На Буковині лікаря-гінеколога звинувачують у смерті немовля

Прокуратура Чернівецької області скерувала до суду обвинувальний акт відносно лікаря акушер-гінеколога районної лікарні за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому).

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що у січні 2017 року, обвинувачена, будучи лікарем акушер-гінекологом районної лікарні, під час прийняття пологів у 25-річної роділлі, через неналежне виконання своїх професійних обов’язків, не вірно визначила фактори прогнозування ризику перинатальної та материнської патології та обрала неправильну тактику ведення пологів. 

Через неналежне ставлення лікарки до виконання своїх професійних обов’язків, розвиток ускладнень в пологах було діагностовано занадто пізно, та тільки під час консілярного огляду прийнято рішення проведення термінового кесаревого розтину.

При оперативному втручанні медики вилучили мертвого доношеного хлопчика.

Відповідно до висновків комісійних судово-медичних експертиз саме неналежне надання медичної допомоги, що виразилось у несвоєчасній діагностиці ускладнень в пологах перебуває у причинно-наслідковому зв’язку із настанням смерті дитини.

Пресслужба прокуратури Чернівецької області.