«Пацієнта відкачували з ліхтариками?»: чиновниця влаштувала «розбір польотів» у лікарні Чернівців.

Заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак сьогодні, 30 листопада, завітала до обласної клінічної лікарні після вчорашньої заяви лікарки інфекційного відділення Ольги Кобевко про перебої в електромережі в “ковідних” лікарнях області.

Як повідомляє molbuk.ua, крім Ольги Кобевко та завідувачки інфекційного відділення Валентини Миндреску, на зустрічі були присутні директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Чорний та гендиректор Сергій Цинтар. Розмова відбувалась на підвищених тонах, лунали взаємні звинувачення.

“Мене цікавить, були факти, через що ми могли втратити пацієнтів? Скільки разів було таке відключення і на скільки?.. Ольго Петрівно (Кобевко, – ред), ви мені писали, що це було і в п’ятницю” – каже Гусак, на що лікарка ствердно киває головою.

“Є проблема з електропостачанням у зв’язку з тим, що ми зайшли в пандемію навесні, а зараз ми заходимо в зиму. У нас включені обігрівачі, чайники… Якби ви зайшли і подивилися на стан електромережі”, – каже Ольга Кобевко.

“До мене як керівника, ніякої заяви – ні завідувача відділення реанімаційного чи інфекційного – не було… Відключення було один раз, у четвер (26 листопада, ред.), на 25 хвилин. У п’ятницю світло було, у суботу і неділю було”, – відповів Сергій Цинтар.

“Ви (О. Кобевко, – ред.) мені написали: було відключення, качали з ліхтариками. Що, відкачували пацієнта?” – питає Гусак.

“Наскільки знаю, не відкачували тут нікого”, – додала завідувачка інфекційного відділення.

Гендиректор лікарні додав, що у реанімації є апарати ШВЛ, які можуть працювати автономно завдяки батареям. Після чого дорікнув Ользі Кобевко тим, що за 4 роки депутатства в обласній раді вона “не зробила ніц для лікарні: ні генератор, ні кисень”.

Після цього голова департаменту охорони здоров’я з головлікарем лікарні пішли інспектувати “червону зону” – інфекційне відділення. Наталія Гусак тим часом навідалась у відділення інтенсивної терапії лікарні й зобов’язала голову департаменту охорони здоров’я з’ясувати обставини щодо відключення електрики.

Нагадаємо, раніше двоє лікарів обласної лікарні – Ольга Кобевко та Андрій Аносов розповіли про перебої з електрикою в медзакладах області, де лікують важких пацієнтів з коронавірусом. Водночас, в “будинку з левами” запевнили, що ситуація контрольована.

 
https://molbuk.ua/chernovtsy_news/214061-paciyenta-vidkachuvaly-z-likhtarykamy-chynovnycya-vlashtuvala-rozbir-polotiv-u-likarni-chernivciv-cherez-pereboyi-elektryky.html
 
Від редакції газети ЧАС: Преревірки засвідчили правдивість слів лікарів та хворих. Електричні мережі не готові працювати в умовах коронавірусної зими. Також негайної заміни потребують всього керівництва ОКЛ, інфекційного відділення і, основне, всіх заступниців та спеціалістів департаменту охорони здоров”я ОДА. Це вони винні у проблемах лікарень та медицини області. За таких умов, якби був чесним губернатор Осачук, то б сам подав у відставку.