Корнієнко: Не бачу сенсу витрачати час на розмови з Разумковим

Голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко заявив, що фракція не погодилася на зустріч із головою ВР Дмитром Разумковим, тому що вони уже все, що хотіли, висловили.

Джерело: Корнієнко у Верховній Раді 4 жовтня

Пряма мова: “Ми щойно поговорили на погоджувальний. Десь був підвищений тон, десь були сутички.

Я другим поставив підпис свій після Арахамії у підписному листі і все, що можна, ми один одному уже сказали і публічно, і не публічно і витрачати сьогодні ввечері кілька годин часу, щоб знов по колу обговорювати, що ми діємо в межах закону, коли треба санкції вводити на “5 колону”.

Я не вважаю, що треба час на це витрачати”.

Деталі: За словами Корнієнка, наразі за відставку Разумкова зібрали загалом 190 підписів, але на підписному листі 175.

Корнієнко також додав, що у “Слузі народу” будуть перебудовуватися, якщо його дадуть посаду у керівництві Верховної Ради.  

 

Голосувати за відставку Разумкова, за словами Корнієнка, можуть навіть 5 жовтня, якщо до вечора перевірять підписи нардепів. Глава партії СН вважає, що до кінця тижня це питання парламент вирішить.

Що передувало: Голова ВР Дмитро Разумков офіційно запросив народних депутатів фракції “Слуга народу” на зустріч у понеділок, щоб обговорити його роботу на посаді голови парламенту.

Проте, за його словами, “Слуга народу” від зустрічі відмовилася.

Передісторія:

 • Депутатська фракція “Слуга народу” зібрала більше за необхідні 150 підписів для ініціювання відкликання Дмитра Разумковаз посади голови Верховної Ради.
 • Зеленський заявив, що партія “Слуга народу”має мільйони питань до Разумкова, і він вже не є членом команди.

  Перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко не думає, що фракція підтримає повернення до них Дмитра Разумкова, але вважає, що той зможе проявити себе як позафракційний депутат.

  Пряма мова Корнієнка: “Думаю, що Дмитро Олександрович (Разумков – ред.) зможе попрацювати як позафракційний, показати себе, так би мовити, прийняти участь у дискусіях різних, комітет обрати собі – у нього  буде таке право як позафракційного. У нас багато є квот в комітетах для позафракційних. Є, здається, у спортивному комітеті. Ну, тобто можна десь знайти собі місце”.

  Деталі: Він нагадав, що позафракційні депутати “мають широкий спектр прав на засіданнях – можуть обговорювати тимчасові слідчі комісії, записуватися на виступи, записуватися у пункт “Різне” по п’ятницях, записуватися на запитання до години запитань до уряду” тощо. 

  Корнієнко вважає, що цього достатньо для втілення “політичних дій”.

  На запитання, чи приймуть Разумкова, якщо він напише заяву з проханням включити його до “Слуги народу”, Корнієнко сказав, що це вирішуватиме фракція голосуванням “70 на 30”, але він на місці колег “після того, що вони чують на свою адресу останні 2 тижні”, не підтримував би таке рішення.  

  Він також нагадав, що Разумков, коли його обрали спікером Ради, вийшов із фракції – як того вимагає регламент – за власним бажанням у зв’язку з обранням на посаду. Корнієнко додав, що треба перевірити, чи є такий вихід з фракції підставою для зняття мандату з’їздом партії.

Українська правда