Кримінал

Гроші за екзамен
Ніяк не переведуться на Буковині хабарники різних мастей. Кінець навчального року в системі освіти, на жаль, спонукає до «нечистої» справи окремих сіячів «розумного, доброго, вічного». Зокрема, нещодавно на хабарництві упі-ймався викладач Чернівецького транспортного коледжу.

Правоохоронці встановили, що чоловік, зловживаючи службовим становищем, отримав від старости однієї з груп цього навчального закладу 1680 гривень за позитивне оцінювання на екзамені своїх учнів.

За словами директора транспортного коледжу Володимира Димитрюка, викладач пропрацював у цьому навчальному закладі 5 років, не місцевий. Впродовж усього періоду роботи ні колеги, ані керівник коледжу схильності до хабарництва у викладача не помічали.
Чернівецька транспортна прокуратура порушила кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.

Наразі досудове слідство у справі триває. Якщо вину викладача буде доведено, він буде покараний або штрафом у розмірі від 750 до 1500 не-оподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

«Ртутний» бізнесмен
На Заставнівщині чоловік продавав… ртуть. Незважаючи на те, що ця речовина дуже небезпечна: до прикладу, 2 г ртуті здатні забруднити 6 тисяч кубометрів повітря.
25 червня правоохоронці затримали 46-річного мешканця одного з селищ Заставнівського району, котрий намагався збути аж 5 кг ртуті. «Товар» у продавця вилучили, вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 321 КК України – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних і сильнодіючих речовин.
Затриманий не має постійного місця роботи, тож де роздобув небезпечну речовину, охоронцям закону належить з’ясувати.

Зниклих з табору дівчаток знайдено
З табору «Перлина гір», що в селі Банилів Підгірний, 22 червня зникло двоє дівчат. Правоохоронці та рятувальники впродовж кількох днів вели наполегливі пошуки і таки знайшли юних мандрівниць. Яна Б. та Йордана Н. – вихованки Чернівецької обласної школи-інтернату для дітей-сиріт. Їхні педагоги стверджують, що дівчата схильні до втеч. Як повідомив 28 червня заступник директора табору Костянтин Ілліч Баланюк, того дня одна з них без дозволу вихователів їздила до тітки у Сторожинець за особистими речами, інша просто мандрувала.

Крадіжка в розважальному закладі
Двох хлопців з села Костинці, що у Сторожинецькому районі, затримано за підозрою в крадіжці чужого майна. За попередніми даними, молодики «почистили» місцевий розважальний заклад. Загальна вартість краденого становить 48 тисяч грн.
Викрадені речі знайшли у підвалі сільської будівлі та повернули власникам. Перевірка триває. Якщо провину хлопців буде доведено, вони швидко позбудуться пристрасті до чужого майна.
За матеріалами СГЗ УМВС та прес-служби
облпрокуратури