Соціологи констатували різку зміну ставлення українців до «нових облич» у політиці

Найбільше незадоволені відсутністю політичного досвіду в теперішніх політиків виборці «Опозиційної платформи» і «Європейської солідарності»

 

Після парламентських виборів українці змінили своє ставлення до «нових облич» у політиці: тепер громадяни переважно негативно ставляться до непрофесійних політиків, свідчить дослідження громадської думки за листопад 2019 року, яке провели фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з результатами дослідження, тепер 41% опитаних переважно негативно ставляться до того, що більшість новообраних депутатів ніколи не займалися політикою. Вважають це позитивом істотно менше – 24%, а на думку 26% опитаних це може бути і позитивом, і негативом, залежно від того, чи будуть ці депутати вчитися і залучати до своєї роботи кваліфікованих спеціалістів.

Для порівняня, одразу після минулих президентських і парламентських виборів думки виборців були значно іншими: негативом відсутність політичного досвіду у новообраних депутатів вважали лише 25%, 35% оцінювали це, навпаки, як позитив, а 26%, як і зараз, бачили в цьому як позитив, так і негатив.

Найбільш негативно оцінюють недостатню досвідченість новообраних депутатів у політиці виборці партії «Опозиційна платформа – За життя» (68% – негативно, 13% – позитивно) та виборці партії «Європейська солідарність» (відповідно, 73% і 12%).

Натомість серед виборців партії «Слуга народу» думки розходяться: 36% певні, що відсутність політичного досвіду – це позитив, 25% – негатив, а 31% вважають, що це може бути як позитивом, так і негативом, в залежності від прагнення депутатів вчитися.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України проводилося з 4 по 19 листопада 2019 року в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Опитування здійснено за фінансування представництва Європейського Союзу в Україні.

Для порівняння у дослідженні наводяться результати загальнонаціональних опитувань, проведених фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова (13-20 червня 2019 р. і 16-22 серпня 2018 року) та КМІС (9 – 18 серпня 2019 року).

Нагадаємо, загалом у новообраному складі Верховної Ради, який прийняв присягу 29 серпня, є понад 320 депутатів, які до цього не мали досвіду депутатської діяльності.

https://zaxid.net/news/