Скільки відсотків українців живе за межею бідності

За 2018 рік дохід 14 мільйонів українців став менше, ніж прожитковий мінімум. Варто зазначити, що загальний показник прожиткового мінімуму становить 1853 гривень. Відтак 33,9% громадян України живуть за межею бідності.

Про це повідомили на сайті Державної статистики України.

У відомстві зазначили, що різниця між доходами найбагатших та найбідніших українців зменшилася на 4,2%, тобто у 0,2 раза. Серед жителів міст ця різниця становить 4,9 раза, а серед жителів сіл – 4,5 раза.

Натомість, якість харчування українців за рік значно покращилася. Кількість риби та морепродуктів у щоденному раціоні збільшилася на 8%, фруктів, ягід, горіхів – на 3%, м’яса та м’ясопродуктів стали споживати на 2% більше. Проте за рік в Україні на 3% скоротилося споживання картоплі, а хліб, молоко і молочні продукти вживають менше на 1%.

 

На купівлю непродовольчих товарів у першому півріччі 2018 року середньостатистичне українське домогосподарство витрачало 39% від своїх місячних доходів. При цьому майже половину з них – на оплату послуг ЖКГ, 5% – на оновлення гардеробу, 4% – на охорону здоров’я.

Нагадаємо, що постійний представник програми розвитку ООН в Україні Ніл Вокер заявив, що в Україні станом на 2017 рік за межею бідності жило 60% населення. До слова, у 2013 році в Україні 24% людей не дотягувало до загальнодержавних середніх стандартів життя, а це майже чверть від усього населення України.

24 канал

peredplata