Саміт Україна – НАТО

Наш власний кореспондент у Брюсселі Ростислав Демчук передає:

-Взагалі-то “саміт Україна – НАТО” це дуже голосно сказано. Насправді то була коротенька зустріч президента України Петра Порошенка і Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга.

А це фото із залу спільної пресконференції Столтенберга і Порошенка. Яскрава ілюстрація того, який рівень уваги та зацікавленості приділяють журналісти світу до персони Петра Порошенка і до окупованої російським агресором України. Оце, фактично, і увесь саміт Україна – НАТО на ранок 12.07.2018 року.

Чому так? Прикро мені дуже!

Хоча, розумію чому так. Слухати чотири роки поспіль одне і теж вже багатьом набридло. Так і цього разу. Генсек НАТО Йенс Столтенберг запевнив п’ятсотий раз, що НАТО твердо підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, рішуче засуджує незаконне приєднання Криму до Росії, стурбоване становищем на Сході України. Мінські домовленості повинні виконуватись усіма сторонами конфлікту. Тут особлива відповідальність лежить на Росії, яка повинна вивести свої війська з української території і припинити підтримку бойовиків на Донбасі.

Єдиний цікавий штрих, як на мене. Йенс Столтенберг зробив вважливву ремарку: “Пане Президенте, довгострокова мета України – приєднатися до Альянсу. Але тепер основна увага повинна приділятися реформам в Україні. Це зробить Україну ближчою до НАТО”.

Петро Порошенко у свою чергу подякував Йенсу Столтенбергу за запрошення відвідати саміт НАТО, висловив вдячність за політичну і практичну підтримку України.

Щодо двосторонніх зустрічей нашого президента на полях саміту НАТО мені відомо, що Петро Порошенко перетнувся у коридорі штаб-картири Альянсу з президентом Франції Емануелем Макроном. Порошенко попросив Макрона посилити тиск на Росію, аби звільнити з російської в’язниці Олега Сенцова та інших українських бранців. Порошенко також зачепив тему відновлення роботи Нормандського формату.

У Петра Порошенка вІдбулась також зустріч з прем’єром Нідерландів Марком Рютте. Говорили про МН17, поліпшення співпраці у рамках радбезу в ООН… Щось таке?..

Кажуть, що попри те, що президент США Дональд Трамп скасував на сьогодні усі офіційні зустрічі і відлетів до Лондона, начебто, він зустріся з Петром Порошенком. Дуже цікаво. Буду з’ясовувати.

Світлина від Rostyslav Demchuk.
Світлина від Rostyslav Demchuk.
Світлина від Rostyslav Demchuk.