На Буковині утримається холодна погода. Рятувальники нагадують правила поведінки в умовах низьких температур

За прогнозами Укргідрометцентру,  12 січня на території Чернівецької області буде утримуватись похолодання, вночі до 12-14°С морозу, вдень до 2-3° морозу місцями слабкий сніг. Про це нагадує Чернівецький міський відділ УДСНС у Чернівецькій області.

Шановні громадяни, статистика свідчить що саме в такий період значно збільшується кількість пожеж в житловому секторі громадян внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електронагрівальних приладів,  призводить до травмування та загибелі людей. Зважаючи на це, Чернівецький міський відділ УДСНС України у Чернівецькій області звертається до всіх громадян із проханням бути надзвичайно обачними під час посилення морозів. Проявляйте пильність та обережність при використанні обігрівачів, газового і електричного обладнання та устаткування. В жодному разі не використовуйте для обігріву несправні печі, саморобні електронагрівальні прилади, свічки. У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».

Особливу увагу приділіть, уникненню переохолодження й обмороження. Дотримутесь основних правил поведінки в умовах низьких температур. Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді:

  • не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;
  • не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
  • носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий. Тісне взуття, відсутність устілки, можуть створювати передумови обмороження. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу.

Грійтесь безпечно та бережіть себе та своїх близьких!!!!!