На буковинських шанувальників хорової музики очікує надзвичайна музична подія!

5 травня у залі Чернівецької обласної філармонії ім. Д. Гнатюка відбудеться святковий концерт Національної заслуженої академічної капели України «ДУМКА» на честь славетного 100 річчя від дня заснування.
Цей славетний колектив був створений у 1919 році на основі хору «Дніпросоюзу» під керуванням Н. Городовенка. У його перший склад входило сорок п’ять співаків.
Пізнішим часом (1920 р.) основним своїм завданням капела мала «створення сучасного революційного репертуару» і культивування його серед «широких пролетарських мас.
Історія цього самобутнього колективу відображає складний та суперечливий процес розвитку української культури . У 1920 -30 х роках колектив багато гастролює по країні, даючи щороку біля 100 концертів. У його репертуар в основному входили обробки українських народних пісень та твори світової класики.
З кінця 1930 –х років внаслідок загальної кризи хорового мистецтва капела «Думка» дуже обмежений репертуар, в якому переважали пісні революційно-агітаційного характеру та побутової тематики.
У тяжкі роки Великої Вітчизняної війни капела давала концерти у прифронтових і тилових районах. На межі 1940-50 0-х років у репертуар входять твори без музичного супроводу та суто класичні академічні.
На при кінці 60-х років, з часом справжнього відродження українського хорового мистецтва у репертуарі з’являються твори радянських українських композиторів та європейських класиків а також народні пісні.
На межі 1970 -80 –х років хоровий репертуар доповнюється творами сучасників,таких як Є. Станкович, І. Карабіц, Л.Дичко та багато інших видатних композиторів. Легендарна капела багато гастролює по СРСР та з 1980 – х років відбувається оновлення колективу та зміцнення його творчого складу.
Завдяки новаторським підходам Є Савчука відбулися позитивні зміни у самій виконавській майстерності капели. Основне місце зайняли твори українських та зарубіжних композиторів, вокально-симфонічна музика. Та значимим є те, що саме капела «Думка» одна з перших розпочала відродження української церковної музики. Шанувальники капели мали можливість почути твори Д.Бортнянського, А.Веделя, М.Леонтовича, О. Кошиця, К. Стеценка. З початку 90-х років капела багато гастролює за кордоном. Франція, Італія, Німеччина, Данія, США та багато інш., де гідно презентує українське вокальне мистецтво.
За роки свої творчої діяльності капела «Думка» здійснила значну кількість фондових записів на радіо і телебачення, за останнє десятиріччя записала 24 компакт – диски.
Нині репертуар складається з музики для хорів a cappella (обробки народних пісень, західноєвропейська музика) та вокально-симфонічної музики Й.Баха, Л.Бетховена, Дж. Верді. Капела «Думка» формує унікальний слов’янський варіант інтерпретації західноєвропейської класики, наповнений ліризму, краси тембрів, гнучкості темпів, динамізму палітри. Колектив капели , який складає біля 70 осіб, є першим та, в основному, єдиним виконавцем творів сучасних українських композиторів Є.Станковича, В.Сильвестрова, Л.Дичко, М.Скорика.
В очікуванні свята, музикознавець Неля Марковська….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.