МІСЦЕВІ ГРОМАДИ ЧЕРНІВЕЧЧИНИ ВІД ЛІЦЕНЗУВАННЯ ПРОДАЖУ ПІДАКЦИЗНИХ ТОВАРІВ ОТРИМАЛИ МАЙЖЕ 14,6 МЛН. ГРН.

За інформацією Головного управління ДФС у Чернівецькій області, впродовж 2017 року, за ліцензування оптової(роздрібної) торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами надійшло до місцевих скарбниць Буковини майже 14,6 млн. грн., що склало 107,3 відсотків виконання доведеного індикативного показника.

Станом на 1 січня 2018 року усього в області діє 4796 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами по 2194 суб’єктах господарської діяльності.

Упродовж 2017 року суб’єкти господарювання області отримали 5417 ліцензії, з них 3127 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольних напоїв та 2290 – тютюнових виробів. Анульовано за цей період 844 ліцензій, з них: – на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 486, – на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 358.

У зв’язку з несплатою чергового квартального платежу було призупинено дію 169 ліцензій, з них: на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 122 ліцензії; на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 47 ліцензій.

Податковими аудиторами з метою зменшення тіньового обігу підакцизних товарів, у 2017 році проведено 268 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів.

Найбільш поширеними порушеннями були роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 107 випадків; роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності відповідних ліцензій – 29 випадків; порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку – 14 випадків; порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв на розлив суб’єктом господарювання без статусу суб’єкта громадського харчування – 9 випадків; а також зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку, роздрібна торгівля алкогольними напоями через ЕККА не зазначений у ліцензії та ін.

За результатами проведених перевірок та інших заходів застосовано фінансових і штрафних санкцій на загальну суму 9,1 млн. грн., з них фінансових санкцій за порушення вимог Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» – 7,5 млн. грн. Складено 723 адміністративні протоколи на загальну суму 5,6 млн. грн.

Зареєстровано 8 кримінальних проваджень за статтями 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збуту підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) та 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

Упродовж минулого року припинено діяльність 2-х незаконних виробництв підакцизних товарів, вилучено підакцизних товарів на загальну суму 28,8млн.грн., а саме: спирту – на 4,5 млн. грн., алкогольних напоїв – на 1,8 млн. грн., тютюнових виробів – на 21,9 млн. грн. та нафтопродуктів – на 0,7 млн. грн.

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадують, що на офіційному порталі територіальних органів, сформовано та постійно оновлюється \”Реєстр виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами\”.

Тобто, кожен буковинець може пересвідчитись щодо наявності ліцензій у продавців підакцизної продукції. З даною інформацією можна ознайомитись в розділі «Реєстри» за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy

peredplata