Беруть ІТівців та переселенців: у Міноборони спростували фейки про вибіркову мобілізацію.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр звернулася до українців та закликала не поширювати некомпетентну інформацію у соцмережах, яка підривають обороноздатність України.

Про це Ганна Маляр повідомила у своєму Фейсбук.

Маляр зазначила, що уся інформація, яка поширюється некомпетентними експертами у воєнний час, підриває довіру українців до дій та рішень військово-політичного керівництва держави.

“Як наслідок, така інформація, сіє величезний страх. Бо недовіра до військово-політичного керівництва – це підсвідомий страх, що ці люди, мабуть, нас не захистять”, – сказала Ганна Маляр.

Як приклад заступниця навела некомпетентний пост про грошове нарахування військовим. Маляр зазначила, що перед тим як починати писати та розповсюджувати неправдиву інформацію, необхідно з’ясувати все з державними органами, які відповідають за ту чи іншу сферу.

Заступниця також розповіла про неправдиву інформацію стосовно упередженої мобілізації переселенців на заході України.

“Некомпетентна інформація, яка шириться в соцмережах про те, що нібито на заході України вибірково мобілізовують та надають перевагу вимушено переселеним особам більше ніж місцевим, не відповідає дійсності”, – згадує Маляр.

Маляр зазначила, що у територіальних центрах комплектування на західній Україні, 9/10 – це місцевих жителів і 1/10 – переселенців.

Також заступниця згадала про фейки щодо вибіркової мобілізації юристів, бухгалтерів та айтішників.

“Що насправді відбувається. Верховний Головнокомандувач ставить перед Збройними Силами задачу по певній кількості осіб, які потрібно мобілізувати. Далі ЗСУ розподіляють скільки сьогодні для оборонної дій потрібно тих чи інших військово-облікових спеціальностей. Виходячи з цього, територіальні центри комплектування формують навчання. Потрібно зрозуміти, що стільки юристів, бухгалтерів чи айтішників зараз для фронту не потрібно”, – зазначила Маляр.

Маляр наголосила, що сьогодні все відбувається у складним умовах, не тому що хтось хоче порушити права українців чи у державі безлад. Це пов’язано з війною та складною ситуацією в Україні.

Заступниця закликала не поширювати не перевірену інформацією та не сіяти паніку. А у випадках порушення з боку територіальних центрів комплектування звертатися на гарячу лінії Міністерства оборони, а не писати пост у Фейсбук.

Телефони гарячої ліії:

0800500410

0800500442

peredplata