Україна заявила, що збила одразу три російські Су-34 на півдні. Як таке взагалі можливо

Збройні сили України опівдні 22 грудня збили три російські винищувачі-бомбардувальники Су-34, про це повідомив в телеграмі командувач повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук.

Їх збили на південному напрямку, але місце не уточняється.

Офіційно російська сторона таких серйозних втрат не підтверджувала, але військові пабліки та профільні телеграм-канали пишуть, що збиття справді сталося і вижити вдалося не всім.

За інформацією одного з них, це було неподалік від Кринок на лівобережжі Херсонщини, де в українців є плацдарм.

Літаки начебто використовували для ударів по цьому плацдарму. Вони, зокрема, скидали керовані авіабомби і завдавали великих труднощів українським військовим.

Збити відразу кілька бортів, тим паче таких як Су-34, задача складна. Востаннє щось подібне траплялося 13 травня, тоді в Брянській області впали відразу два російські гелікоптери та два літаки.

Як таке взагалі можливо

Як пояснює кореспондент ВВС Павло Аксьонов, у протистоянні військової авіації та протиповітряної оборони важливим чинником є шаблонність дій.

Якщо зенітно-ракетний комплекс постійно перебуватиме на одному місці, то з високою ймовірністю його виявлять і знищать. І навпаки – якщо бойові літаки здійснюватимуть польоти за однотипною схемою в тому самому районі, то це дасть можливість противнику влаштувати засідку із застосуванням винищувачів-перехоплювачів або своїх ЗРК.

Подробиці щодо Су-34 невідомі, але сам факт того, що одразу три літаки збито протягом короткого часу, а, можливо, в одному бойовому вильоті, каже, що це могла бути спланована операція української ППО.

Судячи з повідомлень у російських військових блогах та ЗМІ, останнім часом на південній ділянці фронту Су-34 широко застосовувалися для запусків фугасних авіабомб з універсальним модулем планування та корекції. Такі бомби можна запускати за десятки кілометрів від цілі, до якої вони потім планують за допомогою крил, що розкриваються. Це дозволяє літакам завдавати ударів, не заходячи до зони дії ППО.

Можливо, на ділянці фронту, де збили Су-34, протягом якогось часу дальність дії українських ЗРК була порівняно невелика, і російські літаки враховували це під час ударів. У такому разі прихована поява більш далекобійного зенітного комплексу дозволила б підготувати повітряну засідку.

В українських та російських соціальних мережах припускають, що це міг бути ЗРК Patriot.

14 грудня міноборони Німеччини повідомило, що передало другий такий комплекс в Україну. Однак жодних подробиць цієї операції офіційно не повідомляють, і говорити про те, як же збили російські літаки, поки що рано.

Джерело: ВВС

 

peredplata