Потураєв: Про порушення в Лаврі всі знали роками. Просто не було політичної волі

 
Підставою для розірвання договору з УПЦ МП про безоплатне користування будівлями та територією Києво-Печерської лаври стали численні порушення, зокрема 36 незаконних новобудов. Про це йдеться в статті LIGA.net “Гніздо русского міра”. Як з Лаври виселяють Московський патріархат”.

Державна аудиторська служба виявила, що всі новобудови є комерційними та господарськими приміщеннями (тобто не мають прямого стосунку до чернечого життя/побуту.

ДОВІДКА. 19 липня 2013 року уряд втікача Миколи Азарова передав УПЦ МП “комплекс будівель і споруд” лаври. Йдеться про 79 об’єктів, розташованих у Нижній лаврі, зокрема: Хрестовоздвиженська та Аннозачатіївська церкви, знамениті лаврські печери, семінарія, духовна академія, синодальні відділи та офіційна резиденція предстоятеля церкви митрополита Онуфрія.

“Будь-який гід в екскурсіях по лаврі міг без проблем показати, що перебудували, а що знищили”, – каже LIGA.net Микита Потураєв, голова парламентського комітету з питань гуманітарної політики (Слуга народу) та член міжвідомчої робочої групи, утвореної на виконання рішення РНБО в грудні 2022 року і яка встановила порушення.

За словами нардепа “роками всі знали, що УПЦ здійснює там абсолютно незаконні дії, але нічого не робилося, тому що ще не було політичної волі й бажання йти на конфлікт”.

В першу чергу Потураєв має на увазі часи президентства Віктора Ющенка, коли “не було бажання йти на ескалацію”. За часів втікача Віктора Януковича всі українські святині хотіли передати УПЦ МП. А за часів Петра Порошенка теж “не було докладено значних зусиль, щоб навести в цьому лад”.

“І мушу визнати, що в перші роки після нашого приходу до влади те саме було, – зізнається Потураєв. – Серед аргументів було, що не слід державі втручатися, це викличе міжнародне занепокоєння”.

 

peredplata