Фітотерапія. Як позбутися нервозності

«Маю багато проблем з внутрішніми органами, і відчуваю, що причиною тому є моя надмірна збудливість і нервозність. Близько все беру до серця. Хотіла б отримати пораду, як можна полікувати нерви народними методами».
З повагою — Валентина Т.

Лист коментує кандидат біологічних наук Любов ДУДЧЕНКО.
Народна медицина пропонує досить широкий спектр лікарських рослин, які справляють седативну (заспокійливу) дію, зокрема й у разі таких нев-ротичних розладів, про які пише читачка. До речі, сьогодні у понад 80% населення спостерігаються нервові проблеми на кшталт побутових неврозів.
У разі підвищеної збудливості, неврозів різного походження, перенапруження народна медицина рекомендує застосовувати синюху блакитну, первоцвіт весняний. Також помічними є собача кропива, півонія незвичайна, арніка гірська, глід, горицвіт, які містять серцеві глікозиди, а також препарати буркуну лікарського (донник — рос.). Ефективні в боротьбі з невротичними станами рослини, що містять ефірні олії, наприклад: валеріана лікарська, меліса лікарська, материнка звичайна, багно звичайне, рута запашна.
Ось кілька рецептів для підтримки нервової системи.
Настій синюхи блакитної. Використовуються кореневище і корені. 6 г сировини, або 2 ст. л. залити 200 мл окропу. Кип’ятити 20-30 хв. Настояти 2 години, приймати по столовій ложці 3-5 разів на день після їди.
У разі безсоння, нервово-психічних потрясінь, які супроводжуються виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, одночасно із цим настоєм, але за 1,5 години до їди слід приймати настій трави сухоцвіту багнового. Дві столові ложки сировини залити склянкою окропу, настояти 4 години. Приймати по столовій ложці 3-4 рази на день. Курс лікування — 3 тижні.
Настій собачої кропиви волосистої (пустырник — рос.). Використовується трава рослини. 15 г сировини залити 200 мл окропу, настояти 2 години. Приймати 3-4 рази на день до їди. Можна вживати і настоянку собачої кропиви, яка є в готових формах, або приготувати її в домашніх умовах на 70% спирті у співвідношенні 1:5. Приймати по 30-50 крапель 3-4 рази на день. Настоянка собачої кропиви за своєю седативною дією потужніша, ніж настоянка валеріани, і, крім того, сприяє зниженню кров’яного тиску. Показана в разі серцево-судинних неврозів, кардіо-склерозу.
Настоянка квітів глоду колючого. Узяти 10 г свіжих квітів на 100 мл 70% спирту чи горілки. Настояти 14 днів і приймати по 15-30 крапель тричі на день до їди як заспокійливий засіб. У складних випадках дозу прийому можна збільшити вдвічі.
Водний настій квітів глоду. Столову ложку сировини залити склянкою окропу. Настояти годину і приймати двічі на день по півсклянки. Препарати глоду виявляють заспокійливу дію, нормалізують сон, сприяють зниженню артеріального тиску.
Якщо фітотерапія не справляє бажаного ефекту, потрібно звернутися до невропатолога і застосувати призначене ним комплексне лікування.

peredplata