До Міжнародного дня музеїв

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Міжнародний день музеїв (18 травня 2023 р.)

18 травня Чернівецький обласний краєзнавчий музей відзначатиме Міжнародний день музеїв. У 1863 р. в колі місцевих колекціонерів вперше прозвучала ідея про створення музею старожитностей Буковини. Місцеві ентузіасти та любителі старовини об’єдналися з метою систематичного збору матеріалів з археології, нумізматики та природи краю. Музейне товариство заклало ґрунт, на якому через 30 років, 14 травня 1893 р., розпочав роботу Буковинський крайовий музей із постійно діючою експозицією. Який працював протягом 21 року. Музей успішно діяв, приймаючи відвідувачів та займаючись науковою роботою, зокрема, кожного року видавав «Щорічник» зі статтями з сфери археології, нумізматики, етнографії. Нині Чернівецький обласний краєзнавчий музей, продовжуючи традицію як науково-дослідний та освітньо-культурний заклад, працює в умовах, викликаних сьогоденням.

Раді повідомити, що з нагоди відзначення професійного свята наукові співробітники підготували в стінах ЧОКМ відкриття нової експозиції відділу «Буковинська діаспора».

Також працівники готують презентацію «Музейного щорічника», в якому вміщено публікації з історії, природи, археології, народознавства, літератури та мистецтва краю.

Крім цього, у відділі природи краю відкриється нова виставка «Чарівний світ комах», яку складатимуть фотороботи та ентомологічна колекція метеликів, жуків, бабок.

Тож запрошуємо усіх охочих до Чернівецького обласного краєзнавчого спільно на відзначення Міжнародного дня музеїв, яке приурочене 160-річчю з дня заснування Буковинського музейного товариства в Чернівцях.

Вхід – вільний!

peredplata