Україна очима редактора. Рівненщина – край слави і сили України

Україна очима редактора. Рівненщина – край слави і сили України
(Закінчення. Поч. у ч. 27)
Підприємливі молоді люди знаходять місце, де застосувати свої знання, вміння і працю. Їх особливо потребує сільське господарство. Бо за останні роки поля і ферми дуже скучили за роботящими і дбайливими руками. І такі з’являються. Земля і тваринництво відроджуються. І це завдяки таким людям, як Сергій Костючко. Він зумів зорганізувати могутнє об’єднання «Агро-ЕкспресСервіс», яке налічує майже 40 тисяч гектарів ріллі у районах Рівненської та Тернопільської областей. На полях і фермах працюють сотні людей, котрі мають можливість утримувати свої сім’ї і не шукати кращої долі за кордонами України.

А серед лісів на півночі області Сергій Кушнір створив чудовий ост-рівок для зеленого туризму «Дари природи». У природних умовах там утримують бджіл, що носять мед до видовбаних стовбурів дерев. Там ростуть лілії на ставах, у лісі — гриби і різні ягоди. Це куточок справжнього поліського раю.
Щоби дістатися поліських сіл на півночі Рівненської області, треба їхати вузькоколійкою. Бо до бага-тьох населених пунктів нема доріг з твердим покриттям. А ця вузькоколійка найдовша в Україні – протяжністю 106 км. Маленький потяг ніби везе у казку крізь загадковий ліс, де мавки гойдаються на гіллі беріз, де лісовик обходить свої володіння, де дух лісовий, де справжня первинна Україна.

«Поліський трамвай» — це казкова реальність. Вона там скрізь — від Антонівки через Володимирець до Заріччя. Місцеві люди свій трамвай ще лагідно називають «кукушкою». У рамках проекту тут створили етно-тур-фестиваль «Бурштиновий шлях». Як з’ясувалося, на рівненському Поліссі на глибині 3-5 м розміщені одні з найбільших в Европі поклади бурштину. Їх тут добувають примітивним способом і контрабандою відправляють до Литви і Польщі. Держава досі ще «розмірковує» над тим, як краще почати промисловий видобуток цієї породи.

Багата Рівненщина своїми озерами та цілющими водами. Біля них споруджують будинки відпочинку та лікувальні санаторії. Один із найбільших – санаторій «Червона калина», розташований недалеко від обласного центру. Його очолює головний лікар Микола Сивий. Він ледь не своїми руками звів цю чудову здравницю серед лісової тиші і плескоту лебединих крил на озері.

Санаторій славиться своїми водами. Їх є два види. Перший – це втричі солоніша за морську вода, що має лікувальні властивості кращих вод у Карлових Варах. Інша вода по-дібна до Миргородської. Тут лікують серцево-судинну патологію, пульмонологію, захворювання шлунка та багато інших хвороб. Головний лікар пишається своїм санаторієм та своїм колективом, який створює умови для лікування і відпочинку, не гірші за европейські. Тому сюди їздять на лікування не тільки з усіх куточків України, а й із 45-ти країн світу. Були навіть японці. Один із нащадків самураїв навіть залишив запис у книзі відгуків, де зазначив, що одна доба у санаторії продовжила йому життя на 10 років. Повітря тут чистіше, ніж в будь-якій операційній. А вода, тиша, спокій і природа лікують краще за будь-які ліки.
Петро КОБЕВКО

peredplata