Колеги Салагора з Закарпаття таки професіонали. ДОПОВНЕННЯ ПРО КОНТРАБАНДУ ЦИГАРОК УКРАЇНСЬКИМ ДИПЛОМАТОМ

Колеги Салагора з Закарпаття таки професіонали. ДОПОВНЕННЯ ПРО КОНТРАБАНДУ ЦИГАРОК УКРАЇНСЬКИМ ДИПЛОМАТОМНаш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:

-21 травня 2016 року, на пункт пропуску «Лужанка» (Закарпаття) в «зелений коридор», заїхав легковий автомобіль марки «VW TRANSPORTER» на дипломатичних реєстраційних номерах під керуванням громадянина України з дипломатичним паспортом України, – повідомляє ДФС у Закарпатськiй областi.

До митного контролю громадянин надав дипломатичний паспорт, свідоцтво про реєстрацію автомобіля, лист одного з посольств України, що в автомобілі перевозиться дипломатичний вантаж, який відповідно до конвенції не підлягає контролю.

Однак через те, що у автомобілі були затоновані вікна у працівників митного посту не було можливості здійснити візуальний огляд вантажу без відкриття авто. В присутності співробітників УСБУ в Закарпатській області запропоновано громадянину надати можливість здійснити візуальний огляд «VW TRANSPORTER», на що громадянин заявив, що в транспортному засобі знаходиться дипломатичний вантаж і без дозволу та присутності представника МЗС відмовляється надавати дозвіл.

В подальшому дипломат-перемитник зв\’язався по телефону зі своїм керівництвом, а після цього спробував втекти з контрольного пункту. Але прикордонники авто зупинили.

При поглибленому огляді автомобіля було виявлено, що в салоні та конструктивних порожнинах правої та лівої стінок кузова автомобіля знаходять 56 890 пачок цигарок вітчизняного виробництва з акцизними марками України, а саме: 25 090 пачок «LD RED», 24 610 пачок «LD BLUE», 490 пачок «LD BLUE LIMITED», 6 700 пачок «PALL MALL LOW SMOKE SMEL».

Наразі складено протокол про порушення митних правил, цигарки та транспортний засіб, загальною вартістю 881 084 грн, – вилучено.

Тут варто сказати, що МЗС України і зокрема його очільнику Павлу Клімкіну дуже поталанило. Уявіть собі, якби контрабандний \”дипломатичний вантаж\” затримала сторона ЄС. Це був би грандіозний скандал на увесь Євросоюз.

Ростислав Демчук

0 thoughts on “Колеги Салагора з Закарпаття таки професіонали. ДОПОВНЕННЯ ПРО КОНТРАБАНДУ ЦИГАРОК УКРАЇНСЬКИМ ДИПЛОМАТОМ

 1. Затримали в суботу увечері на кордоні з Угорщиною мікроавтобус, завантажений сигаретами. Майже шість тисяч блоків сигарет, які контрабандою намагалися вивезти в Угорщину, як дипломатичний вантаж! Мікрик із дипломатичними номерами, за кермом – такий собі Сергій Ліщишин (киянин, чоловік першого секретаря Посольства України в Словаччині пані Оксани Ліщишин). При перетині кордону показав дипломатичний паспорт і підписаного дружиною листа Посольства України про те, що з 21 по 24 травня мікроавтобус перевозить дипломатичний вантаж, тому не підлягає контролю відповідно до Віденської конвенції! Службовий собака не вміє читати дипломатичну пошту, тому подав сигнал, що в салоні сигарети. Коли митники почали наполягати на огляді, водій влаштував скандал, а потім намагався ганебно втекти. І сміх, і сльози… Затримали його, знайшли сигарети, все вилучили, склали протокол… Зараз МЗС розбирається зі своїми працівниками, але ж стид який! Це дипломати як-не-як, еліта, бомонд! Ех, на Закарпатті сигарети навіть столичну еліту перетворюють на бариг і рядових контрабандистів…
  Геннадій Москаль

 2. ВАСИЛЬ ФІЛІПЧУК Немає лиха без добра:) Можливо скандал з перевезенням цигарок членом сім"ї українського дипломата в Словаччині змусить керівництво держави нарешті звернути увагу на той стан деградації, до якої доведено вітчизняну дипслужбу за останніх два роки. Не стільки фінансової, стільки інституційно-моральної деградації. Такого занепаду МЗС та посольства України як зараз не знали ніколи, навіть у середині 1990х, коли дійсно було важко. Але замість відвертої розмови щодо реформи МЗС міністр закордонних справ просто ховається. А що йому сказати – два роки просто ганебно провалив, перетворив дипслужбу у невідомо що, тепер пожинаємо результати…

 3. МЗС відкликає дипломата-контрабандистку зі Словаччини до України
  Міністерство закордонних справ ухвалило рішення відкликати до України із закордонного відрядження першого секретаря посольства України в Словаччині Оксану Ліщишин, яка стала фігурантом скандалу з контрабандою цигарок.

  Про це заявив "Європейській правді" інформований співрозмовник в МЗС.

  В міністерстві також підтвердили раніше оприлюднену інформацію "Європейської правди" про те, що Ліщишин несподівано пішла у відпустку.

  " Рішення про надання відпустки не відповідає позиції МЗС. Керівництво МЗС вже офіційно ухвалило принципово інше рішення – відкликати цього співробітника з довгострокового закордонного відрядження. Замість відпустки на дипломата чекає повернення до України", – заявив дипломат.

  Співрозмовник також висловив подив тим, що посол Олег Гаваші дозволив своїй співробітниці піти у відпустку за таких обставин.

  Як повідомлялося раніше, громадянин України в автомобілі з дипломатичними номерами намагався вивезти з країни майже 60 тисяч пачок цигарок під виглядом дипломатичного вантажу.

  Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль оприлюднив ім’я чоловіка, який намагався провезти контрабанду – ним виявився Сергій Ліщишин, котрий є чоловіком першого секретаря посольства України в Словаччині Оксани Ліщишин.

 4. ВІКТОР БАЛОГА У всій цій історії з цигарками і працівниками посольства України в Словаччині дуже багато темних сторін. Але головна загадка полягає в наступному.
  Коли прочитав цю новину, очікував від Президента, який згідно Конституції відповідає за зовнішню політику, що він негайно відкличе посла і звільнить усіх співробітників посольства. Наголошую – усіх. Бо це – величезна ганьба для держави і для Гаранта, чиї підлеглі займаються контрабандою. Чи він іншої думки?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.