Щоб серце билося ритмічно

Проблеми з серцем надто серйозні, щоб нехтувати ними, сподіваючись на те, що все минеться. За перших же тривожних симптомів необхідно звернутись до лікаря, який має ретельно обстежити і визначити оптимальне лікування для кожного зокрема. Народна медицина пропонує чимало рецептів для підтримки серцевої діяльності, отож можна скористатися котримсь із них у якості допоміжного засобу. Пам’ятайте: основне лікування може призначити тільки лікар-фахівець.

Миготлива аритмія — це порушення ритму серця, при якому спостерігається часте (від 350 до 700 в хвилину) скорочення окремих груп м’язових волокон передсердь.
Люди, які страждають на це захворювання, скаржаться на серцебиття, завмирання в ділянці серця і задишку. Вгамувати напад аритмії можна, прийнявши з невеликою кількістю води або цукру 25-30 крапель «Корвалолу», які слід тримати під язиком і повільно ковтати зі слиною. Допомагає серцю і суміш аптечних настоянок валеріани (2 флакона) пустирника (2 флакона) і глоду (1 флакон). Приймати її по 25-30 крапель, розчиняючи в 1/4 склянки води, 3 рази в день. За пониженого тиску глід як складову потрібно виключити. Можна при прискореному серцебитті приймати по 1 ч.л. меду тричі на день, а також по 2-3 краплі олії гвоздики, лаванди, апельсина, розмарину або м’яти. З однієї з цих олій можна робити теплий компрес на ділянку серця. Ефективний і прийом суміші сухого червоного вина (30-40 мл) з соком трави деревію і рути (по 24 краплі кожного). Випити все в 4 прийоми перед їдою протягом дня. Сприяє налагодженню серцевого ритму і настій глоду. Для його приготування 3 ст.л. квітів рослини слід залити 3-ма склянками окропу, витримати 8-10 годин у теплому місці, потім процідити і пити по склянці тричі на день при високому тиску крові.

***
Тахікардія — раптові напади прискореного серцебиття. При цьому частота серцевих скорочень доходить до 350 ударів за хвилину (при нормі 60-80). На цьому тлі може виникнути запаморочення, потемніння в очах і тремтіння рук. Під час нападу необхідно припинити фізичні навантаження і прийняти заспокійливий засіб. Для зміцнення серцевого м’яза і утихомирення тахікардії використовують ті ж методи, що й при аритмії. Їх доповнюють прийомом трав’яного відвару і настою. Щоб приготувати відвар, потрібно 1 ст.л. подрібненого листя барвінку малого залити в емальованому посуді склянкою води, довести до кипіння і варити 20 хвилин на слабкому вогні. Після цього процідити і пити по 1/3 склянки 4 рази на день за 30 хвилин до їди. Помічною за тахікардії є й настоянка меліси лікарської. Для її приготування слід залити двома склянками окропу 2 ст.л. подрібненої зелені рослини, через годину процідити і приймати 3-4 рази на день рівними порціями за 30 хвилин до їди. З метою профілактики тахікардії можна приймати раз на день по 1 ч.л. камфорної олії (продається в аптеці). Перш ніж проковтнути засіб, слід трохи потримати його у роті.
За допомогою поданих рекомендацій можна нормалізувати серцевий ритм.
Будьте здорові!

Олег ГАЛИЦЬКИЙ

peredplata