Врегульовано порядок приватизації кімнат у гуртожитках учасниками АТО

Міністерство регіонального розвитку України наказом від 10.05.2018        № 114 оновило Положення про порядок передачі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у власність громадян у відповідності до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Передбачено, що вимога про проживання в гуртожитку протягом тривалого часу не поширюється на членів сім’ї громадянина, якому видано ордер на житлову площу в гуртожитку і який є основним наймачем житлового приміщення в гуртожитку, а також на жителів гуртожитків, які на правових підставах вселилися в гуртожиток, фактично проживали в ньому сукупно не менше одного року і стали учасниками АТО.

Також оновлений перелік документів, які подаються до органів приватизації. Зокрема, з переліку виключено довідку про склад сім’ї, але замість цієї довідки заявнику доведеться подати копії документів, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, а також копії їхніх ідентифікаційних кодів і копії документів, виданих органами РАГС або судом, що підтверджують родинні стосунки між членами сім’ї (свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб, свідоцтва про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили).

Також потрібно подати довідки про реєстрацію місця проживання заявника і всіх членів його сім’ї, зареєстрованих в квартирі (будинку), житловому приміщенні у гуртожитку, кімнаті в комунальній квартирі.

До заяви також додається:

витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про наявність у власності житла;

копія договору найму житлового приміщення і / або копію договору оренди житла;

форма первинної облікової документації N 028 / о «Консультаційний висновок спеціаліста» з відміткою про відсутність захворювання на туберкульоз.

Рішення про передачу квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах у власність громадян приймає орган приватизації. На підставі зазначеного рішення орган приватизації видає свідоцтво про право власності та реєструє його у спеціальній реєстраційній книзі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах, що належать громадянам на праві приватної (спільної сумісної, спільної часткової) власності.

Нагадаємо, громадяни, які тривалий час на правових підставах, визначених законодавством, проживають в гуртожитках, можуть приватизувати житлові приміщення після передачі гуртожитків у власність територіальних громад .

 

Інформує Людмила ПИЛИПІВ

провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.