Бюджет отримав більше 100 тисяч «туристичних» гривень

Впродовж одинадцяти місяців туристичний збір поповнив місцевий кошик на 110,8 тис. грн., у листопаді надходження туристичного збору склади 16,0 тис. грн. Про це повідомляє Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях.

Наразі на обліку у Державної податкової інспекції у м. Чернівцях перебуває 36 платників туристичного збору (із них 11 – юридичних осіб та 25 приватних підприємці), які справляють туристичний збір за надання послуг, пов\’язаних з тимчасовим проживанням.

Згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння туристичного збору може здійснюватися такими податковими агентами:
– адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;
– квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
– юридичними особами або фізичними особами – підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.
Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
Також, податкові агенти повинні щоквартально подавати до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації декларацію по туристичному збору.
Якщо ж податковий агент має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, то зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.
Питання туристичного збору висвітлене в ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.

peredplata