На Буковині за сприяння служби зайнятості 77 осіб з інвалідністю знайшли роботу

Впродовж 6 місяців цього року послуги Чернівецької обласної служби зайнятості отримали 563 безробітні особи з інвалідністю. За сприяння служби зайнятості були працевлаштовані 77 осіб цієї категорії, четверо осіб працевлаштовані на нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю єдиного соціального внеску, один безробітний відкрив власну справу.

«При направленні на роботу осіб з інвалідністю, як на звичайні робочі місця так і на спеціально створені, кар’єрні радники враховують їх індивідуальну програму реабілітації та рекомендації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Важливо також зважати на те, щоб робота на відповідній посаді  не шкодила здоров’ю», – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

51 безробітний з інвалідністю залучався до громадських та інших робіт тимчасового характеру, також для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці професійне навчання проходили 28 осіб цієї категорії.

«Наші фахівці консультують як обрати чи зміни професію із врахуванням рекомендацій МСЕКу, професійних інтересів, нахилів та здібностей. За цей час профорієнтаційні послуги отримала 531 безробітна особа з інвалідністю», – повідомляє Любов Кожолянко.

Станом на 1 липня 2019 року 316 осіб з інвалідністю зареєстровані як безробітні. Кількість вакансій, на які могли бути працевлаштовані особи з інвалідністю (за інформацією роботодавців), складала  152 одиниці, що на 63% більше, ніж на 1 липня 2018 року.

 

Сектор інформаційної роботи Чернівецького обласного центру зайнятості.

 

peredplata