Американський “трутень” MQ-9 Reaper vs російські винищувачі Су-27 Інцидент у повітрі над Чорним морем…

 
-“Не поспішай поперед батька в пекло”, “не біжи попереду паровоза”, “не забігай попереду воза”, “не кажи гоп…”… – це все із серії мудрих народних примовок. Я стримав себе і не прохопився жодним словом про інцидент у повітрі над Чорним морем доки не одержав притомне і експертне пояснення того що сталося від офіційних представників Пентагону. І закликаю професійних журналістів та коментаторів робити так само. А то вже погнали: “застосовувати 5-параграф статуту НАТО”, “відповідь має бути симетрична”… Стривайте, слід розібратись що це було і як це сталось?
Отже, що насправді сталося:
Російський винищувач Су-27 підійшов надто близько до американського безпілотника MQ-9 і пошкодив його пропелер. Зіткнення завдало пошкоджень також і самому винищувачу. Він також ледве не загинув. Попри це, російському пілотові таки вдалось приземлити свій літак. (Дуже шкода)!
Зазначається, що безпілотник виконував звичайну місію в міжнародному повітряному просторі, коли два російські літаки спробували його перехопити.
Європейське командування США заявило, що катастрофа у вівторок стала результатом “непрофесійних дій росіян”.
Речник Держдепу Нед Прайс назвав інцидент з перехопленням американського безпілотника “зухвалим порушенням міжнародного права”.
Через це США викликають у Державний департамент посла Росії у звʼязку з інцидентом з американським дроном над Чорним морем, – пояснив журналістам речник Держдепу США Нед Прайс.
Посол Росії в США Анатолій Антонов заявив, що Росія не хоче “конфронтації” між його країною та США після того, як його викликали до Держдепу після після інциденту з американським безпілотником. “Ми вважаємо за краще не створювати ситуації, коли ми можемо зіткнутися з ненавмисними зіткненнями або ненавмисними інцидентами між Російською Федерацією та Сполученими Штатами”, — сказав Антонов, стоячи “на килимі” у держдепі. Там російський дипломат давав пояснення понад півгодини.
А у держдепі США назвали дії Росії “нерозважливими, екологічно небезпечними і непрофесійними”. Схоже, що на цому інцидент вичерпано.
З’ясування подальших обставин інциденту триває!