У Китаї виявлено новий вірус «Лан’я»

Вчені у Китаї ідентифікували новий вірус геніпавірусу тваринного походження, який назвали Langya (“Лан’я”) henipavirus. Перші випадки зафіксували у Шаньдуні та Хенані.

Про це повідомляє світовий медичний журнал New England Medicine (NEJM).

Китайські та сингапурські вчені зазначили, що вірус може інфікувати людей. Симптоми хворих включають лихоманку, втому, кашель, анорексію, міалгію (біль у м’язах), нудоту тощо. Вірусом вже заразилися щонайменше 35 людей.

“Клінічними симптомами цих пацієнтів були гарячка (100%), втома (54%), кашель (50%), анорексія (50%), міалгія (46%), нудота (38%), головний біль (35%), блювання (35%), що супроводжується тромбоцитопенією (35%), лейкопенією (54%), порушенням функції печінки (35%) і порушенням функції нирок (8%)”, – йдеться у повідомленні.

Вчені зазначають, що хвороба схожа на “Ніпах”, який є одним з найнебезпечніших вірусів у світі. Від нього немає ліків, а летальність складає від 40% до 75%. Проте варто зазначити, що виявлені випадки не були смертельними або дуже тяжкими.

Вчені ще не визначили, чи може “Лан’я” передаватися від людини до людини. У тваринному світі вірус найчастіше виявлявся у землерийок. Також антитіла виявлено у кіз та собак. До того ж, вчені виявляли інші асоційовані віруси “Ніпах” у кажанів, гризунів і землерийок, ссавців родини Spikys.