Чернівецька область стрімко наближається до “червоної” зони

За даними МОЗ, станом на 28 січня Івано-Франківська та Рівненська області в «червоній» зоні. 15 областей перебувають в «помаранчевій» зоні, решта областей та Київ – у «жовтій».

Найближчим часом шість українських областей – Закарпатська, Волинська, Чернівецька, Львівська, Вінницька та Сумська – можуть перейти до червоної зони епідемічної небезпеки. Про це у п’ятницю, 28 січня, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє “Укрінформ”.

“Регіони-аутсайдери з вакцинації активно рухаються у бік червоного рівня епідемічної небезпеки. Найвищий ризик швидкого переходу до червоного рівня епідемічної небезпеки наразі мають Закарпатська, Волинська, Чернівецька, Львівська, Вінницька та Сумська області”, – сказав Ляшко.

За даними МОЗстаном на 28 січня 2022 року:

у червоній зоні 2 області:

 • Івано-Франківська;
 • Рівненська.

у помаранчевій зоні 15 областей:

 1. Вінницька;
 2. Волинська;
 3. Донецька;
 4. Житомирська;
 5. Закарпатська;
 6. Запорізька;
 7. Львівська;
 8. Одеська;
 9. Сумська;
 10. Тернопільська;
 11. Харківська;
 12. Хмельницька;
 13. Чернівецька;
 14. Чернігівська;
 15. Черкаська.

у жовтій зоні 7 областей та Київ:

 1. Київська;
 2. Миколаївська;
 3. Дніпропетровська;
 4. Кіровоградська;
 5. Луганська;
 6. Полтавська;
 7. Херсонська.

Нагадаємо, що «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки є сигнальним про наближення регіону до «червоної»  зони. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників: 

 • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,
 • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300,
 • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60,
 • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%,
 • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.

“Червоний” рівень встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

 • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, – більш як 65%;
 • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – менше ніж 300;
 • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – більше ніж 60;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більш як 20%;
 • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більш як 50%.