Боротьба з хронічною втомою

Боротьба з хронічною втомоюСиндром хронічної втоми є характерною ознакою кінця минулого — початку нинішнього сторіччя. Виною тому — екологічна ситуація, в якій ми перебуваємо, а також прискорений темп життя. Окрім того, різні захворювання справляють не менш негативний вплив на організм.

Що таке слабкість або втома організму? Це не що інше, як втрата енергії, адже величезна її кількість витрачається на боротьбу із зазначеними факторами. Наше завдання — навчитися відновлювати втрачену енергію, а значить, треба знайти її джерело.

У природи є багато рецептів для підняття життєвого тонусу. Ми знаємо, що на ступнях розташовано багато біологічно активних точок, пов’язаних енергетичними каналами з різними органами. Саме через ці точки кожна людина може змусити організм мобілізувати свої внутрішні резерви в боротьбі з недугами. Ось тому корисно робити ножні ванни, особливо з відваром кропиви або звіробою. Тримати ноги в теплому розчині слід 10-15 хвилин, після чого масажувати ступні. Для кращого ефекту можна використовувати спеціальні масажні килимки з шипами.

При загальній слабкості організму допомагає відвар кореня лепехи. Його змішують з шипшиною, м’ятою і медом, щоб підсолодити гіркий присмак. Морква вважається корисною від 100 хвороб, тому бажано частіше вживати морквяний сік. Потрібно їсти багато цибулі, вона корисна у будь-якому вигляді, а також вживати часник.

Відновлює сили вівсяний відвар: 1 частину зерен вівса залити двома частинами води й варити до напівготовності, потім процідити і пити.
Потужний запас життєвої сили може дати кропива у вигляді складової різноманітних страв та соку.
Застосування аралії маньчжурської, квіткового пилку, трави звіробою також допомагає швидко відновити втрачені сили.

У народній медицині існує досить багато рецептів задля омолодження організму.

Витримана на горілці настоянка ехінацеї (2 столових ложки трави залити 250 мл горілки) справляє омолоджувальний ефект, але тут потрібно проявляти обережність, тому що цей засіб може підвищувати тиск. Починати пити слід з 5-10 крапель, розведених водою. Потім додавати по 5 крапель поступово до 20 і пити протягом місяця.

При слабкості організму бажано зробити його очищення. Ефективний для цього такий засіб. Узяти по 1 ст. ложці липового цвіту і кореня валеріани, по 3 столових ложки хвоща польового, солодки, м’яти і петрушки, 5 ст. ложок кукурудзяних рилець і 50 г бруньок берези. Суміш розподілити на 4 частини, одну залити 0,5 л окропу і настоювати в термосі 12 годин. Проціджений настій потрібно випити протягом 1 дня за три прийоми. Увечері зробити очисну клізму. Слід повторити такий курс 5 разів упродовж місяця. В процесі лікування буде виходити слиз, пісок, шлаки, можливо, камені.
Намагайтеся постійно стежити за своїм самопочуттям і за перших ознак втоми користуйтеся дарами матінки-природи.
Ніна СИТНИК

peredplata