Бюрократи не хочуть реєструвати немовля

Крик душі


«У сільській раді нашій родині відмовляють у реєстрації новонародженої дитини, у зв’язку з чим ми не можемо отримати належні соціальні виплати, — крик душі Дмитра Васильовича Лукащука з с. Брусниця Кіцманського району (проживає на хуторі Брусенки Нижньостанівецької сільради)– Річ у тім, що ми проживаємо на хуторі в будинку, що досі зареєстрований на дідуся моєї дружини Іллю Гальчука, котрий давно помер. Нещодавно померла і мати дружини Тетяни, що була єдиною спадкоємицею. І вийшло так, що в дідусевій хаті нас мешкає вже шестеро, але у реєстрації відмовляють. Мені ж відомо, що ви допомагаєте багатьом людям – допоможіть і моїй родині, адже мені надто важко вирішувати ці справи – маю вади мови, а це – майже рівень інваліда. Місцева ж влада це бачить і знає, та знущається з мене. Допоможіть відшукати правду та вирішити наболілі питання. Живемо ж без копійки, бо не працюємо – а у родині двоє малолітніх дітей: старшому хлопчику 2 рочки, а молодшому — 6 місяців. Чим маємо годувати дітей?…»

Писк влади


Секретар Нижньостанівецької сільської ради Валентина Михайлівна Савкевич:
— Ця сім’я не зареєстрована ніде. Ми неодноразово просили, аби вони оформили документи на будинок та прописались, бо я не можу зареєструвати народження дитини (?!).
Оформити право власності їм потрібно у нотаріуса, а не чекати, аби хтось їм це зробив. Адже попередні власники померли, а у право власності зараз ніхто з них поки що не вступив.
Олена Валентинівна Пузенко, головний спеціаліст ГУ праці та соцзахисту населення ОДА.
— Аби відмовили у реєстрації новонародженої дитини через те, що люди не оформили право власності на будинок – такого я ще не чула. Коли в сільраді цього не розуміють, батьки мають звернутися до райцентру, до РАЦСУ. При цьому батьки мусять мати довідку з пологового відділення лікарні, де дитина народилася. Допомогу вони мають право отримувати на дитину за фактичним місцем проживання, без реєстрації (прописки). Але за умови, що батьки – громадяни України та мають свідоцтво про народження дитини (тепер вже з РАЦСу) і довідки на призначення допомоги на дитину. З цим пакетом документів батькам необхідно з’явитися до райсоцзабезу. А допоки не буде свідоцтва про народження дитини, органи соцзахисту нічого вдіяти не зможуть.
Якщо ж буде відмовлено у реєстрації дитини у РАЦСі, ця родина вправі звернутися до прокуратури у зв’язку з порушенням їхніх прав.
Підготувала Наталія БРЯНСЬКА

peredplata