Неощадливе заощадження. Украли пенсію… у банку

Неощадливе заощадження. Украли пенсію… у банкуНелегко нині живеться пересічному загалу літніх людей. Виживають як можуть, почасти економлячи на ліках, їжі та відкладаючи «мізер», який заробили у держави – копійку до копійки, — «на чорний день».

Cхожий до «чорного» день нещодавно настав для майже 80-літньої чернівчанки, учасника війни, інваліда І групи Олени Георгіївни С. У цієї жінки, що ледь пересувається, тяжко опираючись на ціпок, украли пенсію. І не деінде а, як вона стверджує, у банку, куди на її рахунок вона щомісячно надходила…

— Як пенсіонер, я обслуговувалася у відділенні «Укрсоцбанку», що розташоване по вул. Головній, — розповідає жінка. – Карткою не користувалася, а завжди підходила до однієї з працівниць та отримувала гроші з рахунку. Якось вирішила, що буду економити та не зніматиму готівку впродовж певного часу, і повідомила про це працівників відділення, тих, хто мене вже добре знав…

Впродовж тривалого часу Ольга Георгіївна не навідувалася до банківської установи, сподіваючись невдовзі отримати чималу, як для неї, суму. Однак нинішньою весною несподівано довідалася, що її гроші за сім місяців (?!) хтось справно отримував… Знервована клієнтка, ледь не втративши свідомість, спробувала з’ясувати це питання у праців-ників банку. Коли ж не отримала належного пояснення, звернулася до правоохоронців.
— Дільничний інспектор перевіряв не банк, а мене, — плакала у редакції жінка. – Примушував розписуватися на аркуші паперу і стоячи, і сидячи. «Наїжджав» зусібіч — мовляв, як і за що я могла жити сім місяців без грошей? А хіба це когось стосується? Та ж не крала…

Зараз достеменно з’ясовувати, наскільки сумлінно було розслідувано справу пані Ольги Першо-травневим райвідділом міліції Чернівців, мабуть, не варто. Бо у порушенні кримінальної справи їй було відмовлено. Лишень прокуратура району, отримавши заяву, передала справу на дорозслідування до ДСБЕЗ УМВС України у області.
Оперуповноважений Євген Смирнов запевняє, що наразі чекає повернення документів (матеріалів перевірки) з Ялти – за словами заявниці, одна з касових операцій з чужим, підробленим підписом про отримання готівки з її рахунку припадає на період, коли вона перебувала у тамтешньому санаторії, тому необхідне офіційне підтвердження цього факту. Далі слідчий вже працюватиме з тими, хто обслуговує клієнтів відділення…

Що ж, сподіваємося, що міліція таки допоможе повернути старенькій жінці її гроші, а винні будуть знайдені та покарані. А працівникам відділення варто пам’ятати, що банки за законом зобов’язані гарантувати безпеку коштів, котрі надходять на рахунки їхніх клієнтів. До речі, керівник зазначеного відділення «Укрсоцбанку», як і знайома Ольги Георгіївни працівниця, до яких вона щоразу зверталася, уже там не працюють. Нинішня ж очільниця не має особливого бажання спілкуватися з цього приводу:

— Така інформація взагалі оприлюднюється за рішенням суду. І ви не можете про це писати, бо то є розголошення Закону України «Про банки і банківську діяльність», — нагадала жінка.
Та хай що б там не «розголошувалося» – банківська таємниця чи закон, — але постраждала людина. Літня, хвора, інвалід. Зневажено та жорстоко ображено її честь і гідність. Обмануто надію, віру та довіру й до інших банківських установ, котрі цього не заслуговують, котрі гідно та надійно охороняють вклади та спокій клієнтів і постійно турбуються про позитивну репутацію своєї установи.

Ольга Георгіївна налаштована не здаватися за будь-яких обставин. Принаймні, вона щиро вірить, що фахівці відділу боротьби зі злочинами у фінансовій сфері справу доведуть до справедливого логічного завершення. Адже так багато говориться про піклування про стареньких людей…
Наталія БРЯНСЬКА

peredplata