Поліція Чернівецької області першою в Україні перейшла на винесення електронних постанов про адмінправопорушення

Ця система притягнення громадян до адміністративної відповідальності на місці скоєння правопорушення досить ефективна та сучасна. В першу чергу застосування електронних постанов дає змогу скоротити час оформлення матеріалів правопорушення, а також збільшити оперативність та своєчасність реагування на звернення громадян. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції Сторожинецького відділу поліції вже складають постанови про адміністративні правопорушення в електронному вигляді. Заповнення такого протоколу забирає п’ять-сім хвилин часу. Це втричі швидше, аніж писати від руки. Електронні пристрої поліцейські отримали за підтримки співфінансування місцевих органів самоврядування. Про це розповіла заступник начальника Сторожинецького ВП Євгенія Галіщук:

«В рамках співпраці поліції та громади ми перейшли на більш спрощену систему оформлення адміністративного правопорушення на місці порушення правил дорожнього руху, а саме перейшли на використання термопринтерів. Тобто інспектор на місці за допомогою термопринтера може винести електронну постанову, для чого використовує ресурси робочого планшету, який є у нього в службовому автомобілі. В нього є можливість одразу підтягувати з бази інформацію про правопорушника, про повторність вчинення ним правопорушень, також автоматично підтягується фабула його правопорушення.»

Ще один «плюс» – у темну пору доби або ж дощову погоду з папірцями тягатися важко. У таких випадках електронна постанова стовідсотково зручніша. Як виявилося, зручніше так і самим водіям. Мовляв, папірець можна згубити, а ось така постанова нікуди не дінеться. Та, окрім того, що порушення фіксується у електронний спосіб, з пустими руками порушник додому не йде. Постанова таки друкується, щоправда не у звичайному вигляді, а у форматі чека. Також поліцейські забезпечені терміналами, які дають змогу правопорушнику оплатити штраф за допомогою банківської картки на місці.

«Голови ОТГ беззаперечно і швидко ідуть на допомогу та роблять можливим використання в нашій роботі такої більш новітньої техніки» – зазначила Євгенія Олександрівна.

Голова Великокучурівської об’єднаної територіальної громади Василь Тодеренчук розказав про постійну взаємну роботу з поліцією:

«Співпраця з поліцією завжди велася і завжди ведеться тому, що безпека нашої громади і громадян це перш за все. На сесії була прийнята програма «Співпраці з поліцією». Також ми закупили термопринтери для поліції, для того, щоб громадяни могли економити всій час, та якщо вже є правопорушення одразу могли розрахуватися на місці. Наша співпраця є чесна, прозора і відверта. Ми надалі будемо працювати і планувати, щоб безпека і взаємодія з поліцією надалі продовжувалась.»

На сьогоднішній день завдяки тісній співпраці із громадою поліція має можливість швидко, якісно, а головне своєчасно реагувати на повідомлення громадян.

 

 

peredplata