«Рекомендації потерпілому  внаслідок повені, заходи профілактики інфекційних хвороб»

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

У зв’язку з можливим підтопленням Ваших помешкань, сільськогосподарський угідь, лісів, доріг, існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Ви можете зарадити цій біді, дотримуючись деяких простих правил гігієни.

Перш за все звертайтесь до органів місцевої влади з проханням забезпечити Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості.

За відсутності привізної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із сміттєзвалищ, вбиралень, хлівів хвороботворні мікроби – збудники туберкульозу, лептоспірозу, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.

У разі неможливого постачання якісної привізної води для пиття можна використовувати тільки добре прокип’ячену воду. Для господарських цілей використовуйте також тільки добре прокип’яченою водою.

Для харчування використовуйте продукти гарантованої якості. При приготуванні їжі  обов’язково застосовуйте термообробку (смаження, варіння, запікання).

Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою, потім обдайте окропом.

Перед їжею обов’язково ретельно мийте руки з милом, після цього можна також використовувати дезінфікуючи засоби (серветки, спреї).

Комахи (мухи, оси, комарі), гризуни (щури, миші) можуть бути переносниками та носіями багатьох збудників інфекційних хвороб.

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

  • провести рекультивацію земель ( очистити поверхню грунту від сторонніх предметів та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см.);
  • індивідуальні вигреби та вбиральні в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаторної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим деззасобом;
  • колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою деззасобів;
  • провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;

У разі підозри щодо розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, запаморочення, головний біль, біль у животі, пронос, нежить, пожовтіння склер, шкіри, висип на тілі та інше) терміново зверніться за медичною допомогою , не допускайте самолікування.

Бережіть своє здоров`я  та здоров`я близьким Вам людей дотримуючись дуже простих  правил гігієни!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.