України сином зріс

Михайло Іванюк – знаний  патріот, борець за українську державність. За своє життя вніс вагомий внесок у пробудженні людської гідності українців та вихованні підростаючого покоління.    

  2 липня 2019 р. виповнилося б 90 років, його ім’я відоме не тільки в нашому районі, області. Його добре знають в Києві та інших містах України, де він побував з патріотичною місією.

  Педагог, краєзнавець, фольклорист, письменник, громадський діяч Михайло Іванюк за 48 років своєї публіцистичної діяльності опублікував чимало матеріалів на сторінках місцевих газет. З ініціативи та його участю у Вижниці збудовано пам’ятник Тарасу Шевченку, Лук’яну Кобилиці, символічну могилу «Борцям за волю України», пам’ятну каплицю на місці Буковинського віча 1918р.,встановлено і посвячено Хрест на місці розстрілу  енкаведистами   у Виженці селян 10 жовтня 1944року.

    З 1959 року Михайло Іванюк працює інспектором шкіл Вижницького райвідділу освіти. Умови роботи були важкими, транспорту не було, школи працювали у дві зміни. Ввечері навчалися дорослі. У  таких умовах пропрацював до 1973 року. За цей час сходив пішки усіма стежками краю від села Волока до Сарати  на Путильщині (на той час належали до Вижницького району). Незважаючи на умови праці Михайло Іванюк вважав цю працю почесною, бо колись на такій посаді в цьому районі працював письменник Юрій Федькович.

  За три роки виснажливої праці станом на травень 1993 року в населених пунктах Вижницького району діяло 37 осередків «Просвіти» із кількістю 645 членів, це було найбільше і найактивніше райоб’єднання Всеукраїнського тов. «Просвіта» ім. Т.Шевченка у Чернівецькій області. Незаперечним прикладом  було і те, що на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року у Вижницькому районі за Самостійну Україну було віддано 96,3 % голосів, це з найкращих результатів серед районів Чернівецької області.

   Починаючи з 1989 року Михайло Іванюк разом зі своєю дружиною Михайлиною брали активну участь у національно – патріотичних заходах, що відбувалися у Чернівцях та інших населених пунктах Буковини і Гуцульщини. Співали патріотичні пісні у хорі «Просвіта» і церковних хорах Вижниці та Виженки.  На вівтар Самостійної України сім’я Іванюків доклали всю свою багатогранну працю, а найкращою пам’яткою по собі залишили створений краєзнавчий музей.

   Вшановуючи патріота рідного краю у краєзнавчий музей Іванюків зібралася творча інтелігенція Вижниччини щоб вшанувти  колишнього голову райоб’єднання  Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка, члена правління Всеукраїнської спілки краєзнавців, лауреата премій ім. Омеляна Поповича, Дмитра Загула, Георгія Гараса, Павла Чубинського, журналу «Німчич» – Михайла Іванюка.

 Вечір – спогад «України сином зріс» організовано з ініціативи районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», Вижницької районної бібліотеки, творчої інтелегенції «Німчич».

  Працівниками Вижницької районної бібліотеки була представлена

розгорнута книжкова виставка «За покликом серця – син України…» ,

модератор вечора провідний бібліотекар Вижницької РБ Мензак С.Д. висвітлила  життєвий і творчий шлях Михайла Іванюка.

 

 

Провідний бібліотекар Вижницької районної бібліотеки     С.Д.Мензак

peredplata