На Буковині спалах африканської чуми свиней

Протягом 25-26 квітня у господарстві АПОП “Золотий колос” с. Строїнці на Новоселиччині стався падіж 4 свиноматок. Ще 16 свиноматок абортували на різних термінах вагітності.

Про це повідомляє керівниця Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Анжела Косован

Фахівці Держпродспоживслужби відправили загиблих тварин на перевірку до до Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для проведення вірусологічного дослідження методом ПЛР. Одночасно провели патологоанатомічний розтин, при якому встановлені патологічні зміни, характерні для африканської чуми свиней.

28 квітня діагноз на африканську чуму свиней офіційно підтвердили. Відразу відбулося засідання відповідної комісії при ОДА, яка затвердила план заходів для профілактики та ліквідації захворювання африканської чуми свиней у свиногосподарстві АПОП “Золотий колос” с. Строїнці Новоселицької ТГ Новоселицької міської ради.

Довідка
африканська чума свиней (АЧС) – одне з найбільш небезпечних вірусних захворювань, так як проти нього відсутні ефективні специфічні засоби профілактики (вакцини) та лікування. Сприйнятливі тварини – дикі та свійські свині. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.
З метою недопущення занесення АЧС у власні господарства необхідно:

▪️не згодовувати свиням харчові відходи;

▪️обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

▪️утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

▪️не забивати хворих свиней та не переробляти туші хворих свиней;

▪️не дозволяти відвідувати господарства стороннім особам;

▪️не утримувати в приватних господарствах свиней, якщо ви полюєте на диких кабанів.

У разі виявлення підозрілої (невластивої) поведінки тварин або випадків загибелі тварин інформувати територіальне управління Держпродспоживслужби або державну установу ветеринарної медицини.

Нагадаємо, у селі Котелеве на Новоселиччині в свиногосподарстві “Котелеве” з 11 по 13 квітня загинуло понад 400 свиней: 100 свиноматок та більше 300 голів молодняку. Причиною загибелі стала африканська чума свиней. Тепер доведеться забити більше 21 тисячі тварин.