ПЦУ затвердила перехід на Новоюліанський календар

Православна церква України затвердила перехід із Юліанського на Новоюліанський календар. Сталося це на Помісному соборі в Києві у четвер, 27 липня.

 
Останніми роками було чимало дискусій стосовно того, коли слід святкувати, скажімо, Різдво: 25 грудня чи 7 січня. Власне, нещодавно Верховна Рада уже в цілому проголосувала за законопроєкт, що передбачає перехід на Новоюліанський календар – тобто, зокрема, святкування Різдва саме 25 грудня. Також уже офіційно підтримала цю ініціативу ПЦУ.

Перехід ПЦУ на новий календар

Священнослужитель церкви Дмитро Шаповалов прокоментував результати Собору, що відбувався у Софійському храмі столиці. Якраз-таки на ньому й було затверджено перехід зі календаря за старим стилем на новий.

Є остаточне рішення про перехід ПЦУ на Новоюліанський календар. Зі 161 делегата Помісного собору “за” – 156, “проти” – 5, утрималися – 0,
– написав Шаповалов.

Зверніть увагу! Ще 24 травня у Києво-Печерській лаврі відбувся Архієрейський собор ПЦУ, на якому було вирішено підтримати перехід на “новий стиль”.

Зазначимо наостанок, що Українська греко-католицька церква також оголосила про перехід на Новоюліанський календар із 1 вересня 2023 року, оскільки тоді розпочинатиметься новий церковний рік (а не 14 вересня, як було раніше).

Разом з тим:

  • Різдво Христове святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня;
  • День святого Миколая – 6 грудня, а не 19 грудня;
  • Водохреще – 6 січня, а не 19 січня.

Джерело: https://24tv.ua

peredplata