Колишньому директору лікарні у Чернівцях Бродовському, якого судили за привласнення гумдопомоги, призначили умовний термін

Ексдиректору Чернівецької обласної лікарні Сергію Бродовському, якого підозрювали у привласненні психотропних ліків з гуманітарної допомоги, призначили рік умовного терміну. Суд перекваліфікував порушення як злочин вчинений з необережності. Також Бродовському повернуть понад мільйон гривень застави.

Про це йдеться у вироку Першотравневого районного суду у Чернівцях від 21 лютого, пише Суспільне.

Бродовському оголошували підозри у вчиненні корисливих злочинів. Зокрема заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем та привласнення психотропних речовин шляхом зловживання службовим становищем. Згідно з підозрою за частиною 5 статті 191 та частиною 3 статті 308 Кримінального кодексу, Бродовському загрожувало позбавлення волі на строк від семи до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади 3 роки та з конфіскацією майна.

Згідно з вироком, суд правопорушення Бродовського кваліфікував за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України, а саме злочин вчинений з необережності.

На посаду гендиректорка лікарні Бродовського призначили 12 березня 2022 року. У вироку йдеться, що попередній керівник лікарні звернувся до румунського благодійного фонду “Шехеразаде”, аби отримати медикаменти як гуманітарну допомогу. Бродовський надіслав ще одного листа про те, що для зберігання ліків виділять приміщення.

У квітні благодійний фонд привіз до лікарні гуманітарну допомогу. Зокрема, ліки, медичні розхідні матеріали тощо від Ісламської медичної асоціації Північної Америки. Загалом було 140 позицій на суму 246 тисяч доларів, йдеться в судовому реєстрі.

Бродовський не передав ліки для обліку й 1 квітня перевіз їх до складського приватного приміщення в селі Чагор. Там, за інформацією з ухвали, вони перебували до 14 квітня.

“Частиною отриманої гуманітарної допомоги розпоряджався на власний розсуд, а не в інтересах лікарні. Тобто вчинив дії, направлені на заволодіння частиною такої гуманітарної допомоги. Діючи з метою надання видимості подальшого використання допомоги у цілях лікарні, надав усну вказівку підлеглим працівникам транспортувати гуманітарну допомогу, що залишилась, до приміщень на території лікарні”, — йдеться в вироку.

Працівники лікарні виявили серед гуманітарної допомоги 4 075 ампул кетаміну для ін`єкцій. Цей препарат є психотропною речовиною. Хоча, за ухвалою, від благодійного фонду лікарня отримала 5 000 таких ампул.

“Надалі надав підлеглим вказівку не оприбутковувати інші предмети гуманітарної допомоги та продовжував ними розпоряджатися не за цільовим призначенням”, — йдеться в ухвалі суду.

Згодом через призначення Домбровського на посаду виконувача обов`язків гендиректора лікарні замість Бродовського, комісія лікарні провела огляд ліків, переданих як гуманітарну допомогу, від “Шехеразаде”. Тоді виявили відсутність препаратів на понад мільйон гривень. Згідно з ухвалою, це матеріальна шкода в особливо великих розмірах.

“Крім цього, перебуваючи з 12 березня по 4 травня на посаді гендиректора у період з 1 квітня по 14 квітня, шляхом зловживання своїм службовим становищем заволодів психотропними речовинами в особливо великих розмірах. Отримавши кетамін, зобов`язаний був вжити заходів щодо його оприбуткування та зберігання. Однак не повідомив відповідальних осіб лікарні про отримання ним лікарського засобу”, — йдеться в ухвалі суду.

За версією слідства, Бродовський заволодів 925 флаконами кетаміну, який містить у своєму складі психотропну речовину.

Під час судового засідання Бродовський своєї вини не визнав. У вироку йдеться, що не знав, які саме медикаменти та ліки передали й не брав участі у переговорах щодо цього. Також не переглядав ретельно акт та додатки, але мусив підписати документи.

Бродовський повідомив, що отримання, зберігання й облікування гуманітарної допомоги є обов’язком комісій, до якої він не входить. Тому не є відповідальною особою за зберігання наркотичних речовин. Також не мав технічної можливості виконати умови передачі частини допомоги військовим, а вказівок щодо розподілу й передачі ліків нікому не давав.

Суд встановив, що дії Бродовського невірно кваліфікували. Так його визнали винним у службовій недбалості, що призвело до шкоди інтересам Чернівецької обласної лікарні. Суд призначив йому два роки позбавлення волі, також на 2 роки позбавив права обіймати керівні посади у сфері охорони здоров’я.

Суд вважає, що Бродовський не потребує ув’язнення й має пом’якшувальні обставини. Зокрема, раніше не був судимим, а за місцями проживання та роботи характеризується позитивно. Також утримує двох неповнолітніх дітей й має державні нагороди.

Через це суд звільнив Бродовського від основного покарання й призначив рік випробовувального терміну. Також зобов’язав повернути понад мільйон гривень застави, яку раніше внесли за ексдиректора лікарні.

У Чернівецькій обласній прокуратурі планують оскаржувати рішення суду, повідомили Суспільному у пресслужбі.

Суспільне Чернівці телефонувало Сергію Бродовському, щоб дізнатися, чи погоджується він з вироком суду й чи планує подавати апеляцію. Бродовський не зміг прокоментувати, бо перебував на судовому засіданні.

У травні 2022 року Бродовському та експосадовцям ОВА оголосили підозру в платному перевезенні пацієнтів каретами швидкої, які передали як гуманітарну допомогу. Чергове засідання у цій справі відбудеться сьогодні, 28 лютого, йдеться на сайті Судової влади.

Джерело: Суспільне

peredplata