Прокуратура області контролює, аби не було порушень прав громадян на оплату праці

Органами прокуратури Чернівецької області здійснюється безперервна правозахисна діяльність за додержанням законів у сфері оплати праці. Так, за результатами перевірок у даній сфері протягом 2011-2012 рр. прокурорами порушено 58 кримінальних справ (у тому числі 33 – з приводу невиплати заробітної плати), внесено 159 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 185 посадових осіб, відшкодовано заборгованість на суму майже 8 млн. грн.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Чернівецької області, зокрема прокуратурою області в березні 2012 р. порушена кримінальна справа відносно керівника ТзОВ ВКТ «Арго». Маючи можливість своєчасно виплачувати зарплату (гроші надходили на рахунки), з травня 2011-го по січень 2012 рр. директор безпідставно її не виплачував, заборгувавши підлеглим таким чином 6,9 млн. грн. Під час досудового слідства, до речі, заборгованість частково погашена.

Також з приводу безпідставної невиплати зарплати на суму 142 тис. грн. у травні поточного року була порушена кримінальна справа відносно директора ТОВ «Букел». Як наслідок, вказана заборгованість у ході досудового слідства повністю погашена.

– За аналогічними фактами в поточному році порушувались кримінальні справи відносно посадових осіб філії «Чернівецький аукціонний центр», ТОВ «Дельта Буд», Чернівецького управління ЗАТ «Електро», ТОВ «Дністер-Агро», ТОВ «Ресурс ойл», ТОВ «Буковинська лісова компанія», ТОВ «Зеленецьке», Дочірнього підприємства «Чернівці Турист», приватної фірми «Буковина Арт», – розповідає начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Чернівецької області Євген ІСАР. – Також під час перевірки МКП «МіськШЕП» прокуратурою м.Чернівців виявлено порушення вимог ст.24 Закону України «Про оплату праці» щодо несвоєчасної виплати заробітної плати на суму понад 540 тис. грн. За поданням прокурора обласного центру порушення закону усунуті, заборгованість погашена у повному обсязі.

Всього ж за втручання органів прокуратури Буковини заборгованість із зарплати протягом 2012 року зменшилася майже в 15 разів і за офіційними даними органів державної статистики області станом на 1 січня ц. р. становила 240,3 тис. грн. За попередніми даними на 28 травня 2012 р. заборгованість з виплати заробітної плати сягає всього 136,9 тис. грн. При цьому, такої заборгованості немає на підприємствах, що перебувають у стадії банкрутства, судової санації чи ліквідації, або ж призупинили діяльність.