Буковинська мафія

На Буковині в останні роки з’явилися всі ознаки виникнення мафії.

Буковинська мафія

Це наддержавна злочинна структура, бандитська організація, яка шляхом рекету, терору втручається у політичне життя країни (краю) і впливає на прийняття вигідних для себе політичних та економічних рішень.
Мафія монополізує злочинний бізнес (гральні заклади, торгівлю наркотиками, контрабанду, проституцію). Вона поєднала і міцно скріпила між собою злочинців та владу. І в результаті маємо «злочинну владу».

Вже два роки поспіль не спростовано говорять про контрабандистські схеми сватів, зятя губернатора Олександра Фищука. Але реакції на це ніякої, чи майже ніякої. До 6 березня 2018 року. Тоді відбулися перші обшуки у квартирі доньки губернатора, в офісі свахи губернатора, у будинках, де живе сват губернатора, у будинках, де живуть ті, хто у долі та у темі контрабанди з зятем губернатора.

Що вилучили? Де воно? І що за це і кому буде? Громадськість не знає. Її не повідомляють під міцним прикриттям «таємниці слідства».

Обшуки проводилися напередодні 4-х вихідних та святкових днів. Це класичний варіант спецоперації, де фігурують високопосадовці.

Погодьтеся, обшук у доньки губернатора – подія надзвичайна. І без того, аби перед ним не провести відповідні дії, обшук не здійснюють. Але все ж таки проблему хочуть замовчати. Нікому не вигідно зараз роздувати її. Президентська влада нині слабка як ніколи. А на Буковині вона «опущена нижче плінтуса». І опустив її своїми діями та бездіяльністю голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук. За словами головного митаря області Миколи Салагора, йому не раз говорили про митні негаразди сім’ї Ліщуків, яка перебуває у родинних стосунках з губернатором. Замість того, аби якось вплинути на своїх сватів, зятя, Фищук писав доноси на Салагора.
А даремно. Бо комплексна перевірка, яка тривала в області з 28 січня по 1 березня цього року, підтвердила правдивість гіперактивності і не завжди законної діяльності сватів і зятя губернатора під його «дахуванням».

Хіба це вже не є прояви мафії на Буковині?
Тим паче, що суми, про які йдеться, зашкалюють. Я досі не в змозі повірити у те, про що дізнався останніми днями.
Отож, за різними схемами переміщення товарів з Китаю, Туреччини та інших країн світу через митницю України, щороку відбувалися оборудки на 700 млн. грн.. Про якийсь прибуток до державного бюджету чи державної казни говорити не доводиться.

У судах зараз – десятки справ на сватів і зятя Фищука. За якимись їх уже оштрафовано, інші на розгляді.
Всі товари потрапляли на Калинівський ринок. І там реалізовувалися. Найбільше і найрезультативніше торгівля відбувалася тричі на рік.

Перший етап – напередодні Нового року і Різдва. Люди закуповували продукти, напої, подарунки, прикраси і т. д.
Другий – напередодні Великодня. Буковинці, галичани та й всі українці у ці дні готують обновки до свята. Вони купують одяг, взуття. Знову ж таки – продукти. Також чимало побутової техніки.
Третій етап – це підготовка до школи. У цей час закуповуються дитячий одяг, шкільне приладдя та інші необхідні для навчання речі.
Маючи такого впливового свата на найвищій посаді в області, свати і зять, які й раніше шопінгували по закордонах, свою комерцію підняли на дуже високий рівень.

Прибутки вже обчислювалися не у десятках, а у сотні мільйонів гривень і навіть доларів.
Ось з чим зіткнулася область за часи правління Олександра Фищука.
Але він був ставлеником «Народного Фронту», який входив до президентської коаліції. Аби зберегти її, берегли і його. Та терпіння вистачило лиш до пори до часу.

Недавно голова фракції НФ у ВР Максим Бурбак прямим текстом сказав Фищуку, аби він подав у відставку. Той не захотів. Максим Юрійович, як Понтій Пілат «вмиває руки».

– Тепер нехай сам вирішує проблеми, які сам собі й створив, – говорить Максим Бурбак. – Я особисто не раз його просив, аби він інтереси держави ставив вище інтересів сім’ї. Не знаю, чи то я його погано і непереконливо просив, чи натура у голови ОДА така?! Тепер уже нічим не зарадиш.
Напевне, Фищук до останнього не сподівався на таку реакцію народного депутата. А якої він хотів?

Адже за спиною у Бурбака губернатор останнім часом вже неприкрито фліртував з опонентом Максима Юрійовича, головою обкому АПУ Василем Козаком. Скільки разів його просили, аби він подав подання на звільнення голови Сокирянської РДА Петра Бескупського. Не прислухався до прохань.
Про політичний флірт з Іваном Мунтяном та ВО «Батьківщина» говорити навіть не доводиться. Це видно було неозброєним оком. Мунтян почав повністю і остаточно керувати Фищуком, ОДА і областю. Таким чином він упослідив не тільки буковинців, а й президента та президентську владу у нашому краю.
Така ситуація зараз не може не хвилювати людей, котрі мають стосунки до політики та до влади. Щоправда, лідери президентської партії БПП «Солідарність» неохоче йдуть на контакт з журналістами, аби пояснити їхню позицію.

Вони досі не вийшли на прес-конференцію, не озвучили шляхи виходу з того стану, у який завів область Олександр Фищук. З огляду на таку безпозиційну позицію партії, тільки словами залишаються грізні заяви Івана Рибака на партійній конференції восени: «Партія виходить з підпілля!»
Нічого подібного: вона ще глибше туди увійшла. І ніби страус зарила голову у пісок.

Тільки у колишнього голови обкому БПП «Солідарність» Володимира Куліша вистачило мужності заявити:
– У зв’язку з подіями, які розгортаються на Буковині,обшуками у родині губернатора, треба скликати сесію обласної ради, – сказав Куліш. – Я буду її ініціювати…

Поки суть до діла, на Буковині відбуваються небезпечні події. За тиждень сталися два напади на представників ГО «Стопкор».
Хоч вони їх описують дуже ефектно: на одного напали п’ятеро з металевими кийками, але завдали тільки „легких тілесних ушкоджень м’яких тканин голови”. Уявляєте собі: 5 спортсменів арматурою б’ють по голові людину. Що з тієї голови і з людини тоді залишиться?!

Другого били молотком по голові. Але фотографії були викладені у ФБ з ранами на нозі. Також трохи не ліпиться.

Та, незважаючи на це, все ж зафіксовані напади. І якщо вони були, то громадськість повинна знати, хто і з якою метою бив людей…

А Фищук після обшуків через свою прес-службу звинуватив у всьому митаря Салагора та поліцейського Тичину. І подався до Києва шукати захисту.
З усього видно, що захисту він таки не знайшов. І до Великодня президент може прийняти рішення.
Тож замість визволення Чернівців, не виключено, що станеться визволення Буковини…

(далі буде)

Р. S. За таких умов, які склалися в Чернівецькій області, губернатор у перший день обшуків змушений був би піти у відставку. Принаймні, на період слідства він повинен бути відсторонений від виконання обов’язків.
Ще задовго до цього в області було попрано Закон України «Про запобігання корупції». Зокрема у частині, де йдеться про конфлікт інтересів. Як посадова особа високого рівня, Фищук змушений був повідомити президента про те, що його свати і зять займаються комерційною діяльністю. І у дводенний термін привести все у законні рамки.
З усього видно, що цього зроблено завчасно не було. Виникла можливість зловживання владою. До поняття конфлікту інтересів відносяться близькі особи (1 ст. Закону 1 пункт). До них відносяться: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, донька, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, онук, онука, правнук, правнучка,зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, опікуни і особа, яка перебуває на опікунстві.
Принаймні, зять Фищука відноситься до категорії осіб, з якими у нього є конфлікт інтересів.
Згідно Закону Фищук зараз повинен би бути звільнений з посади за порушення Закону України та присяги державного службовця.

0 thoughts on “Буковинська мафія

 1. Петро!!! Так ти справджній Пуаро!!! Тобі б детективи писати))) Тільки тобі щось нерегулярно за твоі детективи платять, то за один 5 статтей в діях, то два-три дні тишина. Муза нерегулярно приходить???

 2. Не рассказывайте басни, зря гоните на этого Лищука, я не знаю его и никогда не видел, но я точно знаю, что это все заказуха, которая направленная на Фища только из-за того, чтобы не мешал воровать у государства контрабандистам КУШНИРУ и другим, За время службы, чего только не насмотрелся, но поверьте, что настолько лгать и уверять всех, что эти честные это уже о-о-очень подло! Просто мне кажется ещё не пришло время взять за жо.ы этих дельцов, но верю, что когда то наступит! А если брать по-умному:На вору и шапка горит!, или по-другому, кто как не вор орёт: Бей вора . Вот приблизительно где-то так. Только одно удивляет, неужели все органы, которые должны заняться этими тёмными делами этих хитрых прохиндеев настолько проплачены, что не могут поставить точку с соответсвующими последствиями? ! Поэтому, не верят люди в лучшее будущее Извините за текст, просто очень болит, и по-нашему, это:За Державу обидно".

 3. А де копія пасквіля на вічно чесному сайті Букінфо? Ні разу за жодну копійку американських гривень.

 4. Цей надзвичайно "грунтовний, глибинний аналітичний" матеріал "великого політолога та аналітика сучасної політичної ситуації на Буковині Петрі Кобевки" Всі знають, хто такі Ліщуки. А тепер можеш видалити цей коментар. Буду вдячний, тому що правда плече завжди.

 5. Петя, не боїшся своїми розслідуваннями вийти на салагора (у мене не друкує з великої літери, як і решту прізвищ), кушніра, слона,чи не так казав Луценко? Ти ж фільмував це все. Чи Соболь з Мустецею чесно борються з корупцією?

 6. Стали відомі подробиці нападу на голову чернівецького “СтопКору” Двоє молодиків напали на голову чернівецького представництва “Стоп корупції” у центрі міста. У цей момент наш колега виходив з магазину, а нападники вискочили з машини й почали бити активіста молотком. Спритники мітили у скроню. Подробиці розповів координатор проекту Роман Бочкала.<br>
  <br>
  “Скоєно напад на координатора проекту у Чернівецькій області Миколу Петіченка. Хоча це м’яко сказано. Схоже на замах на життя. Били молотком по голові. Мітили у скроню. Зовсім трохи промазали. Це відбулось напередодні в центрі Чернівців, нападників було двоє. Микола банально вийшов з магазину. Тварюки вискочили за машини. Почали бити і потім втекли у невідому напрямку.<br>
  <br>
  Наразі Микола у лікарні. Руки й ноги перебиті. Інцидент пов’язує з громадською діяльністю. Кілька місяців тому зламали електронну скриньку Миколи Петіченка. З пошти видалити документи та фото, які компрометувати першого заступника прокурора області Мустецу.<br>
  <br>
  Також Микола активно співпрацює з DNA румунським НАБУ у сфері боротьби з контрабандою лісу та цигарок. Жирна тінь падає на голову митниці Чернівецької області Салогора. Список ворогів великий і його можна продовжувати. І водночас вони заодно – рука руку миє. Разом бухають та паряться у лазні. А два дні тому скоїли напад на друга та соратника Миколи по “СтопКору” Валерія Аіріні. Це виклик не лише нашій громадській організації, а й усій журналістській спільноті. Усім громадським активістам.

 7. "І буду говорити прямо: ці два угрупування "Слонів", "Кушнірів" і мілкіші угрупування – мають просто зрозуміти, що часи безкарності пройшли. Або роззброєння, або протистояння з цілою вагою держави", – сказав Луценко.

  "За час моєї діяльності я рідко коли називаю угрупування прямо, але після цього ніхто з них ще не встояв. Ні в Миколаївській області, ні в Одеській області, ні в інших областях. Я як людина достатньо миролюбна, пропонував би цим громадянам перейти до якогось іншого виду легального бізнесу. Якщо цього не станеться, їм буде протистояти вся вага правоохоронної системи України. А нас, слава Богу, 150 тисяч – тільки "оперів", – додав він.

 8. І що змінилось??? Дуже сподівались, що дійсно ці угрупування будуть покарані, а в результаті..?

 9. петро, а хто тобі дав право мій коментар пропускати частково??? Або не пропускай взагалі( бо там правда) або весь !!! Це по-журналістськи!!!

 10. Ці мемуари, що написав кобевко по трохи розваляються, Куліш спригнув, хто наступний? Ніякий, петре, з тебе Пуаро!!!

 11. Куліш знову заліз в кущі, бо він добре знає, що з компроматом який на нього зібрано краще сидіти тихо і нікуди не висовуватись. Ось, що написав один із коментаторів на букньюс:
  "Куліш це ще той самець, зробив дитину одній жінці Вікторії, а потім записав квартиру на малолітнього сина, потім зробив дитину іншій жіночці прокурорші молодшою від нього більш на 20 років, яка доводиться сестрою пані Якимчук, а потім переписав маєток на меншого малолітнього сина у Чагрі, потім женився на третій, щоб можна і далі своє незаконно нажите майно переписати на ще одну дитину."

  Зарайський чомусь на своєму сайті кілька разів не допускав до публікацій коментар такого змісту.

 12. Прекрасна людина ти петре!!! Ти і так в моіх очах піднімаєшся все вище дякуємо!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.