FOUR PAWS розпочинає програму стерилізації бродячих тварин у Львові

FOUR PAWS розпочинає програму стерилізації бродячих тварин у ЛьвовіНаймасштабніша кампанія контролю над популяцією тварин в Західній Україні розпочалася сьогодні

Сьогодні Міжнародна організація з захисту тварин FOUR PAWS і міська адміністрація Львова почали проект зі стерилізації безпритульних собак. Протягом наступних трьох місяців, до 31 липня, команда досвідчених ветеринарів та кінологів будуть відловлювати, вакцинувати, лікувати та стерилізувати безпритульних собак у Львові, а потім повертатимуть їх у місце вилову. Всі залучені тварини будуть марковані блакитною міткою на вусі з персональним номером. Початок проекту було оголошено на прес-конференції у Львівській міській Адміністрації.

\”Об’єднання зусиль організації FOUR PAWS та мерії Львова дозволить пожвавити пошук рішення проблеми безпритульних тварин, яке б було найкращим як для бродячих собак, так і для людей,\” – каже керівник проекту FOUR PAWS Іона Дангер (+ латиницею).\”Ми щасливі надати весь наш досвід, ресурси, час та старання для допомоги місцевій владі Львова в цьому випробуванні. Це перша кампанія контролю популяції тварин в Західній Україні такого масштабу, і я впевнена, що результат переконає всіх у прийнятності стерилізації як єдиного прийнятного рішення проблеми безпритульних тварин на противагу вбивству\”.

Команда FOUR PAWS привезла усе необхідне обладнання, яке включає сучасну швейцарську мобільну ветеринарну клініку і два інші транспортні засоби. Команда складається з трьох ветеринарів, двох кінологів та двох працівників клініки. До них також приєднаються волонтери із-за кордону, а також представники місцевих організацій захисту тварин. Керівник команди, Марина Іванова, каже:

\”Метод «відлову-стерелізації-вакцинації-повернення» рекомендований Світовою організацією Охорони Здоров\’я як єдиний дієвий інструмент для зменшення кількості тварин в довгостроковій перспективі. FOUR PAWS реалізує програми за даною науково обґрунтованою схемою з 1993 року і має найбільший досвід серед Європейських організацій Європи в цій галузі. Наша команда має змогу стерилізувати понад 20 бездомних тварин на день. Наше завдання полягає в тому, щоб за дуже короткий період нашої роботи тут зупинити розмноження тварин на вулицях\”.

Проект по стерилізації, вакцинації та дегельмінтизації бродячих собак у місті Львові є частиною масштабної кампанії FOUR PAWS, що направлена на пропагування ідеї гуманних, і в той же час ефективних рішень проблеми бродячих собак в Україні. У лютому цього року Міжнародна організація з захисту тварин підписали угоду про співпрацю з Міністерством екології та природних ресурсів України, а слідом за цим, в кінці березня 2012 року, колона з 11 машин (у тому числі 4 мобільних клініки з ветеринарами) приїхали в Україну. Дві команди FOUR PAWS вже працюють у приватному притулку в Гостомелі та у київському притулку \”SOS\”. У Києві реалізується програма співробітництва та обміну знаннями для лікарів на базі ветеринарного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування. Робота FOUR PAWS в Україні була б неможлива без підтримки Французького Фонду \”30 Millions d`amis\”.

FOUR PAWS – це міжнародна організація з захисту тварин зі штаб-квартирою у Відні, Австрія, та офісами в 11 країнах на 3 континентах. У Брюсселі організація працює Європейському офісі політики, метою якого є допомога законодавцям ЄС у пошуку шляхів сприяння підвищенню рівня добробуту тварин. FOUR PAWS відома своїми парками порятунку ведмедів в Австрії, Болгарії, Німеччині та Румунії, а також реабілітаційними центрами для великих кішок в Південній Африці і для орангутангів в Борнео, Індонезія.

У 1993 році FOUR PAWS розпочали стерилізаційні та вакцинаційні проекти, і з тих пір успішно працює в таких країнах, як Австрія, Болгарія, Хорватія, Македонія, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Румунія, Словаччина, Швейцарія, Сербія, Індія і Шрі-Ланка.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Dr. Марія Іванова
Керівник FOUR PAWS у Львові
тел: + 38 0936808 9651,
e-mail: marina.ivanova@vier-pfoten.org

Ви можете слідкувати за новинами FOUR PAWS в Україні онлайн:
www.facebook.com/FourPawsUkraine
www.four-paws.org.ua