Владні заробітки. Як народні депутати «Часу» відписались

Владні заробітки. Як народні депутати «Часу» відписалисьУже більше місяця діє новий закон «Про доступ до публічної інформації», а ми вже відчуваємо певну його недолугість. А як же тішились та хизувались новим законом народні депутати, котрі приїжджали до Чернівців його презентувати! Певно, тому, що їх він стосується найменшою мірою. Адже вони не мусять оприлюднювати дані про свої заробітки, майно тощо. Закон їх не зобов’язує.

Ми все ж надіслали інформаційні запити до усіх депутатів верховної ради, які мають стосунок до Буковини: Івана Попеску, Арсенія Яценюка, Якова Табачніка, Миколи Романюка, Геннадія Москаля, Юрія Стеця, Петра Гасюка. І попросили їх надати нам інформацію про їхні та їхніх сімей статки; кількість помічників, їхні прізвища та фонд оплати праці за 2010 рік; кількість автівок, закріплених за кожним з них та їхніми помічниками; вартість технічного обслуговування та використаного пального автівками, закріпленими за ними та їхніми помічниками за 2010 рік; кошти, використані на транспортні перевезення (авіа-, залізничні тощо) за 2010 рік; витрати за 2010 рік на канцелярські товари, телефонні послуги та інші витрати, пов’язані з діяльністю кожного з депутатів; а також, чи мають народні депутати України житло у Києві, якщо ні – чи отримали на нього компенсацію та в якому розмірі; у разі отримання — де наразі мешкають та скільки сплачують за житло у місяць, сплачують особисто чи за бюджетні кошти. Питали ми народних слуг про це неспроста. Бо досить таки жалюгідно виглядає їхня «активність» у парламенті: діяльність народних обранців зводиться до лічених запитів та звернень, які часто не стосуються Буковини та її проблем. За що ж ми їм платимо гроші? А головне — за що ми їх потім вкотре обираємо?…

Засекречений Попеску
Першим відповів, вірніше, надіслав відписку, депутат чотирьох скликань, регіонал, уродженець села Нижні Петрівці Сторожинецького району Іван Попеску. Він написав, що нардепи не є розпорядниками публічної інформації, а тому за її отриманням треба звертатися до апарату верховної ради. Що ми й зробили — направили запит і туди.

Гордий Москаль
Більш багатослівним був уродженець села Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області Геннадій Москаль. Він, зокрема, написав, що розробники закону не включили до переліку суб’єктів публічної інформації нардепів. Бо ті не є суб’єктами владних повноважень (?!). Про це є рішення Конститу-ційного суду.
Пан Геннадій повідомив, що ні за ним, ні за його помічниками не закріплено жодної автівки, він жодного разу не скористався службовим автотранспортом верховної ради. Житла у Києві, службової дачі чи грошової компенсації за житло він від ради не отримував. Мешкає екс-замміністр внутрішніх справ у двокімнатній квартирі.
Що ж стосується авіаперевезень, то Геннадій Москаль зауважив, що, цитую: «сьогодні долетіти до Чернівців неможливо навіть за кошти верховної ради України, тому що повітряного сполучення на сьогодні між Києвом та Чернівцями немає».
Також нардеп зазначив, що ні лікарнею для народних обранців, ні по-ліклінікою, ні оздоровчими комплексами ні він, ні члени його родини не користуються. На жаль, Геннадій Москаль так і не розказав нам про свої заробітки та майно.

Гасюк заробив чверть мільйона
Відповідь по суті ми отримали поки лишень від нардепа екс-бютівця Петра Гасюка. Він пише, що розмір його зар-платні за 2010 рік склав 250 тисяч гривень. У нього працює три помічники-консультанти. Правда, скільки вони заробляють, Петро Гасюк не вказав. Жодної автівки за ним і помічниками не за-кріплено. Житла у Києві та грошової компенсації народний слуга теж не отримував. На термін депутатських повноважень йому виділене житло у готелі «Київ», в котрому він наразі й мешкає. Рухомим та нерухомим майном за межами України ні Петро Гасюк, ні його родина не володіють. Так само, як і не мають рахунків в українських та іноземних банках. Власністю пана Петра є квартира житловою площею 96 квадратних метрів, садовий будинок в 45 м2 та автівка «Шкода».

Відповіді-відписки ми отримали тільки од трьох депутатів. А запитували про доходи у сімох. Отакі всі законослухняні. Такі всі доступні та прозорі. Очікуємо відповіді також і од апарату верховної ради. Чи звідти теж напишуть, що вони не є розпорядниками запитуваної інформації? Поживемо-побачимо.
Надія ВІРНА

peredplata