Посилення контролю за мобілізацією в області: що відповіли в Чернівецькій ОВА

У соцмережах та окремі інтернет-ресурси в понеділок, 1 січня, поширили рішення за підписом голови Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка про посилення мобілізаційних заходів в області.

Вони посилаються на рішення Ради оборони Чернівецької області за підписом начальника ОВА.

Згідно з документом, який поширено в соцмережах, в області планують організувати та розгорнути пункти оповіщення (пункти збору громадян).

Державна податкова служба та Центри зайнятості повинні надати інформацію щодо контролю працевлаштування та звільнення працівників.

Також планують моніторити організацію медичних оглядів, які використовують як передумову до ухилення від призову за мобілізацією.

Крім того, передбачено запровадити на території області перевірку документів, огляд речей, транспортних засобів та багажу.

Водночас у пресслужбі Чернівецької ОВА пояснили, що за останні кілька тижнів відбулося п’ять засідань Ради оборони області. Проте не всі її рішення підлягають оприлюдненню і публічному коментуванню з метою дотримання законодавства про національну безпеку. Також зазначили, що не оприлюднювала жодні документи з приводу даного питання.

“Просимо використовувати лише офіційні джерела під час висвітлення новин, повʼязаних з рішеннями органів державної влади та місцевого самоврядування. Достовірність будь-яких інших може мати сумнівний характер, а їх поширення становити загрозу щонайменше інформаційній безпеці країни та Чернівецької області”, – повідомили в ОВА.

peredplata