Куди звертатися пацієнтам, у яких вимагають кошти за лікування

До Національної служби здоров’я України почали надходити сигнали від пацієнтів на медзаклади, у яких вимагають гроші за медичну допомогу при інсультах та інфарктах. Національна служба здоров’я провела окремі зустрічі із власниками деяких лікарень та місцевою владою, щоб застерегти від такої неправомірної поведінки.

 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила голова НСЗУ Наталія Гусак.

 

Вона пояснила, що саме від інсульту та інфаркту у мирний час українці найбільше потерпали фізично і фінансово. У час війни ці захворювання не зникли, їх лікування залишається пріоритетним у програмі медичних гарантій. А за надання цієї допомоги заклади, як і раніше, отримують виплати за підвищеним тарифом – до 131 тис грн за інсульт та до 43 тис грн за інфаркт. Ці тарифи економічно обгрунтовані і є достатніми, щоб не вимагати гроші від пацієнта.

 

«Щоб забезпечити безперебійні оплати у час війни, НСЗУ сплачує кожному закладу фіксовану суму, незважаючи на фактичну кількість наданих послуг. Хоча ми розуміємо, що реальна кількість пролікованих пацієнтів зараз може бути меншою. Проте це не заважає деяким надавачам медичної допомоги вимагати гроші за діагностику, аналізи та ліки. Така поведінка є порушення договору з НСЗУ та законодавства України», – зазначила Наталія Гусак.

 

Вона також наголосила, що люди, які переїхали з інших міст, мають однакове право отримати медичну допомогу безоплатно за новим місцем перебування. Це гарантує їм держава, оплачуючи лікування кожного українця з грошей платників податків.

Пацієнти, у яких вимагають кошти за лікування, можуть звертатися до НСЗУ за безкоштовним номером контакт-центру 16-77 з офіційною скаргою.