збирає. А якщо в когось вимагають, то зверніться до правоохоронних органів та підпишіться, а не тут анонімно плюйте!
  Друге питання, яке стосується нас, стосовно бездіяльності міського голови м. Кіцманя Булеги С., являється на сьогодні актуальним. Жодного припису не виконав, надає недостовірну інформацію , не виконує своїх безпосередніх обов"язків щодо забезпечення безпеки при паводках. Тому питання до Вас:
  1. Коли повернуть у власність держави незаконно приватизовані землі водного фонду із природним руслом жителями вулиці 9 Травня та зобов"яжуть їх ліквідувати водопропуски в природному руслі та обвідний канал,який несе загрозу зсувів грунтів та руйнування забудов?
  2. Чи будуть притягнуті до відповідальності посадові особи, з вини яких пішла дана приватизація, надання неправдивих відповідей, внесення в інвентаризацію недостовірної інформації проектним інститутом, що не відповідає дійсності? Чи будуть притягнуті до відповідальності особи , які перекрили природне русло, влаштували в ньому стави та викопали обвідний канал без будь-яких дозволів?
  3. Чи доведете цю справу до кінця?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  На це питання я вже сьогодні давав відповідь.

 27. Наші дороги гірші за ті, які були у Берліні після війни. Ми їдемо ними, ламаємо авта, матюкаємося, проклинаємо владу, а до дій конкретних не вдаємося. Кажіть, що нам робити? Або ведіть нас туди, куди треба. Якщо Ви цього не зробите, підемо самі. Тоді ні Вас, ні влади не буде. Повірте, вже дістали!

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  "В России есть две беды – дураки и дороги". На жаль, в Україні ще гірше, бо в нас три біди – дурні, дороги та Партія регіонів.

  Особисто я не розумію жителів України, які ходять на концерти Поплавського і голосують за Партію регіонів.

  Влада говорить нісенітниці. Каже, що була зима. Але ж зима буває кожного року, проте таких доріг ще не було ніколи. Тут уже не спишеш на Тимошенко. І на інших "папєрєдніков". Бо за Тимошенко були нормальні дороги і були суворіші зими. Просто на вибори парламентські влада вкрала всі гроші, які були виділені на ремонт, утримання доріг, і викинула їх на підкуп виборців. Тож хто взяв тоді від Партії регіонів 100-300 грн., сьогодні розплачується власною машиною, яка виходить з ладу, і витрачає тисячі на ремонти.

  Невже люди не розуміли, що беручи гроші, їх доведеться віддавати?

  Я в Путильському районі в одному із сіл, яке майже повністю проголосувало за Партію регіонів, спитав: скажіть, з якого це переляку ви всі пішли голосувати за Партію регіонів?

  – Нам сказав священик, що вони нашої віри, – відповіли люди.

  На що я сказав: не розказуйте дурниць. Священик має в церкві читати Біблію, Євангеліє, а не читати програми політичних партій. Якщо вони нашої віри, то тоді якої віри я?

  І коли люди зрозуміли, що я їм не вірю, зізнались, що взяли по 100 гривень і вже мусили голосувати, бо совість не дозволяла їм вчинити по-іншому.

  Тоді я сказав: вибори бувають раз у п"ять років. Поділіть 100 гривень на п"ять років, то це вийде 20 гривень на рік. І поділіть 20 гривень на 365 днів. І скажіть мені, за що ви продалися?

  Допоки люди не будуть усвідомлювати, що не можна продавати свій голос, до того часу будуть такі дороги. Бо той, хто дає гроші, він за 5 років в 1 000 000 разів візьме більше.

  І друге. Чому мешканці області завжди голосують за Партію регіонів, а коли виникають якісь проблеми, то починають просити допомоги у опозиції?

  Стан в Чернівецькій області настільки критичний, що я би хотів, користуючись нагодою, викликати на публічні політичні дебати голову Чернівецької ОДА Михайла Папієва. І Віталія Михайлішина викликаю на дебати(навіть не знаю, яку він посаду обіймає). Аби він не гавкав на мене десь із підворітні. Рівень його розвитку як був продавця бомбонів, так і залишився, то хай на публічних дебатах він доведе, чи він бомбон в позлітці чи бомбон без позлітки.

  Я б хотів вже сьогодні їх запитати: як можна "подолати руїну", якщо за січень-березень 2013 року, порівняно із січнем-березнем 2012 року, спад виробництва цегли становить 65 %?

  Невже влада не бачить, що люди не мають грошей навіть на хліб. За січень-березень 2013 року хліб і хлібо-булочних виробів вироблено 88,3% від виробленого в січні-березні 2012 року.

  Якщо обсяг всієї реалізованої в області продукції взяти за 100%, то Хотинський район дає тільки 0,1% від загального обсягу, Глибоцький – 0,4%, Вижницький, – 0,7%, Герцаївський – 1% і т.д. Якщо Хотинський район реалізував продукції за 2013 рік на 749 тисяч гривень, то скільки витрачено на утримання районної державної адміністрації, управлінь, відділів, районної ради?

  Таких у мене питань кілька сотень. Як може в Хотинському районі в сільськогосподарських підприємств бути лишень 6 голів корів, коли голів працівників в управлінні сільського господарства удвічі більше?

  Зрозуміло, що обсяг будівельних робіт в області – це переважно будівництво Дністровської ГАЕС. Якщо взяти всі обсяги будівельних робіт за 100%, то Хотинський район – 0%, Заставнівський район – 0,1%, Кіцманський район – 0,3%, Новоселицький – 0,2%, Вижницький – 0,2% і т.д. Тобто в області нічого не будується.

  Може, досить дурити людей? Давайте відкрито поговоримо про проблеми області і її повний соціально-економічний занепад на відкритих дебатах в будь-якому місці і в будь-який час.

 28. Шановні працівники технікуму, не обманюйте народ! Факти є, і збір коштів існує, я сам приносив гроші. Якби не приніс, наш директор знайшов би причину звільнити мене, як і моїх колег, з роботи, а відомість про збір я зняв на мобільний. Прийде час, я список оприлюдню в Інтернеті.

  Цей автор нам не відомий. Але він може мати рацію

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я на це питання вже відповів і вже дав доручення. Мої помічники роблять звернення.

 29. Або ви з Бурбаком, Федоруком і Фіщуком зупиняєте вирубку та вивіз лісу з Карпат. Або йдете всі на …

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пане Митре! Я дуже з повагою відношусь до гуцулів. І те, що ви мене, Бурбака, Федорука і Фищука відправляєте на курву маму, це є добре. Але ще допишіть в той список Семенюка, Федоряка, Ванзуряка, Матіос, Оксану Продан, Іона Попеску та ще ряд депутатів- вихідців з Буковини. Впишіть туди Михайла Папієва, Дьордія Галиця, Міхая Гайничеру та ще цілу купу урядників від лісу.

  Цим питанням я уже займаюсь і хочу внести законопроект про повну заборону вирубки бука. І хочу бачити, хто з буковинців і вихідців з Буковини не проголосує і чи підтримає даний законопроект Чернівецька облдержадміністрація та Чернівецька обласна рада. Це буде перевірка на вошивість.

 30. нинішня влада міста вже помічена в роздаванні своїм земельних ділянок, квартир, а заступник голови ОДА отримав квартиру за 100 тисяч доларів, інший- вимагає, щоб йому надали квартиру, маючи не одну, голова облради отримує матеріальну допомогу розміром в середню РІЧНУ зарплатню буковинця. це нормально? і що робити, щоб цього не було? чи зміна влади не приведе до корита таких самих ненажер, які останню сорочку з України знімають? і чи можливо потім те все незаконно надане (квартири, землі, гроші) повернути?
  дякую

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Шановна Неле Петрівно!

  Все незаконно вкрадене і отримане буде повернуто державі та громаді міста. Але дайте нам мандат довіри. Без зміни цієї влади ніякої боротьби з корупцією не буде. Напишіть мені на Фейсбук або на мою електронну скриньку, яка є на "Офіційному сайті Геннадія Москаля" більш конкретно про дані факти, які ви озвучили. І я винесу їх на засідання комітету.

  По тих фактах корупції, що творяться в Чернівецькій ОДА та Чернівецькій міській раді, які я маю, ряд депутатських запитів я уже направив, по деяких уже відкрито кримінальні провадження. Наразі я готує ще ряд запитів.

 31. Мало хто знає ваше походження з села Задубрівців Заставнівського району. Чи часто буваєте вдома? Чи залшилися родичі, з якими ви спілкуєтеся? Чи батьківський дім? Розказуйте про себе. Це цікаво.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  По лінії матері мої корені із села Задубрівка Заставнівського району. Мій дід з іншого району області. Але я діда не бачив, бо він помер ще задовго до мого народження.

  Моя бабця працювала в Чернівецькій обласній лікарні ще за Австро-Угорщини, а потім за Румунії, а дід працював в Чернівецькій психіатричній лікарні фельдшером чи санітаром (точно сказати важко). І хтось з хворих його ударив і він від нанесеної травми помер. Похований на центральному кладовищі по вулиці Зеленій.

  Моє прізвище якраз іде по дідовій лінії.

  В ті роки, коли я народився – старше покоління знає – паспортів не було. Всі мали довідки. То була така собі радянська панщина, коли з села виїхати не можна було. Мати мала фінансову освіту. На сьогоднішній день на рівні коледжу. І коли в Садгорі було відкрито відділення Національного банку, її запросили туди на роботу і там обов"язково потрібен був паспорт. Таким чином, маючи паспорт, банк матері купив закинутий будинок на окраїні Садгори, де жив хтось з німецьких колоністів, і мати забрала сім"ю з села.

  З прямих родичів в селі були тільки в бабці було ще двоє братів. Один був розстріляний, коли добирався в Куйбишев в 1941 році під час евакуації за якісь висловлювання в поїзді. Я намагався знайти, за що саме його розстріляли, але ніяких документів не знайшлось. Тоді без суду і слідства, вивели з поїзда і в присутності дружини і маленької дитини розстріляли.

  Другий брат бабці – мій вуйко і тітка вже померли. Є їхні діти, онуки. Але таких прямих родичів в мене в селі немає.

  Ще коли була жива тітка, то навідувався.

 32. Пане Москаль! Прошу відповісти на таке запитання:
  В якому регіоні Вам працювалось найкомфортніше і чому?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я працював на Заході України, на Сході, на Півдні, в Центральній Україні та в Києві. Ніде в мене не було ніяких проблем.

  Я сьогодні спокійно приїжджаю в Крим, Луганськ, Дніпропетровськ, Ужгород. Я ніколи не чув, щоб хтось в спину мені кричав образливі слова. Завжди люди вітаються, розмовляють. Так само і при зустрічі в Києві.

  Єдине, коли перед призначенням Куліша, вже було прийнято рішення про призначення мене головою Чернівецької ОДА. І тоді я сказав Рибачуку, колишньому голові Секретаріату президента України, що я не маю великого бажання їхати працювати на Буковину, в свій рідний край, бо там родичі, куми, свати, знайомі. Комусь щось не допоможеш, не так скажеш, – одразу будуть образи, прокльони. В інших регіонах я нікому нічого нікому не був винен і мені ніхто нічого не був винен. Тому я сказав: поговоріть з Кулішем. Якщо він згідний, то я краще поїду в Крим. Що і відбулось.

  Люди скрізь нормальні, незалежно від географічного розташування регіонів. Я завжди дотримувався і дотримуюсь думки, що немає поганих людей. Є бездарні, безтолкові і недолугі керівники, які заганяють людей в тяжку економічну, соціальну та політичну ситуацію.

 33. 1)Пане Москаль розберіться будьласка з дерибаном землі і квартир! Пан Ванзуряк огоосив списки чиновників прокурорів судей які отримали земельні ділянки а тепер і квартири.
  2) Коли Ваші колеги по Партії депутати міської ради перейдуть до справжніх дій і перестануть балаболити

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Це питання вже піднімалось і я на нього відповів.

 34. Пане Москаль! Ви в курсі, що пан Сулима, який служить Папієву, за матеріал про вас і корупцію з тендерами обласного управління капітального будівництва ОДА, оголосив війну порталу Букінфо і його редактору Зарайському? Ви якось будете їх захищати?
  Чи є у вас нові викривальні факти проти хапуг в ОДА?
  Дякую.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пане Остапе!

  Фактів є дуже багато. Якщо буде потрібна моя допомога "БукІнфо", то я завжди буду захищати будь-які ЗМІ, які доводять до населення об"єктивну, неупереджену та різнобічну інформацію.

  Казету "Свобода слова" Сулими я не читаю, бо вона дуже дорога.

 35. Недавно на весь світ прославився мій однофамілець з Заставни Михайло Бойчук. Він катував рибалок. Шустер казав, що покарають ката, Папієв казав, прокурор Коваль слово дав, генерал Москаль( тобто Ви) також казав. А Бойчук і суддя вистав на ваше всіх казання. Не соромно Вам, пане генерале, за те, що слава за вітром пустили, а справу не доробили?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Соромно має бути не мені, а соромно має бути потерпілим, які на суді майже на 100% змінили свої свідчення. І казали, що більш файного, розумного і чесного урядника у Заставнівському районі іще не було. Соромно має бути судді, прокурору, який не вніс протест на м'який вирок суду, а також владі, яка, натерши очі цибулею, плакала у Шустера.

  Всі сьогодні знають, що суди підконтрольні владі і судять за їхньою вказівкою. Тому не перекладайте проблему з Бойчуком з хворої голови на здорову.

  Все, що я зміг, я зробив. Я звертався до генерального прокурора, аби прокуратура опротестувала рішення суду за м"якість вироку. Але Генеральна прокуратура мені відповіла, що проти цього категорично заперечують потерпілі, і що є їхні письмові звернення, що вирок суду їх повністю влаштовує.

  І якби не опозиція і їх принциповість в цьому питанні, то ніякого суду над Бойчуком взагалі не було б.

 36. Свого часу я жив на Закарпатті, працював у структурах, які Ви очолювали. І пам'ятаю речі, які на той час нам заборонили розслідування. І те, як перебуваючи на посаді начальника УМВС України в Закарпатській області налагодили контрабандний канал ввезення м'яса в Україну, використовуючи свого кума, директора МПП "Колос" Ігора Кібича. І те, як у Закарпатті отримали три службові квартири, які одразу ж продали. Чи маєте Ви сьогодні моральне право виступати у ролі борця з корупцією?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Агій. Це такий написав закарпатець, як я парагваєць. Коли хтось щось розуміється в експорті і в імпорті товарів з України і в Україну, ніколи б таку дурницю не написав. Це пишуть штаби недружніх нам політичних партій. Але в силу своєї недорозвиненості навіть не можуть правильно сформулювати питання, яке б могло загнати мене в якийсь глухий кут.

  По-перше, з Угорщини ніколи не йшла контрабанда м"яса в Україну. По-друге, я ніколи не був начальником митниці. По-третє, м"ясо завжди завозилось контрабандним шляхом з Польщі, коли в Україні була нестача м"яса, а також з Придністров"я, де були і є великі ліцензовані склади з холодильним обладнанням. Тобто, м"ясо, яке з Бразилії, Аргентини і Парагваю (це 100% телятина) завозилось в порт Іллічівськ, а звідти, транзитом на ліцензовані склади Придністров"я. А вже з Придністров"я контрабандним шляхом переправлялось в Україну. М"ясо в Бразилії, Аргентині і Парагваї дешеве, бо там немає зими і фактично корови пасуться цілий рік, що здешевлює собівартість. З Польщі переправлялись контрабандою в основному свинина, сало і фарш. В Угорщині, в вільній економічній зоні "Загоні", ліцензовані склади не мають холодильного обладнання. І вони спеціалізуються тільки на автомобілях, побутовій і комп"ютерній техніці, спортивному інвентарю і, на початку 90-х років, на горілці під назвою "Распутін". Багато хто з чернівчан це пам"ятає. Тому, на жаль, пан Кібіч не робив кубасу з угорського м"яса. Сьогодні м"яса вдосталь в Україні, бо купівельна спроможність населення різко впала.

  Щодо мого житла, то Ужгород не таке велике місто, як Чернівці. Воно має 120 тисяч населення. Я жив в будинку, який був побудований Чехо-Словаччиною, коли Закарпатська область входила до її складу. Будинок називається "Велика Рафанда". Дану квартиру я купив за власні кошти. І коли був переведений з Закарпаття, я її продав.

  Пане, Закарпатцю. В Ужгороді щось приховати неможливо. Тому що там всі про всіх все знають. Сходіть в "Велику Рафанду", попитайте моїх колишніх сусідів і вони вам все розкажуть. Щоб вас не боліла голова і ви добре по ночам спали. І невже стільки років треба було чекати цієї веб-конференції, щоб задати це питання? Це ж за цей час могла жаба з"їсти людину.

 37. Геннадий Геннадиевич, можете ли Вы прокомментировать информацию, которая важна для нас, крымчан, внимательно следящих за Вашей карьерой? Во-первых, после переезда в Крым вы привезли с собой три автомобиля престиж-класса – Ауди А8, Тойота Ленд Крузер и Мерседес Е-класса. Ими вы пользовались как служебными, используя служебные номера ГУМВД. Указанный транспорт ввезли в Украину через Закарпатье без законных оснований – кстати, у вас еще по этому поводу были недоразумения с крымскими властями, если не ошибаюсь. Во-вторых, правда ли, что ваша дочь, Линская Ирина Геннадиевна, владеет частью санаторно-курортного оздоровительного комплекса «Ай-Даниль» в Даниловке возле Ялты? Спасибо за откровенные и честные ответы

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Це що за напасть іде одна за другою! Це уже проспівана пісня.

  Справа в тому, що раніше Міністерство внутрішніх справ України не мало автопарку з машинами представницького класу. І оскільки повітряне сполучення в середині 90-х років ще не було так розвинене, Міністерство внутрішніх справ дійсно закупило два автомобілі – Ауді А8 та Тойота Ланд Крузер. Ніякого Мерседеса там і близько не було. І міністр чи заступники міністра, їдучи у службові відрядження, свої машини залишали в Ужгороді і пересідали на ці машини представницького класу і їхали за кордон на переговори, зустрічі тощо. Вони знаходились на балансі УМВС у Закарпатській області і я до них не мав жодного відношення. Розпоряджалось ними Міністерство внутрішніх справ України.

  Коли колишній міністр внутрішніх справ Кравченко побудував в Криму літню резиденцію МВС України і відремонтував санаторій, який ще був побудований за часів СРСР для відпочинку міністрів внутрішніх справ країн соцтабору, туди почали приїжджати на відпочинок міністри внутрішніх справ Російської Федерації, інших країн. Тоді Кравченко передислокував вказані два автомобілі в цю резиденцію, які обслуговували гостей, що там відпочивали. З поповненням автомобільного парку МВС вони були замінені на більш нові автомобілі. І коли я почав різко критикувати Могильова на посаді міністра внутрішніх справ, якийсь баран, на зразок автора цього запитання, написав Могильову, що я незаконно із Закарпаття привіз дві машини. Була створена комісія з 18 чоловік, які знайшли, де ці машини були куплені, всі документи, які були в самому Міністерстві внутрішніх справ, а також знайшли ці автомобілі. І, наскільки мені відомо, вони були передані управлінню по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ Криму і перебувають наразі в спецпідрозділі "Сокіл". Навіщо писати дурню, якщо вона давно перевірена.

  Зробіть офіційний запит до Міністерства внутрішніх справ і вам нададуть вичерпну інформацію.

  Друге запитання. Жителі Буковини не знають, що таке санаторій "Ай-Даниль". Це санаторій колишнього Совета министров СССР. До побудови Горбачовим знаменитого Форосу, там відпочивало все вище керівництво СРСР. Там проходили реабілітацію всі космонавти. Після розпаду Радянського Союзу, санаторій був переданий на баланс Верховній Раді АР Крим. І коли Крим критикували за відсутність українських шкіл, Верховна Рада АР Крим продала цей санаторій Маріупольському металургійному комбінату імені Ілліча (наразі він вважається цехом оздоровлення для працівників цього комбінату, директором якого тоді був відомий на всю Україну Бойко, і цей санаторії його структурним підрозділом комбінату) і за виручені кошти в Криму була побудована найкраща в Україні українська школа, аналогів якій сьогодні знайти неможливо. Коли я працював в Криму конкурс був до 30 чоловік на одне місце в цю школу. Але в той час не було політиків на кшталт Колісниченка, які спекулювали на мовному питанні.

  В випадку, коли мені задають такі запитання, я відповідаю словами з пісні Володимира Висоцького: "Я не люблю, когда мне лезут в душу. Тем более, когда в нее плюют". Я розумію, що у мене ворогів не десятки, а сотні тисяч. Ви по мені можете їхати, як той каток по асфальту. Але є в політиці неписані правила – ніколи не чіпти дітей. Яке відношення моя дочка, яка на той час працювала в УМВС в Чернівецькій області, могла мати до санаторію Совету министров СССР, потім Верховної Ради АР Крим, а потім Металургійного комбінату імені Ілліча. Немає іншого компромату? Тоді не пишіть різних дурниць.

 38. Я в 90-х работал на таможне, обязательно – как писал Высоцкий – "когда состарюсь – издам книжонку". Столько насмотрелся за время работы, что опротивело и ушел. Сейчас живу в Одессе, занимаюсь собственным бизнесом – небльшим, но честным. Но вот когда вижу вас по телевидению, слышу слова о беспределе в структурах власти, то сразу же вспоминаю о схемах, которые Вы проворачивали в 1997 – 1998 годах. Вам хорошо известна фирма "Шериф" – она знакома всем, кто интересуется Приднестровьем. Она принадлежала бывшему президенту Смирнову. Так вот: еженедельно с вашей легкой руки в Приднестровье въезжали 11 цистерн контрабандного горючего, а из Приднестровья выезжали 11 фур сигарет, которые ваши люди поставляли в Польшу и Венгрию. Кстати, это – только капля информации, документы не горят, вы это знаете. Может, по ним прошел срок давности (юридически), но просто с моральной точки зрения вряд ли стоит умалчивать подобного рода факты.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Це запитання мені нагадує сюжет з одного з найулюбленіших фільмів "Білий птах з чорною ознакою", де один кіногерой співає коломийку: "Причесавси, прилезавси, вийшов на поріг і всравси".

  Почитай мою біографію. В 1997-2000 роках я працював заступником міністра, начальником головного управління МВС Криму. Може тебе в дитинстві поїзд з 11 цистернами переїхав? Скільки можна дурню писати?

  Любімая наша, дарагая партія рєгіонов! Та напишіть про наші цистерни на Буковині, які ввозяться контрабандою в Україну через Вадул-Сірет. Залізничники пишуть, що в цистерні 20 тонн бензину, а митники оформляють 16. Може мені тим і тим по калькулятору в подарунок купити. Це буде тема окремої публікації і депутатського розслідування.

 39. запитання з мережі Фейсбук від Pedro Pedro:

  Хто розвалює „Батьківщину” в Чернівцях???

  Дивні речі творяться у Чернівецькій „Батьківщині”!!! Для простих партійців не зрозуміло, хто нею керує, Мунтян, Бурбак чи хто???
  Останнім часом активність партії різко знизилась. Складається враження, що Бурбаки та Мунтяни здають „Батьківщину” за 30 срібників!!! Ігноруються активні члени партії. Навіть не подякували за роботу на виборах. А голову міської організації, довели до інфаркту. Сам же Мунтян роботу запустив, на мітингах його не видко, лиш сфотографується і ховається від людей. Коли починає про щось говорити чи виступати, краще би це не робив а мовчав. От такий лідер в Чернівецькій обласній організації. Якщо так буде далі то „Батьківщини”, як партії, в області не стане.
  Далі буде…….

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я не є членом партії “Батьківщина”. По виборчому загальнонаціональному списку ВО “Батьківщини” йшов, як позапартійний.

  Не займаю у ВО “Батьківщина”, як і у парламентській фракції “Батьківщини”, ніяких керівних посад, тому не вповноважений давати оцінку діяльності партійного керівництва.

  З цими питаннями звертайтеся до Арсенія Яценюка та Олександра Турчинова.

 40. В серпні минулого року був величезний скандал з приводу нашої колеги Анжели Кордунян, яка трохи привідкрила занавес того що насправді діється на митниці .Із-за цієї заяви на помічника Соболева в Новоселиці був здійснений напад та незаконний обшук в його приміщенні.Ви приїхали до Новоселиці та забрали оригінали документів.На якій стадії зараз ця справа?
  Дякую.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я неодноразово звертався з цього приводу в ГПУ, МВС, Держмитслужбу і мав надію, що всі порушення будуть усунуті у зв’язку зі створенням нового Міністерства доходів і зборів.

  На жаль, судячи з відповіді, яку надаю нижче, бачу, що ці питання знову гальмуються. Бо ті ж самі люди з митної служби перейшли в Міндоходів і зборів.

  У відповіді Дериволкова – абсолютна брехня, тому що я особисто привіз із Румунії копії митних декларацій, які отримало в тому числі й УМВС у Чернівецькій області.

  Я підніматиму ці питання й далі, поки вони не будуть доведені до логічного кінця. Щоб прикрити факти контрабанди, керівництво митниці, яке стоїть за цією контрабандою, зробила “братську могилу” для рядових митників. Справжні контрабандисти залишилися на своїх посадах.

  документ 1документ 1
  документ 2документ 2
 41. Пане Геннадію! Набридла вже політика і класова боротьба!Згадайте, будь-ласка, курйозні випадки , якщо такі були у Вашій практиці. Дякую

  Пане Геннадію! Набридла вже політика і класова боротьба!Згадайте, будь-ласка, курйозні випадки , якщо такі були у Вашій практиці. Дякую

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Нещодавно я летів у літаку з владиками православної церкві Чернівецької області Онуфрієм і Мілетієм. І ми згадали про випадок, що стався на початку 90-х.

  Тоді в Чернівцях завівся канібал. У сміттєвих баках та підвалах періодично знаходили розчленовані тіла людей, особи яких не вдавалося встановити. Розкрити цей злочин було дуже важко. Ми почали шукати всіх, хто останнім часом пропав безвісти. Однак таких, що могли стати жертвами людожера, не виявилося.

  Тоді вирішили провести подвірні й поквартирні обходи всієї Чернівецької області. На одній із квартир жінка сказала, що найняла бомжа переставляти піч, а він півпечі зробив і пропав. Навіть не прийшов за грошима.

  Ми спочатку знайшли сліди цього пічника і вже через його зв’язки з’ясували, що останнім часом він пиячив із невстановленим громадянином, після чого безслідно зник.

  Цього громадянина вдалося знайти, і під час обшуку в нього дома виявили переробний мінім’ясозавод. Він підшукував бомжів, запрошував додому, пригощав спиртним, вбивав і пускав на м’ясо.

  Було знайдено десь 50 консервованих банок із людським м’ясом. Однак це ще не все. Людожера знайшли, зате особу жодної жертви не встановили (ПІБ бомжа-пічника було невідоме). А без потерпілих справу в суд направляти неможливо. Сам злочинець мовчав і не йшов ні на який контакт із нами. У той час було чітко розписано, хто з правоохоронців працює зі злочинцями, яким загрожує смертна кара.

  Я тоді був першим заступником начальника УВС, тому говорив із затриманим у самому кінці. На які теми не намагався говорити – ніякого сприйняття. Тоді було якесь церковне свято, бо чулися церковні дзвони, і я спитав: “У тебе взагалі мати є?” “Є”, – каже. “Водила тебе в дитинстві до церкви?” “Водила”. “Отченаш знаєш?”. “Знаю.” І прочитав Отченаш. Це була єдина тема, на яку він захотів спілкуватися, тому я кажу: “Будь-яка людина має сповідатися. Не хочеш висповідатися перед священиком?” І він каже: “Так”. Тоді я подзвонив владиці Онуфрію й сказав, що є одна затримана людина, дуже грішна, яка хотіла б висповідатися (про те, що він накоїв, я не говорив). І чи не міг би він прислати духовну особу, що має хороший контакт із людьми. Він прислав свого тодішнього секретаря Мілетія. Ми завели його до затриманого й залишили вдвох, адже є таємниця сповіді.

  Чесно кажучи, дуже переживали, щоб злочинець чогось не накоїв. Разом вони знаходилися близько 4-х годин. А коли Мілетій вийшов, то був білий як стіна. Ми нічого його не питали, бо є певні церковні канони, і він нічого не говорив. Тільки сказав, що затриманий просить, щоб я зайшов до нього. Коли я зайшов, він плакав і сказав, що готовий у всьому зізнатися. Таким чином були встановлені всі, кого він з’їв. Чернівецький обласний суд засудив людожера до розстрілу. Ось такий ментовський курйоз!

 42. Шанонний Геннадій Геннадійович, до Вас надходить чимало звернень наших громадян щодо незаконних дій міліції, прокуратури та завідомо незаконних рішень судів.
  7 квітня 2011 року відносно мене сфабриковано ряд кримінальних справ, які за своїм змістом вражають недолугістю та повним ігноруванням норм закону слідчими та всіма причетними до цієї справи.
  З 8.04.2011р. до 28.08.2012р. я утримувався під вартою у Чернівецькому СІЗО. Минулого року із СІЗО я надіслав Вам звернення, де просив розібратись у моїй справі.
  21.03.2012р. я отримав відповідь із ГПУ на Ваше звернення, де було зазначено, що "завідомо незаконну постанову про відмову у порушенні кримінальної справи відносно слідчого Беженаря О.Ф. скасовано, матеріали направлено до прокуратури області для організації додаткової перевірки. Службову особу Чернівецького СІЗО, з вини якої Жижияна І.А. утримували спільно з психічно хворою людиною, притягнуто до дисциплінарної відповідальності".
  ЗА ЩО ВАМ ЩИРО ДЯКУЮ.
  Але до цього часу у мене немає оправдального вироку суду. Судові засідання через неявку свідків часто переносять. "Потерпілі" звернулись із клопотаннями до суду про те, що потерпілими себе не вважають і просять суд оголосити оправдальний вирок.
  Свідків доводиться вмовляти з'являтись до суду.
  Шановний Генадію Генадійовичу, прошу Вас взяти на контроль дану справу та прикласти всіх зусиль, щоб подібні історії не мали місця, як на Буковині, так і в державі у цілому.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Так, я в курсі цієї справи. Частково ми домоглися справедливості, а над невирішеними проблемами я і мої співробітники працюємо далі.

 43. Доброго дня!
  Напишіть будь-ласка хто з Ваших помічників курує Чернівецьку область загалом і Заставнівський район зокрема. Дайте їх телефони чи електронні адреси, щоб можна було якось налагодити співпрацю. Дякую.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я закріплений від ВО “Батьківщина” не за Чернівецькою, а за Миколаївською областю, Кримом та м.Севастополь.

  За Чернівецькою областю від “Батьківщини” закріплені нардепи Бурбак, Фищук і Федорук.

  Але в мене є громадська приймальня, яка знаходиться в Чернівцях в офісному центрі по вул. Рівненській на 3-му поверсі.

 44. На Вашу думку, які причини насправді спонукали януковича "помилувати" Юрія Луценка?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Спільні зусилля опозиції, громадських організацій, Євросоюзу, США, та місії Кваснєвського-Кокса. Завдяки цим спільним зусиллям президент змушений був піти на цей крок.

 45. Доброго дня! Поясніть чому Ви так відноситесь до Чернівців – погано – чи Ви хочете всіх зганьбити і стати Власником міста? Москаля повинні всі боятись? Особливо після того як він поміг "Кролику"?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Питання дурне, як сало без хліба. Незважаючи на те, що писав його явний провокатор, я відповім.

  Я Чернівці люблю, але не люблю “тушок” ні з Чернівецької міської ради, ні з обласної ради. Між мешканцями міста й керівництвом міськради, на жаль, велике провалля.

 46. Пане Москаль! Напевно, не тільки ми, але і ВИ – краще за нас – знаєте, що триголова опозиція все-таки не має лідера нації. Навряд чи хтось із нинішніх керівників опозційних партій має шанс виграти вибори в 2015. То яке менше зло варто буде нам обирати з-поміж ще більших, на Вашу думку? Дякую.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  По-перше, опозиція буде висувати єдиного кандидата на противагу Януковичу. Триголової опозиції на виборах не буде. На жаль, будуть ті, хто крастиме в опозиції голоси, як це було на парламентських виборах 2012-го.

  Зараз, наприклад, іде розкрутка Шустером за завданням Банкової клоуна Ляшка, як технічного кандидата на президентських виборах.

  Триває збереження контролю над “Нашою Україною” Ющенка, який теж піде технічним кандидатом, щоб відбирати голоси в опозиції.

  Не виключені й “нові обличчя” в майбутньому… Але головне, щоб виборці в цьому завчасно розібралися, результат виборів залежить виключно від їх позиції.

 47. Шановний Геннадію Геннадійовичу. Чимало мешканців Чернівецької області були обдурені газопостачальними компаніями, що діють на території Буковини.
  Справа в тому, що багато абонентів Чернівецької філії НАК "Нафтогаз України" протягом 2011 року платили за газ авансом, викуповуючи певні обєми палива. Після реорганізації підприємства, яка відбулася в серпні 2011 року і яку, мабуть, проводили як рейдерське захоплення, нас змусили платити згідно тих показників, які були зафіксовані лічильниками в момент приходу інспекторів ПАТ «Чернівцігаз», тобто нової газової служби. А ті показники, що були зафіксовані в абонентських книжках Чернівецькою філією НАК "Нафтогаз України" до уваги не бралися. Тобто сплачені наперед кошти не були враховані.
  Хочемо вам наголосити, що постраждали в основному малозабезпечені – пенсіонери та інваліди, які готувалися до опалювального періоду і в літні місяці платили за газ трохи більше, щоб це не було так відчутно для гаманця взимку.
  Пане Геннадію, звертаємось до вас як до захисника інтересів простих громадян. Допоможіть нам повернути кошти, на які ошукав нас газовий монополіст. Якщо для олігархів кілька сотень гривень – копійки, то для нас, пенсіонерів, це гроші. Уже два роки з проханням повернути нам наші гроші ми звертаємось в різні інстанції, але безуспішно. Сподіваємось, що ваше втручання зрушить справу з мертвої точки.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Питання надто цікаве. А чого звертатися в різні інстанції? Шановні земляки, зверніться до народного депутата Федоряка, який керував “Чернівцігазом”, і якого ви вибрали. І за це брали, вибачте, ті гроші, які самі йому платили начебто за газ.

  Скільки можна говорити, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці? Я оформлю ваше запитання відповідним чином і направлю його Федоряку, хай він дасть фахову і обґрунтовану відповідь. А ви робіть висновки.

 48. Шановний Гннадій Геннадійович, звертоюсь до Вас з криком душі про допомогу щодо незаконного ув'язнення мого чоловіка Гнатюка І.Д. У лютому 2010 року відділом тогівлі людьми відносно мого чоловіка сфабриковано кримінальну справу за ст.190 (шахрайство). Так звані потерпілі зверталися до суду, що притензій до чоловіка немають, потерпілими себе не вважають. У день арешту чоловік зазнав знущань та тілесних ушкоджень з боку працівників міліції. Вибили всі передні зуби, почались суттєві проблеми зі здоров'ям: кіста підшлункової залози, хронічний полецистит та інші. Справу неодноразово повертали на ДС, останнє рішення по цій справі була Ухвала апеляційного суду від 9.04.2013р. про повернення справи на новий судовий розгляд. Будь-ласка допоможіть у боротьбі за визволення мого чоловіка. Заздалегідь вдячна. Л.І. Гнатюк.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я візьму це звернення в роботу, підключимо компетентні органи, спробуємо чимось допомогти.

 49. Пане Геннадію! Якщо знаєте, то розкажіть людям, чиїм проєктом є команда Кличка?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я думаю, що сайт “Час” знайде можливість запросити на чат-конференцію нардепів від “Удару” Романа Ванзуряка, Оксану Продан і Марію Матіос. Хай вони розкажуть правду про свою політичну силу.

 50. Генадій Генадійович, будь-ласка, викиньте ту футболку з ганебним написом! Повірте на слово, ні одна серйозна людина не одобрила Вашого вчинку. За Колісніченко стоять виборці і Ви обізвали і їх. Не всі підтримують опозицію, повірте. Всього Вам найкращого і нехай на Вашому шляху зустрічаються тільки толерантні люди.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Цікаво, які виборці можуть стояти за Колесніченком у Чернівецькій області – це мене просто дивує. Українець, котрий виступає проти українців, котрий, прекрасно знаючи українську мову, свідомо, з метою провокацій, говорить з трибуни Верховної Ради тільки російською є вашим кумиром???

  А чого вартий останній законопроект Колесніченка “Про заборону реабілітації та героїзації осіб й організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції”!

  Чому він не згадує ось такі організації, що співпрацювали з нацистами:

  “Русская освободительная армия генерала Власова”;
  “Комитет освобождения народов России”;
  “Русский охранный корпус”;
  “29-я гренадерская дивизия СС Рона (1-я русская)”;
  “30-я гренадерская дивизия СС (2-я русская)”;
  “Русская вспомогательная полиция”;
  “Боевой союз русских националистов”;
  “Народная социалистическая партия России”;
  “Русская национальная народная армия”;
  “Русская освободительная народная армия”;
  “36-я гренадерская дивизия СС (Дирлевангер)”;
  “Военная организация “Казачий стан”, входящая в состав Вермахта”;
  “Главное управления казачьих войск”;
  “1-я казачья дивизия главного штаба СС”;
  “15-й казачий кавалерийский корпус войск СС”;
  “Отдельный казачий корпус комитета освобождения народов России”;
  “Добровольческий полк СС “Варяг”;
  “1-я русская бригада СС “Дружина”;
  “Полк СС “Десна”;
  “Всероссийская фашистская партия”;
  “ВВС русской освободительной армии” (тут служили два Герої СРСР – Античевский та Бичков)

  І ще, нагадую В. Колесніченку, як депутату від Севастополя, що “Русская вспомогательная гражданская полиция” в Севастополі утворилася в липні 1942р., і очолював її поліцмейстер Б.Кормчинов-Некрасов. А бургомістром Севастополя був Н.Мадатов. Чисто російські прізвища!

  Якщо агроном Колесніченко погано розбирається в історії, то нагадаю й таке – на боці Вермахту і СС воювало близько 1 мільйона колишніх радянських солдатів. Крім того були допоміжні служби – 700 тисяч чоловік, козачі формування – 60 тисяч, поліція, жандармерія та інші військові формування, створені німецькою владою, – 500 тисяч чоловік.

  Щодо футболки та самого Колесніченка я відповім більше трохи пізніше. Сподіваюся, що після мого аналізу його діяльності (який дам пізніше), ви зміните свою думку.

 51. шановний генадій генадійович скажіть будьласка чи має право керувати глибоцьким районом громадянин румунії валерій ротар (час 14.03.1213 р. 11)чи може у влади договір з румунами? своїх мозгів не вистачає?

  яка ваша думка відносно подвійного громадянства? я вважающо подвійне громадянство потрібно надавати лише тим громадянам україни які проживають за кордоном перебувають в шлюбі з іноземцями і можуть надати документи що підтверджують наявність громадянства ішлюб з іноземцем. в інших випадках повинно регулюватись конституцією і законом. не має держава ніякого морального права відвертатись від своїх громадян адже уних вукраїні залишились батьки діти друзі родичі….

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Верховна Рада 6-го скликання прийняла запропонований Кабміном закон, яким мала встановлюватися адміністративна відповідальність за подвійне громадянство.

  За даний закон проголосувала регіони, комуністи й “тушки”. Закон був підписаний головою Верховної Ради й направлений на підпис президенту. Я не хочу давати весь текст закону тут, його можна знайти на сайті Верховної Ради, дам тільки першу його сторінку.

  документ громадянстводокумент громадянство

  Я не голосував за цей законопроект. Основна причина (про яку я написав президенту) в тому, що закон фактично узаконює подвійне громадянство.

  Згідно зі ст. 61 Конституції України, “ніхто не може бути двічі притягнутий до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення”.

  Тобто, що хотіла зробити попередня Верховна Рада? У завуальованій формі легалізувати подвійне громадянство. Людина, яка отримала паспорт іншої країни, офіційно заявляє про це в Державну міграційну службу, там складається протокол про адміністративну відповідальність і все. Другий раз притягнути цю людину до відповідальності по Конституції неможливо. Тобто паспорт іншої країни фактично легалізований. Президент наклав вето на даний законопроект і більше в 6-му скликанні це питання не піднімалося.

  Чи зацікавлена влада в подвійному громадянстві? Думаю, що так. Напередодні Вільнюського саміту, на Україна очікує свого прийняття в асоціацію ЄС, вищому керівництву держави не з руки піднімати це питання. Бо Україну знову звинуватять у порушенні стандартів ЄС. А стандарти ЄС – подвійне громадянство. Тим, хто цим питанням цікавиться, я надаю всі заперечення до даного законопроекту, написані президентом України при накладенні вето.

  заперечення 1заперечення 1
  заперечення 2заперечення 2
  заперечення 3заперечення 3
  заперечення 4заперечення 4
  заперечення 5заперечення 5
  заперечення 6заперечення 6

  Хто уважно прочитає, сам переконається, що президент хоче піти вбік від цієї теми. Тим більше, що спроб подолання вето президента в парламенті не було.

  Наскільки мені відомо, цей законопроект Кабмін взагалі відкликав. У подальшому я бачив ще кілька питань про подвійне громадянство, тому згодом зупинюся на них конкретніше.

 52. Невже правду кажуть люди, що опозиція випускає пару акцією "Вставай Україно"? І Ви цьому допомогаєте. Якщо я помиляюся, то доведіть протилежне. Але на конкретиці, а не на словах…

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пане Василю! На жаль, не знаю вашого віку і чи пам’ятаєте ви часи СРСР. Але старше покоління підтвердить мої слова: всі недоліки влади люди тоді обговорювали на кухнях, а на вулицях подібні розмови не велися. Тому що спеціальні агенти КДБ стояли навіть у чергах і фіксували людей, незадоволених владою. Потім викликали в 5 відділ, проводили профілактичні бесіди й ставили на облік як політично неблагонадійних.

  Сьогодні є можливість скористатися конституційним правом, вийти на вулицю і сказати відкрито все, що думаєш про нинішню владу.

  Якраз влада й намагається всіляко скомпрометувати акцію «Вставай, Україно!» і говорить, що вона нібито нічого не дає.

  Але якщо це так, то чому цієї акції так бояться? Згадайте цю ж акцію в Харкові, коли Добкін і Кернес із переляку перекрили півміста! Згадайте Полтаву, згадайте мера Сум, який програв пляшку віскі, бо говорив, що на акцію прийде дуже мало людей! Ось вам і факти. А «слова» якраз вимовляють проплачені політологи і видання, що фінансовані ПР.

 53. Шановний Генадій Генадійович, відомо що ви неодноразово піднімали питання в Верхновній раді про підробні документи про вищу освіту пані Королевської. Чи відомо вам факти чернівецьких чиновників з підробними дипломами про вищу освіту? якщо да, то хто?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Відомі. Скажу трохи пізніше, бо все ще доходять відповіді з Росії і Молдови. Зараз чиновники стали трохи розумнішими і не тупо купують підроблені дипломи, а купують довідки з російських і молдовських вузів про те, що вони «закінчили» 3-4 курси заочно. Потім завдяки цим довідкам, «переводяться» на останній курс будь-якого українського вузу. Рік «провчившись», отримують диплом, до якого докопатися дуже важко.

  Диплом нібито й справжній, але освіта липова. На жаль, це доводить, що в нас жодна партія не займається підготовкою і розстановкою кадрів. Приходячи до влади, вожді розставляють людей по земляцькому, кумівському принципу або через фактор особистої відданості. А вже поставивши людину, починають думати, як би їй зробити вищу освіту. Буковина тут не виключення.

 54. Знову не буде питань-відповідей онлайн, бо у назначений Вами час – толока, будемо чистити наш край. А це знову доводить – Ваша стратегія непродумана. Ви як казали – слабий, з температурою, на костилях – пообіцяв людям – будь ! А тут Ви може і будете…, ну а ми ввечері почитаємо! Всього Вам найкращого!

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пане, Василь – і вам не хворіти!

 55. Ви назвали смотрящим Продана у Чернівцях. А хто таким є в області, без рішення якого Папієв не жодного не ступить?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Керівник міської влади обирається людьми і діє на підставі закону «Про місцеве самоврядування в Україні». Голова ОДА ж призначається президентом на термін його повноважень. Це не дає йому гарантій, що президент його не зніме. Тому він повністю підзвітний адміністрації президента, за областю закріплені куратори з адміністрації президента і уряду. Та і кожний крок Папієва контролюється СБУ, працівники якої кожен день пишуть до центру шифрограми про те, що робить губернатор. На такій посаді є багато ворогів – і особистих, і політичних. Тому ця посада з боку керівництва держави більш контрольована – без вказівки і схвалення президента він і кроку не ступить.

  Колись, за часів Сталіна, любили казати, що, мовляв, товариш Сталін не знає, товаришу Сталіну не доповідають про те, як безчинствують чиновники на місцях, і що якби знав – всіх би поставив на місце. Сьогодні це не проходить. Президент через свій апарат знає, що робить губернатор. І якщо той робить щось погане, а керівництво не реагує, значить вони заодно.

 56. Геннадий Геннадиевич!Как вам видется "улучшение жизни уже сегодня" в Крыму.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Могильов ніколи не був наділений Богом великими розумовими здібностями. Приміром, якщо взяти з даних Державної служби статистики такий показник, як обсяг промислового виробництва за 1 квартал 2013 року, то можна прослідкувати, що йде спад – він складає лише 98, 5% відсотки до аналогічного періоду минулого року. Якщо взяти обсяг реалізованої продукції по Україні за 100%, то частка Криму складе всього-на-всього 1,8%. В той же час гірська Івано-Франківська область, де населення вдвічі менше, дає 1,9%, Миколаївська – 2%, Полтавська – 5,4%. Якщо обсяг реалізованої продукції на 1 особу по Україні складає 3848 грн., то в Криму – 1698 грн. Та не буду перевантажувати вас цифрами – ніякого «покращення життя» в Криму не відбулося, економіка півострову на грані колапсу.

 57. Пане Москаль чи буде узгодженний кандидат на посаду Новодністровськогого міського від опозиційних сил,часу залишилося не багато?Якщо буде, то хто?Дякую.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Так, є єдиний узгоджений кандидат. Його запропонувала ПРП, що входить до Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Це колишній міський голова Панчишин, який, до речі, на парламентських виборах по Новодністровську взяв 30% голосів виборців. Тому всі опозиційні партії його підтримують. Прошу і вас.

 58. И еще вопрос.Есть ли у вас сведения как правоохранительные органы расследуют убийство поселкового головы Семеиза.НЕ превратиться ли это дело в висяк?Когда эти новуриши перестанут брать мзду?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  За моєю інформацією, справа зайшла в глухий кут. На сьогодні підозрюваних нема, і все йде до того, що вбивство не розкриють.

 59. Пане генерал повідомте будь-ласка,чи вибачився дупутат Семенюк перед жінкою яку він побив в парламенті?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Думаю, що газета «Час» знайде можливість надати слово Артему Семенюку, який сам усе розкаже. Ви ж голосували і хотіли такого депутата? Його й питайте.

 60. До редакції газети "ЧАС" звернулась Дробот Світлана Василівна. У її зверненні йдеться про те, що в наслідок підробки документів (генерального доручення) Юраковою І.В. вона була позбавлена всього спадкового майна після смерті її батька. Батько (Дробот В.В.) помер при загадкових обставинах, факт підробки доручення підтвердила письмово приватний нотаріус Козлова Н.В. Заявник, Дротот С.В., зверталась із заявою до начальника УМВС О.Демидова. Заява на даний час знаходиться у Шевченківському РВУМВС (слідчий І.Шепіт), де всебічно пробують "замяти" дану справу. 17 квітня 2013року заявник звернулась до Вас з даного приводу із заявою, яку передала через нашу газету. Дану справу газета "ЧАС" тримає на контролі. Заяву Дробот С.В. передаємо Вам особисто та в свою чергу просимо звернутись із депутатським зверненням до п.Демидова щодо дій його підлеглих зокрема щодо відмови розслідувати факт підробки документа та можливого вбивства батька заявника.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Взяв звернення в роботу, про результати перевірки повідомлю через газету.

 61. Скажіть, будь ласка, за який кошт побудована ваша дача на перевалі Німчич. За чий кошт туди ведеться дорога. Чи знаєте, підозрюєте скільки вона коштує (дорога)?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пане Романе, не знаю чи ви пам’ятаєте, але я добре пам’ятаю, що до Путили ходили 2 автобуси за двома маршрутам – через перевал Німчич і Шурдин. Перевал Німчич для проїзду автотранспорту був закритий після того, як від притулку в прірву впав автобус з дітьми, багато з яких загинуло. Саме тоді між Чернівецькою і Івано-Франківською областю зробили міст.

  Останній раз дорогу на перевалі Німчич робив, мабуть, генерал Брусилов під час знаменитого «брусилівського прориву». Я вас особисто запрошую подивитися на стан цієї дороги. А те, що робиться зараз – робиться виключно за кошти автоклубу «Буковина», який готує трасу до чемпіонату України з гірських перегонів.

  За який кошт побудована моя дача? Перш за все виясніть, чи є в мене дача на цьому перевалі! Вже було 18 перевірок, а ви все ще ночами не спите і вас їсть українська жаба. Сходіть, або напишіть згідно закону «Про доступ до публічної інформації» звернення до сільради села Підзахаричі про те, скільки сьогодні є дач на цьому перевалі, і кому вони належать.

  Я зі свого боку прошу газету «Час» виступити тут арбітром. Петре Кобевко, вас знає вся Гуцульщина, зробіть і ви відповідний запит, а відповідь надрукуйте на першій шпальті! Бо я вже, їй Богу, заморився кожному це коментувати.

 62. Добрий день, Геннадій Генадійович!
  Ми, підприємці Калинівського ринку з великою шаною відносимося до Вас. Ми, пам’ятаємо, як Ви з Вашими працівниками карного розшуку з самого початку створення Калинівського ринку стояли на захисті нас від всякого роду наволочі. У нас на ринку знайшли свій безславний кінець не один рекетир та не одне злочинне угрупування.
  Однак пройшли роки і непезбека нашого біснесу прийшла нез того боку звідки чекали (злочинний криміналітет), а з боку правоохоронних органів.
  Починаючи з січня 2013 року на території Чернівецької області утворено стале злочинне угрупування яке розмістилося за адресою м. Чернівці вул. Головна,24. Носить воно назву УМВС України в Чернівецькій області.
  В січні 2013 року скориставшись новим КПК україни так як їм це вигідно працівники міліції спровокували порушення кримінального провадження Стосовно підприємця та вилучили у нього значну суму грошей до тепер не повертають і вимагають за повернення 60 000 доларів США. Там мова шла про валютчика. А тільки минулої суботи вони провели ще дві оперативні комбінації : відносно підприємця що офіційно торгує ювелірними виробами( вилучили всі ювелірні вироби на сумму біля 150 000 доларів США) та підприємця що торгує виробами зі шкіри (на суму біля 100 000доларів США)
  І все це під надуманим приводом що ці підприємці займаються збутом фальшивих грошей.
  Нам стало страшно виходити на роботу на Калинівський ринок, адже жертвами наступної провокації УМВС може стати любий підприємець який має значну суму коштів. Теперішні міліціонери гірші бандитів 80-90 років. У тих були хоч якісь поняття а у цих лише ГРОШІ!!!!
  Ударну групу УМВС України в Чернівецькій області очолюють Олег Степенюк та Юрій Романович.
  Якщо можна залиште нам координати як Вам передати більш докладну інформацію.
  Захистіть нас від злочинців в погонах!!!!

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пишіть офіційне звернення на мій імейл – будемо розбиратися.

 63. Яке Ваше відношення до зміни керівника Державної міграційної служби в Чернівецькій области. Ви вважаєте, що дійсно буде покарано осіб, які викинули мішки з паспортами на звалище у глибоці.
  Чи являєтесь ви власником паспорту сусідньої Румунії та Ваше відношення до явища подвійного громадянства.

  Як можуть призовники військової служби складати присягу на вірність народу України, а потім ще один раз складати присягу на вірність Румунії, отримуючи ще один паспорт?

  Дозвіл на подвійне громадянство приведе до того, що усе чоловіче населення допризовного віку з метою ухиляння від служби в арміїї почне відмовлятись від Українського громадянства. А до контрактної армії ой як нам ще далеко. Чи не вважаєте Вашу думку хибною щодо легалізації подвійного громадянства. Є ще одна проблема, це незаконне набуття Українського громадянства з метою заволодіння (приватизації) землі, яке належить Україні. Чи Ви вважаєте, що колись на Буковині дійсно буде проведена реституція майна колишнім власникам, якщо в архівах на даний час активно знищуються рішення сесій 15-річної давності, тоді як повернути майно, яке було вилучено у 1940 році?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Любий друже! У пана Кобевка, як і в мене, «друзів» дуже багато. Але як би не вони – я б не досяг того, що нині маю. «Друзі» постійно мене підганяли – не давали спати, відпочивати, привчили слідкувати за собою. Тому на ваше запитання дам більш розлогу відповідь, ніж на всі інші.

  Отже, перше. Я маю ніяке відношення до зміни керівництва Державної міграційної служби в Чернівецькій області. Це право керівників розставляти кадри.

  2. Нардепи не мають права нікого карати, це – справа МВС.
  3. Мушу вас розчарувати – я не є власником румунського паспорту, мені вуйко вислав паспорт із Парагваю wink .

  Тепер про моє ставлення до подвійного громадянства.

  Навіть працюючи на посаді голови Держкомнацміграції при Кучмі, я завжди публічно говорив, що Україна має позбутися фобії до подвійного громадянства. Це моє конституційне право, передбачене ст. 34 Конституції. Дійсно, згідно ст. 4 Основного закону, сказано, що в Україні існує єдине громадянство. Але всі не до кінця читають цю статтю. Що там сказано: «Питання набуття і припинення громадянства визначається законом»! А в нашому житті переписати можна, що завгодно – крім, звісно, Біблії, Корану і Тори ?. До речі, чомусь ніхто не кричав, коли в країні стався конституційний переворот – коли за допомогою Конституційного суду з парламентсько-президентської республіки нас повернули до президентської.

  Але менше з тим. Ст. 25 Конституції говорить, що «Громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство». Але ця норма не розвинена в законодавстві, і, на жаль, з 1991 року Верховна рада з цього приводу так нічого і не прийняла! Чому я так детально про це говорю? Бо ЗМІ з нас, буковинців, зробили якихось зрадників, а з сусідньої Румунії, звідки, за словами деяких журналістів і політиків, мало не кожний день приїздять емісари з чемоданами румунських паспортів, ходять з хати до хати і майже силою примушують їх забирати. Якось недавно я був на міжнародній конференції в Бухаресті і поселився в готелі. З тим запасом румунської мови, який маю, зміг більш-менш пояснити, що мені потрібно. Раптом задзвонив мобільний телефон, і я почав розмовляти російською. Після цього портьє якось автоматично теж перейшла на російську, розказала, що сама з Молдови, закінчила політехнічний університет. Я спитав, чому не працює за спеціальністю, а вона відповіла, що чекає отримання громадянства, оскільки без громадянства в Румунії можна працювати тільки в сфері послуг. Також розповіла, що зараз в Румунії дуже жорсткі умови щодо надання громадянства, оскільки з’явилася велика кількість шахраїв з числа жителів колишніх країн СРСР, що надають в консульства підробні свідоцтва про народження батьків, які нібито народилися на території Буковини і Бессарабії до 1940 року. Сьогодні комісія по громадянству при румунському мінюсті перевіряє усі документи через румунські архіви. Це займає масу часу, а всього їх 9 чоловік (мають статус суддів), і рішення може бути прийняте не менше ніж 3 особами. Ось тому так довго і чекають люди на отримання румунського громадянства.

  Але це питання я знаю не тільки з розповіді цієї дівчини. До речі, мене, як фахівця в галузі міграційного права, запрошують читати лекції в деяких київських вузах, виступати на міжнародних конференціях. Я є автором книги «Міграційне законодавство України» і видав 4 томи книги «Міграційне законодавство зарубіжних країн». І крім депутатської діяльності займаюся науковою і викладацькою. Всі, хто зараз кричить про шкоду подвійного громадянства, чинять як за СРСР, коли всі кричали «Свободу Нельсону Манделі і Анжелі Девіс», але ніхто не знав, хто ці люди. Так і зараз – засуджують те, в чому абсолютно не розуміються.

  Отже, подвійне громадянство – це стандарт ЄС, і якщо ми йдемо до Європи, ми не уникнемо цього питання. Візьмемо для прикладу Молдову. Парламент прийняв закон про подвійне громадянство, вніс зміни до Конституції. І що сталося? Румунія напала на них? За моїми даними, 70% громадян Молдови є громадянами Румунії, 250 тис громадян Придністров’я є громадянами України, решта – Росії, Молдови, Румунії та інших країн. Бо з паспортом громадянина Придністров’я можна хіба що в магазин сходити! Але Молдова сьогодні не говорить, що Україна може напасти Придністров’я з метою захисту своїх громадян.

  Багато «тролів», які нічого в своєму житті не досягли і лише сидять в Інтернеті, звинувачують мене в тому, що я, мовляв, забув конфлікт між Грузією і Південною Осетією. Там зовсім інша ситуація. По-перше, осетинів і грузинів відрізняє не тільки національність і релігія, але й інші чинники. По-друге, з осетинським паспортом, як і з придністровським, неможливо було нікуди виїхати, тому вони поприймали російське громадянство. По-третє, першим в конфлікт (і доволі бездарно) вв’язався Саакашвілі, що в результаті і призвело до збройного конфлікту з Росією. Треба розуміти, що Росія ніколи не віддасть ні Південну Осетію, ні Абхазію, ні Придністров’я.

  На деяких міжнародних конференціях з боку посадовців російської державної міграційної служби я неодноразово чув, що там вже готовий закон про прийом у російське громадянство без будь-яких обмежень громадян України, Білорусії та інших держав колишнього СРСР. От тут найбільша загроза для України! Тому що раптом півкраїни може опинитися громадянами Росії помимо волі українського керівництва! Росія ж не забороняє подвійне громадянство.

  Йдемо далі. Потрібно розрізняти поняття подвійного громадянства і поновлення в громадянстві. В нашому законодавстві нема визначення поновлення в громадянстві. Будь-яка країна, в тому числі і Україна, ставить вимогу, що на державній службі, у військових формуваннях, депутатами різних рівнів і право голосу мають тільки громадяни даної країни. І турбуватися про те, кому, хто буде складати присягу, не потрібно, бо призову скоро не буде, а буде контрактна армія. Жителі чернівецької області пам’ятають, скільки в нас раніше було військових, а що зараз? Один нещасний полк, який скоро теж скоротять. І чи є в нас взагалі армія? Фактично – ні.

  Є питання щодо набуття українського громадянства з метою приватизації землі. Як колишній член комісії по громадянству при президенті скажу відверто – черги не було і нема, тому що економічні, соціальні і політичні процеси завели Україну до прірви.

  Чи буде проведена реституція? Як правило, наші сусіди, що вступили до ЄС, питання реституції розглядали останнім, тому що воно – найбільш болісне. І Чернівці є найбільш вразливим містом у цьому питанні, тому що під реституцію не підпадають знищені під час війни об’єкти. На щастя, Чернівці під час війни не постраждали. На відміну від того ж Тернополя – там це питання ніколи не буде актуальним. Є дві форми реституції: повернення майна в натурі, або грошова компенсація. Деякі буковинці забули, що значна частина реституції вже відбулася. По-перше, згідно указу президента, державні органи та органи місцевого самоврядування були зобов’язані повернути всі культові споруди греко-католикам та іншим конфесіям. Наприклад, будівлю архіву – того, що навпроти СБУ – віддали католицькій громаді. По-друге – розпаювали колгоспи і повернули людям частину землі. Сьогодні до ручки дійшла система споживкооперації – вона теж колись була заснована пайовиками, а не державою.

  Але повернемося до питання громадянства. Люди питають: чому президент, Верховна рада і Кабмін не реагують на факти поновлення громадянства? Тут треба підходити з наукової точки зору, а не ура-патріотичної. В листопаді 2011 року я звернувся до МЗС РФ з проханням надати мені таємний додаток до пакту Молотова-Ріббентропа. Колись, у перші роки Незалежності я бачив фотокопію оригіналу в музеї Буковини в Сучаві. В додатку не має Північної Буковини, є тільки Бессарабія!

  Документ 1Документ 1
  Документ 2Документ 2

  Питання в одному: чи були правові підстави передачі колишнього герцогства Буковина Австро-Угорської імперії до Румунії? Уважно вивчив документи Буковинського віче, яке хотіло приєднатися до ЗУНР, а також Національних зборів, які звернулися до короля Румунії щодо приєднання до складу Румунії. З точки зору міжнародного права обидва документи мають дуже слабку юридичну силу. Деякі згадують Версальський мирний договір, але він стосувався тільки Німеччини, що капітулювала. 10 вересня 1919 року був підписаний Сен-Жерменський мирний договір (який досі не денонсований). Австрія визнала відокремлення Угорщини, Чехословаччини, частини польських територій та погодилася на територіальні претензії в тому числі і Румунії. До Польщі приєднали Західну Галіцію, до Чехословаччини – Підкарпатську Русь, Трансільванія і частина Банату були передані Румунії. А також – Буковина, яка тоді складала єдине ціле (на південну і північну її поділили тільки 28 червня 1940 року).

  Таким чином, не маючи нічого, крім Сен-Жерменського мирного договору, міністерство закордонних справ України та Румунія мали підписати договір про запобігання подвійному громадянству, чи поновленню в громадянстві, чи усуненню вже існуючого подвійного громадянства. Або домовитися з Румунією про анулювання румунського громадянства у українців, що так і не було зроблено за СРСР. Але це так і не було зроблено.

  На мої запити МЗС відповідає, що в них нема достатньої міжнародно-правової бази. Тому в цій ситуації нам, буковинцям, не треба кидати каміння одне в одного і виставляти область на посміховисько перед усією Україною. Тим більше, що президент, Кабмін, Верховна рада та МЗС мовчать з причин, описаних вище.

  Але це моя власна думка – хтось з нею погодиться, а хтось буде відстоювати свою власну. Ця думка чисто наукова, і не має ніякого політичного підтексту – я відповідаю не як політик, а як фахівець у галузі міжнародного права.

 64. Пане Геннадію, за Вашими даними, чим є така підозріла конторка як "Рідне Місто"? Хто в ній і за нею стоїть?Дякую! Ігор Мелещук, Чернівці

  Пане Москаль, чому Чернівецький Фронт Змін настільки слабкий, не цікавий і не активний?
  Чому відсутня навіть якийсь натяк на партійну конкуренцію, а Бурбак і Каспрук і близько нікого не підпускають до свого рівня?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пане Ігоре, сьогодні в Україні близько 200 партій, більшість яких диванні. Така ж і «Рідне місто», яка проявляє себе тільки під час виборчої кампанії щоб зайняти місця в комісіях і висунути провладних кандидатів (як це сталося на виборах до Чернівецької міськради). Бо у розкручених партій є як прихильники, так і противники.

  А про «Рідне місто» ніхто нічого не чув, і люди на це купуються. Хто за ними стоїть? Подивіться їхню адресу в інтернеті, зайдіть і спитайте wink.

  Я не вхожу в керівні органи ні партії «Фронт змін», ні партії «Батьківщина», і не займаю посад у фракції. Тому з даним питанням зверніться до Арсенія Яценюка.

 65. Прокоментуйте реакцію на ваше викриття смотрящого на Буковині від Віталія Михайлішина:

  – Мені соромно, що такий депутат із Чернівців представляє в Києві нашу громаду міста, – каже Михайлішин. – Мені просто соромно, що це – колишній генерал міліції, який спілкується такою мовою… Що означає "смотрящий"? Я не розумію, хто це такий. Це жаргон у якихось кримінальних фільмах (подібну риторику щодо заяви Москаля ми чули від самого Василя Продана, – "Час"). Про якихось бандитів… Мені особисто соромно за те, що хтось прочитає з інших міст таку інформацію. Проста некомпетентність людини. Що тут ще сказати? Через таких людей потім в людей з’являється недовіра до влади, недовіра до міліції. Мені соромно за цю людину. Я думаю, що це, мабуть, пенсійний вік трохи "переграє".

  – "Смотрящий" – я цього не розумію. Особисто для мене це неприємно. Місто розвивається, працює, школи ремонтуються, садочки відкриваються, дороги ремонтуються. Я готовий навіть це людині в обличчя сказати. Я би навіть це назвав "оборотень в погонах". Знаєте, як це пишуть зараз? Важко подумати, що це за генерал і чим займався, коли працював у міліції.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Якщо пан Михайлішин не розуміє слова «смотрящій», хай сходить на кафедру російської мови Чернівецького університету або купить відповідні словники.

  І хай не робить з себе «дьордія» — він же сам дав Василю Продану кабінет у приміщенні міськради. Нагадаю, що член виконкому – це не посада, а робота на громадських засадах. Мені цікаво, хто платить за використання цього кабінету? І взагалі на що Василь Продан живе без посади?

  А якщо Михайлішину «соромно» за мене, хай натре очі цибулею й поплаче. Михайлішин ніколи не буде мером, сером і пером, а залишиться в пам’яті чернівчан тільки «хером». До речі, те, що він поц, встановив навіть суд, куди він же й звертався.

  Я на його місці давно б написав заяву на звільнення. І хай не морочить голови людям, а відповість на одне питання: коли в Чернівцях будуть вибори? Чому він особисто, «смотрящий» і Борисов роблять усе, щоб вибори не відбулися? Свій рейтинг він показав на парламентських виборах.

  Після такої «довіри» громади йому треба почекати, коли прибуде вода в Пруті, піти і втопитися.

 66. А не наш батюшка Жар смотрящий над Папієвом?. Кажуть,що він з Януковичем в одній тюрмі сиділи. Не знаю чи разом чи урізні роки. Що Вам, генералу міліції, заступнику голови СБУ про це відомо?

  Папієв з Галицем хотіли змістити голову облради Гайнічеру. Кажуть, що Жар не дозволив. Що скажите?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Ну що я можу сказати монаху? Він може ставити питання тільки з благословення владики. Я не втручаюся в церковне життя, і не дуже хотів би, щоб церква втручалася в діяльність чернівецької влади.

  Але всім іншим щодо Папієва відповім, чи є Папієв господарем в області. Будь-який бізнесмен знає, що щоб бути господарем, треба мати 51% акцій.

  Чи контролює сьогодні обладміністрація і облрада область? Ні – її контролює Київ. Область заробляє 25% від мінімальних потреб, решту дає Київ.

  Давайте візьмемо елементарну статистику. На 1 березня 2013 року чисельність населення в області складає 904 тис. Із них кількість пенсіонерів, що отримують пенсію з Пенсійного фонду складає 231.123 особи. Якщо в області 704 тис виборців, то працездатних громадян – 472.877. За найбільш скоромними підрахунками, 200 тисяч з них знаходяться на заробітках, таким чином кількість працездатних – 272.877 осіб. Від цього треба відняти 40.327 інвалідів 2 і 3 групи, залишиться 232.550 чоловік.

  Але і це ще не все – цифр, скільки серед них студентів – жителів Чернівецької області нема, але це не менше 30 тис. Таким чином реальна кількість працездатного населення складає не більше 200 тис. чоловік. Як при такій кількості пенсіонерів, інвалідів і студентів і при такій низькій кількості працездатних громадян область може жити?

  Ідемо далі. Згідно з Єдиним державним реєстром підприємств і організацій, в області нараховується 947 фермерських господарств, 3473 приватних і 98 державних підприємств. В той же час в області 500 осередків політичних партій, 1256 осередків громадських організацій, 860 релігійних осередків, 551 осередків об’єднань профспілок.

  Мабуть, Папієву треба почитати «Політекономію» Адама Сміта і вивчити, що таке базис, а що – надбудова. У нас тільки різноманітних осередків набагато більше за тих, хто займається економічною діяльністю! Це – шлях в нікуди.

 67. Пане Геннадію, скажіть, хто ваші помічники ? Що це за люди, і де вони себе проявили ? Гарно дякую !

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Пане Василь, мої помічники – професійні помічники-консультанти, які працюють у Верховній раді з моменту набуття Україною незалежності. З 1 по 5 скликання вони працювали з іншими депутатами, а 6 і 7 – зі мною.

 68. Скажіть будь-ласка, чи можете Ви назвати конкретні імена кримінальних авторитетів 90-х років, які зараз займаються бізнесом і мають вплив в Чернівцях та області. Якщо не важко – конкретні прізвища, їхні клички і чим зараз займаються. Дякую.

  Чи є на теренах Буковини сьогодні діючі "банди" чи злочинні угрупування? Назвіть будь-ласка прізвища лідерів цих угрупувань.Хто їх "кришує" і чим наразі вони займаються?

  Чи відомі Вам прізвища чи прізвиська кілерів, які проживають на Буковині? Хто їх "кришує"?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Шановний Ігорю Васильовичу! Я не є начальником УМВС в області і не міністр внутрішніх справ. Це їх компетенція, напишіть їм листа.

 69. Генадій Генадійович!Від імені дітей Путильського району дякую Вам та Вашому зятю Бучковському М.за надання можливості безкоштовно тренуватись на базі,проводити змагання між районами з гірськолижного спорту та за увагу яку Ви приділяли дітям для розвитку спорту.Щоб кожен з тих який Вас критикує зробив хоч частину того.Можете не відповідати.

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Та ні, відповім. Справа в тому, що будь-яка школа чи навчальний заклад можуть безкоштовно проводити заняття з гірськолижного спорту на туристичному комплексі Німчич — там, де є витяги. І багато шкіл цим користуються.

  Хто бажає — ласкаво просимо! Будь-яка людина з Карпат мусить вміти кататися на лижах, тим більше, коли навчання пропонується безкоштовно!

 70. Пане Генадію прошу Вас подати депутатський запит щодо дій директора Кіцманського технікуму Філіпчука Ю М .В серпні місяці з його дозволу його секретар Савчук І Іта інші працівники технікуму їхали відпочивати на море в Болгарію не взявши на відпочинок відпустки . Пириїхавши з моря гарно відпочивши наші працівниці отримали заробітню плату за те що відпочивали на морі без відпусток .В кінці року 2012 директор за прогули щей премією нагородив свого секретаря Савчук І І . Згідно трудового законодавства працівник без поважної причини відсутній на робті три години звільняється за прогул а може наш диретор рахує відпочинок на морі без відпустки на морі за поважну причину …А може для нашго директора закони не закони як що вони ущимляют його секретаря

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Я вже на це питання відповідав і підготував депутатське звернення куди треба, щоб перевірити ці та інші факти. Про результати повідомлю газету «Час».

 71. На сайті БукНьюз опубліковані світлини про візит шановного нардепа Г.Г. Москаля до храму в с. Біла Криниця. Шановний Генадій Генадійович, Божий Храм це Вам не Верховна Рада, у якій Ви собі можете дозволити одягати на себе все, що заманеться. Кожна віруюча людина йде до Храму як на свято відповідно умитою та одітою. Як вбачається з світлин сайту БукНьюз у нардепа Москаля не вистачило грошей на пристойну сорочку, а тому він відвідав Божий храм у футболці, показавши цим неповагу до мешканців цього села. До речі у нашого губернатора також не вистачає грошей на пристойну одежу, мені одного разудовелось бачити як він у джинсових штанах відвідав Храмі Святого Духа, що на Соборній площі в Чернівцях.

  Шановний Пане Москалю до яких пір ви разом з іншими політичними діячами будете спекулювати на тему релігії, а якщо Ви не знаєте як правильно одіватись, то будь ласка зверніться за консультацією до М.Д. Харабари щодо дрескоду при відвіданні Божого Храму. М.Д Харабара сповідався у період великого посту у Храмі Святого Духа, чого я й і Вам бажаю. .

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Най простить вас Господь за богохульство! Хоча і клоуни потрібні, щоб смішити людей.

  По-перше, треба все-таки вміти розрізняти футболку від кофти.

  По-друге, сходіть самі в той храм – побачите на вході напис. Там вказано, що для чоловіків є тільки одна заборона – це відвідувати церкву в шортах. Хочу вам повідомити, що в дрес-коді, який ви пропонуєте, на Буковині тільки хоронять. А я ще помирати не збираюся і сподіваюсь, що переживу не одного клоуна.

  До речі, що клоуну в церкві робити? Це ж не цирк! В чому до церкви ходить губернатор Папієв, напишіть його вождю – Януковичу. Якщо М. Д. Харабара сповідався під час Великого Посту, то скажу таке: сповідаються ті, хто має гріхи.

 72. В мене наразі таке питання. Бачив безліч відео з Вами, де Ви висловлюєтеся дуже нецензурно. Ви ж офіцер! Як ви так можете?

  ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

  Миколо, з великою повагою ставлюся до вас! І якщо ви за все життя не сказали жодного поганого слова, то точно будете в Раю.

  На жаль, там ми з вами не зустрінемося, бо за таку свою поведінку я точно потраплю в пекло wink .

 73. Як можна ставитись до міліцейского супроводу головної провокації (БТР) в Києві ??? Невже вони без мізків – тоті "мєнти"

  ЧАС

  На жаль, час чат-конференції вже вичерпався. Сподіваємось, наступного разу Геннадій Москаль дасть відповідь на Ваше запитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.