«Фронт Змін»: Новодністровський штурм

«Фронт Змін»: Новодністровський штурмДепутатів Новодністровської міської ради, напевне, муляють великі «досягнення» колег з Чернівців, котрі на моменті розправилися з п’ятиразовим міським головою Миколою Федоруком. Вони його відставили. Тож чому б у Новодністровську не зробити те ж?
Тим паче, що їхній мер, на відміну від чернівецького, молодий, обраний тільки минулого року, не загартований ні у чесних, ні у нечесних політичних баталіях. Тож відправити у відставку фронтовика Руслана Панчишина, здавалося б, можна легко і швидко, без надмірних зусиль.

Недовго думаючи, на черговій сесії, яка відбулася у червні, 19 голосами із 30 депутати Новодністровської міської ради висловили недовіру міському голові Русланові Панчишину. На більш радикальні дії у них не вистачило сил і голосів. Тож депутатам не вдалось усунути міського голову з посади. Тільки попсували нерви йому і створили проблеми собі. Бо партія «Фронт Змін» усім фронтом стала на захист свого мера.

Від Києва до Чернівців покотилася хвиля невдоволення фронтовиків тим, що намагалися вчинити депутати-регіонали вкупі з «Сильною Україною» та «Батьківщиною». Як не дивно, а до цього кагалу долучилося ще двоє обранців з Української народної партії (лідер у Києві Юрій Костенко).
— У Новодністровську процвітає кумівська корупція, — розповідав на прес-конференції в обласному офісі партії «Фронт Змін» Руслан Панчишин. – Це колишні керівники комунальних підприємств, заступники голови і самі екс-голови. Вони хотіли призначати на посади собі подібних. Я не погодився. Тоді звинуватили мене у тому, що нічого для міста не роблю. Це брехня.

За півроку молодий міський голова зумів спорудити у Новодністровську 15 дитячих майданчиків, ввести місто енергетиків до реєстру туристичних маршрутів України. Розробив технологію нових котелень на альтернативному опаленні. Але депутати шкодили справі. І саме останню новинку неможливо впровадити головно через депутатів, які не голосують за неї. Встромляючи палиці в колеса молодому голові, вони навіть не відчули, що вже неабияк нашкодили місту та виборцям.

А громада таки підтримує Руслана Панчишина. Про це свідчить навіть те, що з початку року у нього на прийомі побувало близько п’яти сотень людей. У попередників за цілий рік чи й сотня набиралася. Після ганебного голосування у місті ледь не вибухнув бунт, який міг знести депутатів-регіоналів разом з їхніми сателітами у дністрові води. Мер ледве стримав громаду від подібних вчинків.

— Попередні мери міста наробили громаді великих бід. За їхніх мерствувань були продані дитячий садок, ринок. Хіба люди цього не бачать?.. Мера арештовували. Його повноваження достроково припиняли за корупційну діяльність. Тепер колишні мери стали депутатами від тих партій, яким не подобається послідовна, чесна і порядна позиція «Фронту Змін» і тих людей, які його представляють.

Те, що депутати своїм деструктивізмом собі ж нашкодили, свідчить останній факт. Руслан Панчишин зумів знайти обладнання, яке у Київській області працює вже кілька років. Там створюються робочі місця, виготовляється продукція, виплачуються зарплати і сплачуються податки. А повинно бути так у Новодністровську. На початку незалежності України ке-рівники міста і області розуміли, що тут виникне проблема безробіття серед жінок (чоловіки працювали на будовах). Тому вирішили спорудити тут швейну фабрику. З-за кордону було доставлене обладнання на 1 млн. доларів. Воно зникло у невідомому напрямку, а фабрика «заповіла довго жити». Жінки залишилися без роботи і зарплати, місто – без податків.
Днями Руслан Панчишин знайшов два верстати з Новодністровська у Київській області. Хто продав їх туди? Чи не попередній мер, теперішній депутат? Чи не депутати міськради мали стосунок до цієї оборудки? Мер з цими питаннями звернувся до СБУ.

Виходить, депутати рятують свою шкуру. Тому висловлюють недовіру молодому принциповому і чесному міському голові. Вони бачать, що Руслан Панчишин вирішив у місті жити по правді, а не «по понятіям». Він активно добивається, аби основне містотворче підприємство, Новодністровська ГАЕС, мало осідок у місті, а не у селі Сокирянського району. Може, й ця його позиція когось не влаштовує вже на районному та обласному рівнях. Бо мер не дозволяє розбазарювати державні кошти ГАЕС. А була б вона зареєстрована у селі, тоді Руслан не міг би вплинути на прозорість грошових потоків.
— Боротьба за кошти ГАЕС завжди точилася між Сокирянським районом та Новодністровськом, — каже голова Чернівецької обласної організації партії «Фронт Змін» Максим Бурбак. — Цю боротьбу веде голова райдерж-адміністрації Василь Козак. Але на нашому голові міста він обламав собі зуби. Тому були організовані голосування за недовіру мерові. Ми передбачали подібний розвиток подій у Новодністровську. Але чер-нівецький варіант у них не пройде.

Рішення депутатів не має юридичної сили. Для позбавлення повноважень потрібно дві третини голосів. Противники Панчишина не мають їх. Аби не відволікатися від основних проблем міста, Руслан не накладає вето на рішення депутатів. Він покладається на громаду, яка підтримує молодого мера у його праведній боротьбі з сімейною кумівською корупцією у Новодністровській міській раді. І він переможе. Бо правда завжди перемагає.

Петро КОБЕВКО

peredplata