У зв’язку з загибеллю на воді Чернівецький міський відділ УДСНС України нагадує містянам правила поведінки на воді

У зв’язку з загибеллю внаслідок власної необережності 8 червня у селі МагалаНовоселицького району 50-річного мешканеця міста Чернівці, та виявленням 10 червня у озері по вул. Парковий проїзд неопізнаного тіла чоловіка Чернівецький міський відділ УДСНС України у Чернівецькій області вкотре нагадує містянам правила поведінки на водних об’єктах та порядок надання першої допомоги при утопленні.

На водних об’єктах категорично забороняється:

  • купатися в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
  • купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;
  • робити зайві рухи, тримати свої м’язи у постійному напруженні, гнатись за швидкістю просування на воді, порушувати ритм дихання, перевтомлювати себе, брати участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

Якщо помітили, що людина у воді тоне:

  1. Якомога швидше витягніть постраждалого з води;
  2. Покладіть постраждалого животом на своє коліно, дайте воді стекти з дихальних шляхів;
  3. Очистіть порожнину рота від сторонніх предметів;
  4. Викличте швидку допомогу;
  5. Визначте наявність пульсу, реакції зіниць на світло, самостійного дихання.
  6. Якщо пульс, дихання та реакція зіниць на світло відсутні – негайно починайте серцево – легеневу реанімацію. Продовжуйте її до прибуття медиків або до відновлення самостійного дихання і серцебиття.
  7. Після відновлення дихання й серцевої діяльності покладіть постраждалого на бік. Укрийте та зігрійте його. Забезпечте повний контроль за його станом.

 

Кожному слід пам’ятати, що вода помилок не пробачає. Тому шановні громадяни, пам’ятайте – дотримання елементарних правил допоможе зберегти ваше життя та здоров’я! Зневажливе ставлення до правил безпеки під час відпочинку на водоймищах може коштувати вам власного життя та життя ваших близьких.

 

Чернівецький міський відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області.