Заява Фаріон про російськомовних військових: омбудсмен звернувся до поліції та СБУ

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до поліції, Служби безпеки України та Нацради з питань телебачення і радіомовлення через заяви колишньої нардепки й мовознавиці Ірини Фаріон.

Фаріон сказала, що не може назвати українцями російськомовних бійців бригади Нацгвардії “Азов” і 3-ї окремої штурмової бригади.

Особисто звернувся до відповідних органів державної влади – Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки зазначеної інформації та вжиття відповідних заходів реагування,
– зазначив Лубінець.

Омбудсмен пояснив, що порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками – карається відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України.

“У Збройних Силах України служать і захищають Україну чоловіки й жінки з різних груп суспільства, різних національних спільнот, різного віросповідання та переконань, різного місця проживання тощо”, – додав він.

Що цьому передувало

Нещодавно Фаріон була гостею програми “Рандеву з Яніною Соколовою”, де під час розмови журналістка зазначила, що деякі військові бригади “Азов” та 3-я окремої штурмової бригади спілкуються російською мовою, зокрема в бою. На що Фаріон відповіла, що “категорично не приймає” цього.

“Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою – то нехай себе назвуть “рускими”. Чому вони такі очманілі? Вони такі великі патріоти. Покажи свій патріотизм – вивчи мову Тараса Григоровича Шевченка”, – сказала мовознавиця.

Серед військових та громадських діячів таке висловлювання мовознавиці викало обурення. Зокрема, заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін заявив, що правоохоронці мають звернути увагу на діяльність Фаріон.

Джерело: https://24tv.ua

peredplata