ДФС Буковини роз’яснює особливості сплати акцизного податку

Як розраховувати суми податкового зобов’язання з акцизного податку та податку на додану вартість з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів?

Підпунктом 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 Кодексу встановлено, що базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб\’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Кодексу, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість) у розмірі 5 відсотків (п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 Кодексу), а у разі не прийняття такого рішення цей податок справляється із застосуванням мінімальних ставок (п.п. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 Кодексу). Отже, незалежно від наявності прийнятих місцевими радами рішень, Кодексом передбачена єдина ставка податку – 5 відсотків.

Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (ПЗа) становитиме:

ПЗа = ФРЦ : 105 х 5, де

ФРЦ – фактична роздрібна ціна, за якою реалізують нафтопродукти.

Сума податкового зобов’язання з податку на додану вартість (ПЗпдв) складатиме:

ПЗпдв = (ФРЦ – Пза) : 120 х 20.

Роз’яснення щодо платників акцизного податку, бази, об’єкта оподаткування та ставки акцизного податку з роздрібних продажів, а також приклад обчислення суми податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів надано листом ДФС від 20.01.2015 р. N 1519/7/99-99-19-03-03-17, який надіслано до головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників, та доручено довести зміст листа до платників акцизного податку, голів обласних та Київської міської держадміністрації, сільських селищних, міських рад.

Більш детально з цим та іншими роз\’ясненнями щодо практичного застосування положень Податкового кодексу України можна ознайомитися у листі ДФС України від 18.03.2015 р. N 9132/7/99-99-19-03-03-17.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.