Як учні навчатимуться з 1 вересня в умовах карантину: в Міносвіти дали пояснення

Із 1 вересня школи в Україні працюватимуть у звичному форматі: без змішаного чи дистанційного навчання.

 
Про це розповів в ефірі “Сніданку з 1+1” міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

За його словами, навчання у школах восени відновлять попри розповсюдження нових штамів коронавірусу в країні.

“Розвиваються нові штами, які більш активні та агресивні. Але ми розглядаємо ситуацію, що на початку навчального року ще тепло, немає супутніх сезонних захворювань. І в школу ми підемо в повноформатному режимі”, – наголосив Шкарлет.

Він уточнив, що за будь-якого рівня епідемічної небезпеки освітній процес триватиме. Зокрема, при “зеленому” рівні карантину можна буде відвідувати заклади освіти в очному форматі з дотриманням протиепідемічних заходів.

“Розглядаючи початок навчального року, ми з моїм колегою Віктором Ляшком (міністром охорони здоров’я, – ред.) передбачали три базових сценарії. Коли буде тільки “зелений” рівень (карантину, – ред.), то це звичайний режим повноформатного навчання без жодних змін в освітньому процесі”, – заявив Шкарлет.

Водночас у разі потрапляння регіону у “жовту”, “помаранчеву” або ж “червону” зони карантину офлайн продовжать працювати ті школи, у яких 80% працівників вакцинувалися проти коронавірусу (це прописано в постанові Кабінету Міністрів від 28 липня 2021 року № 787). В іншому випадку – школи перейдуть на дистанційне чи змішане навчання.

За словами Шкарлета, у середньому по всій Україні наразі вакцинували “до 35%” освітян. Водночас кількість вакцинованих різниться в залежності від області.

Зокрема, станом на 15 липня у Волинській області щеплення зробили менш ніж 10% освітян, у Київській – 90%, а в Житомирській та Львівській – 50-60%.

Водночас міністр запевнив, що вакцинація освітян є добровільною.

  • 16 червня Кабінет Міністрів України продовжив карантин до кінця літа, встановив на всій території країни “зелену” зону та пом’якшив обмеження.
  • Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін заявляв, що через штам коронавірусу “Дельта” (Delta) в Україні очікується осіння хвиля COVID-19. За найгіршого сценарію кількість хворих може бути на 30-40% більшою, ніж восени 2020 року.
  • Крім того, Ігор Кузін попереджав, що через новий штам коронавірусу “Дельта” (Delta) Україна знову може перейти до “червоної” зони карантину.
  • 28 липня Кабінет Міністрів України вніс зміни до карантинної постанови з метою протидії можливому спалаху коронавірусу у зв’язку з поширенням штаму Delta. Йдеться про посилення правил перетину кордону та самоізоляції.