Арсеній Яценюк вимагає від президента ветувати закон про реформу медицини, бо цей закон зводиться до скорочення кількості лікарень та лікарів (ДОКУМЕНТИ, ВІДЕО)

Арсеній Яценюк вимагає від президента ветувати закон про реформу медицини, бо цей закон зводиться до скорочення кількості лікарень та лікарів (ДОКУМЕНТИ, ВІДЕО)Лідер політичної партії «Фронт Змін», народний депутат, член парламентського комітету з питань охорони здоров’я Арсеній Яценюк вніс найбільше пропозицій до законопроектів щодо реформування системи охорони здоров’я в Україні. Серед них – вимога заборонити скорочення державних і комунальних лікувальних закладів та кількості посад медичних працівників під час експерименту, який проводитиметься в трьох областях України. Жодна з поправок не була підтримана провладною більшістю у Верховній Раді. Арсеній Яценюк вимагає від президента застосувати право вето до цього закону.

Підсумовуючи результати голосування по поправках опозиції, Арсенія Яценюк зауважив: «Я можу тільки констатувати: цим законом не заборонили закриття лікарняних закладів. За останні 20 років в Україні стало лікарень на 1100 менше, ще буде на тисячу менше внаслідок прийняття цього закону. Законом не заборонили скорочення медичного персоналу, а він скоротився на 200 тисяч за останні десять років. Законом ввели поняття «госпітальний округ», проте не вказали жодного критерію, за яким його визначати. Закон не створює єдиний медичний простір, не передбачає фінансування для проведення цього експерименту, усуває органи місцевого самоврядування від медицини в цілому».

«Навіщо Україні реформи, які знищують українців? А цей закон спрямований саме на це!» – заявив Арсеній Яценюк.
До другого читання закону він пропонував дати визначення поняттю «госпітальний округ». Згідно з ухваленим у першому читанні законопроектом, госпітальний округ створюється для забезпечення ефективного надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги на території пілотних регіонів. Лідер «Фронту Змін» пропонує доповнити цю статтю положенням про те, що госпітальний округ створюється на території, де проживає не менше 150 тис. жителів, 95% з яких отримує вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в його межах за повним переліком послуг, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Пропозиції Арсенія Яценюка також стосувалися фінансово-економічного забезпечення системи охорони здоров’я у пілотних регіонах під час експерименту. Зокрема, пропонувалося, що головним розпорядником коштів на фінансування видатків на вторинну та екстрену медичну допомогу будуть відповідні органи управління охороною здоров’я госпітальних округів. «Якщо зараз не буде прийнята ця поправка, цей експеримент закінчиться тим, що голів державних адміністрацій цих трьох областей, де проводиться експеримент, відправлять у відставку, а ще й на вила візьмуть. Тому що закон не передбачає фінансування проведення експерименту. Треба закріпити, щоб Міністерство фінансів при визначенні міжбюджетних трансфертів забезпечило фінансування на другий і третій рівень медицини в цих регіонах, щоб ці гроші передали на місця, і щоб обласні ради, де влада має повний контроль, могли використовувати ці кошти. Щоб потім Міністерство фінансів не скоротило кошти і не казало: під час експерименту ви скоротили лікарні, лікарів, тому тепер у міжбюджетних трансфертах вам треба враховувати менше, ніж кілька років тому».

Арсеній Яценюк також вимагав закріпити в статті «Моніторинг реформування системи охорони здоров’я», що обов’язковими індикаторами такого моніторингу у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві є смертність, в тому числі пренатальна; рівень захворюваності; середня тривалість життя; кількість переривань вагітності.

Лідер «Фронту Змін» пропонував також механізм громадського контролю за ходом експерименту. Для цього з числа лікарської спільноти та представників громадських організацій (зокрема із захисту прав пацієнтів) створюється медична рада. Рішення медичної ради є обов’язковими для розгляду управліннями госпітальних округів, охорони здоров’я та головами облдержадміністрацій.

До другого читання законопроекту №8602 щодо змін до Основ законодавства України про охорону здоров\’я щодо удосконалення надання медичної допомоги Арсеній Яценюк пропонував доповнити, зокрема, положенням про заборону реклами лікарських засобів. Він пропонував закріпити, що лікар може виписувати рецепти лише за назвами, що встановлені лікарським формуляром, а бюджетні заклади охорони здоров’я можуть закуповувати лікарські засоби за цінами, не вищими з встановлені лікарським формуляром. Цей формуляр затверджується щороку Кабінетом міністрів України і подається у вигляді додатку до проекту Держбюджету на наступний рік. «Хочу нагадати епідемію минулорічної давнини, коли українців через масовану рекламу витрачали близько 80% доходів на придбання фармпрепаратів. Фармацевтична галузь стала нарівні з торгівлею зброєю і наркотиками», – зазначив він.
Від сьогоднішнього рішення Верховної Ради залежить, чи буде здорова Україна, зазначив Арсеній Яценюк. Проте даний законопроект без урахування цих зауважень не вирішує цієї проблеми, більш того, він несе загрозу скорочення лікарень та лікарів. Незважаючи на зауваження опозиції за закони №№ 8602 та 8603 щодо мед реформи в Україні проголосували відповідно 256 та 267 депутатів – фактично в повному складі фракції Партії регіонів, Народної партії Литвина та група «Реформи заради майбутнього». Тому лідер «Фронту Змін» вимагає від президента України ветувати цей закон.
Прес-служба \”Фронт змін\”

Результати голосування

peredplata