Ціна на газ знову зросте на 50% восени

Уже цієї осені ціна на газ може значно підвищитися. Вартість “блакитного палива” зросте майже на половину, прогнозують у Нафтогазі.

Таку думку висловив голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Він наголосив, що ціна на газ може зрости майже на 40%. Оскільки ситуація на ринку зараз демонструє, що восени ціни значно зростуть. Але достеменно передбачити, чи справді буде зростання таким значним – важко.

“Ми в “Нафтогазі” робимо все для того, щоби наше ціноутворення було максимально прозорим і максимально справедливим”, – наголосив Коболєв.

Глава підприємства також зазначив, що за останні роки український ринок газу став дешевшим через пряму імпортну купівельну спроможність. Сталося це через те, що на ринку існує конкуренція і трейдери це чудово розуміють.

“Ця конкуренція і зробила ціну на газ дуже привабливою й дуже низькою”, – підсумував Коболєв.

До слова, “Нафтогаз” та Кабінет Міністрів безпосередньо не встановлюють ціни на газ для населення з 1 серпня 2020 року, тому що ціни будуть ринкові. Тепер діятиме принцип імпортного паритету. Тобто Україна купуватиме газ на німецькому або нідерландському хабі. До цієї ціни додадуть вартість транспортних послуг.

Новини Партнерів