«Невідомо, чи справді від вакцини»: лікарка із Чернівців прокоментувала смерть студента, якому стало зле після щеплення.

 

Вакцина, як і кожен медичний препарат, має свої свої протипокази і загрози. Але навіть повністю здорова людина, яка досі не мала алергічних реакцій чи якихось серйозних захворювань, може померти від будь-яких ліків – хоча таке трапляється рідко.

Про це розповіла для molbuk.ua лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко, коментуючи випадок, коли студент в Україні помер буцімто через вакцину.За її словами, цей факт наразі не підтверджений.

“В Україні провакцинувалися понад 2 мільйони людей, але це поки що один випадок, який ще, до речі, не підтверджений. Для підтвердження, що людина померла саме від якогось медпрепарату чи хімічної речовини, потрібні спеціальні аналізи, судово-медична експертиза. Тож стверджувати, що смерть була спричинена саме вакциною, неможливо. Бо, по-перше, треба визначити, чи саме вакциною, чи якимись іншими хімічними речовинами, чи якимись окремими компонентами вакцинами”, – зазначила Кобевко.

Утім, вона додала, що загроза існує завжди від будь-чого.

“Звичайно, залишається загроза від вакцини так само, як і від прийому звичайного аспірину. Тому що є і людський фактор – наприклад, виробництво, зберігання, транспортування. Є й інші фактори – наприклад, шокові стани на фоні емоційних струсів”, – каже лікарка.
Ольга Кобевко радить більше звертати увагу на перевірені джерела інформації.

“Люди дуже багато звертають уваги на неперевірену, фейкову інформацію замість того, щоби довіряти підтвердженим науковим статтям, які мають якусь доказову основу. Тобто ці інформаційні вкиди, над якими не працюють правоохоронні органи і, на жаль, наша байдужість, яка не дозволяє відкривати наукову базу і вичитувати наукові видання світу, призводить до того, що поширюється інформація, що ця смерть спричинена вакцинацією. Мені, до прикладу, самій як лікарці дуже цікаво, чим саме була спричинена смерть. Поки чекаємо офіційних підтверджень”, – зауважує лікарка.

Вона наголошує: відмовлятися від вакцинації не слід, адже тоді відсоток захворіти різко зростає.

Перш ніж відмовлятися від вакцинації, варто задуматися, що того дня, коли стало відомо про смерть студента начебто від вакцини, лише на Буковині померли 11 людей від ускладнень, спричинених коронавірусом”, – каже Кобевко.

Нагадаємо, 19-річний студент Володимир Сало з українського гуманітарного інституту помер після вакцинації від коронавірусу 19 вересня. Самопочуття молодої людини почало різко погіршуватися після ведення вакцини.